שתף קטע נבחר

"הירידה במחירי הדיור בעקבות המחאה - זמנית"

בסקירה השבועית של בנק לאומי על מצב הדיור בישראל כתבו כלכלני הבנק כי אם יימשך קצב המכירות הנוכחי, מלאי הדירות שנותרו למכירה יספיק ל-10 חודשים בלבד

"הפער בין מלאי הדירות החדשות שנותרו למכירה וקצב המכירות החודשי, חזר להתרחב בשלושת החודשים האחרונים. כלומר: אם יימשך קצב המכירות הנוכחי, מלאי הדירות שנותרו למכירה יספיק ל-10 חודשים בלבד", כך כותבים היום (ה') כלכלני בנק לאומי בסקירתם השבועית על מצב הדיור בישראל.

 

עוד בנושא דיור בערוץ הנדל"ן :

 

"אם קצב המכירות הנוכחי יימשך, ימשיכו חודשי ההיצע לרדת והלחצים לעליות מחירים יימשכו גם כן. זאת במיוחד לאור ההתמתנות שחלה בחצי השנה האחרונה בקצב התחלות הבנייה, אשר מגבילה את הגידול של היצע הדירות למכירה", הוסיפו בבנק. 

 

"אפקשט של התפוגגות המחאה החברתית"

בנוסף התייחסו בבנק להתחדשות הביקוש לדירות חדשות וכתבו כי "העלייה בביקוש נובעת מגורמים שונים. ראשית, יש אינדיקציות לגבי התפוגגות של אפקט המחאה החברתית מהקיץ שעבר, שתרם ככל הנראה לירידה החדה, אך הזמנית, במספר העסקאות בשוק הדיור בחודשי הקיץ אשתקד".

 

עוד נכתב כי "שנית, תוואי העלייה של הריבית הממוצעת על המשכנתאות נבלם והתחלף שוב בירידה של הריבית, ולבסוף - במקביל לעליית מחירי הדירות חלה התייקרות משמעותית גם בשוק הדירות להשכרה".

 

עוד עולה מהסקירה של כלכלני הבנק כי בחודש פברואר הסתכם היקף המכירות של דירות חדשות שנבנו ביוזמה פרטית ב-1,423 דירות (נתון מנוכה עונתיות) - עלייה של 4.2% בהשוואה לחודש ינואר. במונחים שנתיים, מדובר בהיקף מכירות של כ- 17,080 דירות חדשות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים