שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ג'ון סלאטרי: "למדתי לא לנסות לנחש מה יקרה"

  לג'ון סלאטרי, רוג'ר סטרלינג בשבילכם, נמאס להתראיין. בעיקר כשנאסר עליו לדבר על עלילת העונה החדשה של "מד מן": "אנחנו עונים על שאלות מבלי לענות, איזה שעמום". אבל הוא כן שמח לספר על חוויית הבימוי ולמה לא גנב מזכרות מהסט

  כוכבי הסדרה "מד מן" הודרכו היטב על-ידי היוצר מתיו ווינר שלא לחשוף שום פרט מהעתיד לקרות בעונה החמישית של הסדרה, שצילומיה הסתיימו לא מכבר. "אנחנו עונים על שאלות מבלי לענות עליהן", צוחק ג'ון סלאטרי, המגלם בסדרה את רוג'ר סטרלינג. "זה כל מה שאנחנו עושים עכשיו בראיונות. איזה שיעמום".

   

   

  סלאטרי מוכן לדבר אפילו על חליפות, למרות שהוא מגדיר את עצמו כאדם שלא מבין הרבה באופנה - הכל בשביל להימלט משאלות על עלילת הסדרה (שמשודרת אצלנו ב-HOT, שבת ב-22:10). "עכשיו אני הרבה יותר מודע ללבוש, בגלל כל הדיבור על האופנה של הסדרה", הוא אומר. "לאחרונה עשיתי הפקת אופנה עם מגזין GQ. אתה חושב שאתה יודע איך חליפה צריכה לשבת על הגוף, ואז הם מתחילים לטפל בך ואתה מבין שאתה לא יודע כלום. אבל זה לא אומר שאני לובש יותר חליפות".

   

  מה יש בשנות השישים, שכל כך קוסם לתעשיית הטלוויזיה לדעתך?

   

  "היו הרבה שינויים בשנים האלו. כל המהפכה התרבותית התרחשה בסוף שנות השישים. החברה שלנו השתנתה ויזואלית, עברה מעידן של אחרי מלחמה לעידן שחוגג את הצעירים. ומה יותר טוב מאשר להראות את הכל דרך עיניים של חברת פרסום, שאומרת לקהל חסר סיפוק מה הוא צריך בשביל להיות מאושר בחיים?".

   

  "מד מן", העונה החמישית. "עונים בלי לענות, איזה שעמום" (צילום: AMC) (צילום: AMC)
  "מד מן", העונה החמישית. "עונים בלי לענות, איזה שעמום"(צילום: AMC)

   

  סלאטרי, יליד למשפחה קתולית אדוקה במסצ'וסטס, אמנם היה ספורטאי מצטיין בנערותו (עד היום הוא עוסק בגלישה וסקי), אבל את התואר הראשון שלו בחר לעשות באמנויות, בגלל משיכתו החזקה לתיאטרון. הקריירה ההוליוודית שלו החלה בגיל מאוחר יחסית כשהיה בן 26, עם תפקידים קטנים בסדרות טלוויזיה.

   

  התפקיד המשמעותי הראשון שלו הגיע רק עשור אחר כך, כשלוהק למיני סדרה של HBO בשם "From the Earth to the Moon", ורק אז החיים הפכו קצת יותר קלים: הוא השתתף בתפקידי אורח כאח של וויל ב"וויל וגרייס", כמאהב לחצי שניה של קארי בראדשו ב"סקס והעיר הגדולה" (עונה 3) וכבן זוגה של ג'וליה רוברטס בסרט "חיוך של מונה ליזה".

   

  התפקיד של רוג'ר סטרלינג ב"מד מן" הגיע כמעט במקביל לתפקידו כויקטור לנג בעונה הרביעית של "עקרות בית נואשות", מה שהפך סופית את פרצופו למוכר, בגיל 45. "בהחלט יש בעברי פרויקטים שלא הייתי קורא להם מצויינים", הוא מגחך.

   

  היתה לכם הפסקה ארוכה בין העונה הקודמת לזו הנוכחית. מה עשית בזמן הזה?

   

  "היתה איזושהי חרדה - האם נחזור או לא. אני לא הייתי מודאג. אני חושב שלמאט ווינר היה סיפור שהוא רצה לספר, והסיפור עוד לא היה גמור. ידעתי שלמרות כל החגיגה של התקשורת סביב הנושא, מאט ורשת AMC יצליחו למצוא דרך להמשיך. אז בינתיים התפנתי לעיסוקים אחרים, עשיתי שני סרטים, ונשארתי בבית וכתבתי סרט. היו לי עיסוקים, הייתי בסדר".

   

  מה לדעתך ההבדל בין טלוויזיה טובה לטלוויזיה מצויינת?

   

  "אני חושב שההבדל העיקרי הוא המאמץ המרוכז של קבוצת אנשים מאוד מוכשרת. לאנשים על הסט של 'מד מן' יש מוסר עבודה מטורף. שיחקתי בסדרות שבהן אנשי צוות מגיעים לעבודה מבלי שקראו תסריט, ואנשים שמעבירים את היום רק בשביל לקבל כסף. כאן זה לא המצב".

   

  יש חיים אחרי מד מן?

  אפשר לומר ש"מד מן" הגדירה מחדש את סלאטרי כשחקן, ועכשיו הוא מתפתח גם לצדדים אחרים בעשייה הקולנועית. בנוסף על כתיבת תסריטים, בעונה הקודמת הוא גם ביים שני פרקים, מה שלטענתו שינה באופן משמעותי את העבודה שלו כשחקן. "זה עזר לי להבין שאנחנו השחקנים מהווים רק חלק מהפזל", הוא אומר. "יש גם את הצילום והפוסט-פרודקשן, והלבוש והמוזיקה, הכל הולך ביחד. הבימוי עוזר מאוד למשחק, כי זה מוריד קצת את הלחץ, כשאתה יודע כמה טובים העורכים. הם כבר יגרמו לזה לעבוד".

   

  כשחקן אתה מבקר את העבודה של עצמך?

   

  "האמת שבמיוחד כשאתה מביים פרק, אתה רואה את הטעויות מונחות לפניך, אחרי העריכה הסופית, טייק אחרי טייק. אתה אומר לעצמך, 'הלוואי שהיה לי עוד זמן, או שהייתי חושב על זה קודם'. אבל גם כשאני מביים, הגרסה שאני מגיש למאט היא הגירסה הכמעט סופית, והוא זה שלוקח את זה, עושה שינויים בעריכה או מכניס מוזיקה אחרת. בסוף זו התוכנית שלו".

   

  מאט מתייעץ איתכם על סיפורים עתידיים של הדמויות שלכם?

   

  "לפעמים, כדי לקבל פידבק. באחת העונות הקודמות, היתה לנו מסיבה של תחילת עונה, כשמאט היה באמצע הכתיבה. אז הוא בא אלי ואמר לי שהוא רוצה לעשות סצינה של רוג'ר שבה הוא צובע את הפנים שלו בשחור ושר את השיר הדרומי 'My Old Kentucky Home'. אמרתי לו 'נפלא, נפלא', ורק כשנכנסתי לאוטו, בדרך הביתה, פתאום קלטתי מה לעזאזל הוא אמר.

   

  ג'ון סלאטרי כרוג'ר סטרלינג. "הולך לאן שווינר מוביל אותי" (צילום: AMC) (צילום: AMC)
  ג'ון סלאטרי כרוג'ר סטרלינג. "הולך לאן שווינר מוביל אותי"(צילום: AMC)

   

  "אז סימסתי לו, 'אתה תעשה את זה?', והוא ענה לי בשאלה: 'האם אני אכתוב את זה? או האם אני במקומך הייתי עושה את זה?', והבנתי בלי שהוא ענה על השאלה, שאתה לא יכול לרכוב על בחורה עם כובע קאובוי לתוך המשרד כשהיא בתחתונים, ואז להחליט שאתה לא צובע את הפרצוף בשחור. זה סוג הדברים שהדמות הזו עושה, זה קרה בזמן ההוא, והאיש שהכי מתאים לו לעשות את זה הוא רוג'ר. אנשים היו מודאגים מההשלכות, אבל בסופו של דבר זה לא הכעיס אף אחד. זה סתם רוג'ר מתנהג כמו רוג'ר".

   

  מה בכל זאת תוכל להגיד לנו על העונה הנוכחית של "מד מן"?

   

  "אני חושב שבעונה הזאת יש מין פשטות כזאת, שבאמצעותה חוקרים מחדש את כל הדמויות. בשנה שעברה היו הרבה שינויים בסיפור. התחלנו ביזנס חדש, אז הסיפור התרכז סביב מה הולך להיות בביזנס. אני חושב שהשנה חוזרים יותר לדמויות ולמה שעובר עליהן. כבר למדתי לא לנסות לנחש מה יקרה, כי מאט תמיד מפתיע. לפעמים הוא זורק סימנים מסויימים או מוביל את הדמות בדרך לא נעימה, ורק כעבור זמן אנחנו מבינים שהכל משתלם. אני הולך לאן שהוא מוביל אותי".

   

  בינתיים כבר הוכרז ש"מד מן" תסתיים בתום העונה השביעית, ועושה הרושם שסלאטרי לא מתרגש מהיום שאחרי: "צילמתי עכשיו איזה סרט שבו שיחקתי חוטב עצים ('Bluebird'), וזה הדבר הכי רחוק מ'מד מן' שאני יכול להגיע אליו.

  זה די מרענן. אני מניח שאם תשאל כל מיני מלהקים 'מה עם סלאטרי?', הם יגידו: 'אה, הוא עושה עכשיו את מד מן'. מצד שני, אני עדיין מקבל הצעות לתפקידים שבטח לא הייתי מקבל לפני הסדרה".

   

  גנבת מזכרות מהסט?

   

  "כולם אומרים שהם יגנבו דברים מהסט. כשהמשרד הקודם של סטרלינג-קופר נסגר, אנשים דיברו על שמירת אביזרים כמזכרת. אני גם רציתי, אבל לא עשיתי את זה, וזה דווקא טוב - כי אחד הדברים שממש רציתי זה המחזיק לסיגריות בצורת גלובוס, שאתה מושך אותו מלמעלה והסיגריות יוצאות. ועונה לאחר מכן, היה פרק שבו המזכירה תופסת את זה וזורקת על דון, וזה פרק שבמקרה אני ביימתי. אז אם הייתי גונב את זה, הייתי נדפק: הייתי צריך להחזיר את זה ולהודות בגניבה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AMC
  ג'ון סלאטרי ב"מד מן". לא מודאג מהיום שאחרי
  צילום: AMC
  לאתר ההטבות
  מומלצים