שתף קטע נבחר

"החרדים הפכו שבויים בפני פושעי 'בחדרי חרדים'"

מעצרו של מנכ"ל האתר החרדי החשוד בסחיטה מעצרו הוארך בשישה ימים, יתר החשודים שוחררו למעצר בית. לדברי המשטרה, החשד נגד המנכ"ל הולך ומתחזק. מפקד מחוז ירושלים: "לא זכורה לי פרשה כזו, היא עתירת ממדים"

פרשת הסחיטה שהשפיעה על מגזר שלם: בית משפט השלום האריך היום (ד') את מעצרו של מנכ"ל אתר "בחדרי חרדים", החשוד בעבירות של סחיטה באיומים, עד יום רביעי. עוד ארבעה חשודים נשלחו למעצר בית. מפקד מחוז ירושלים, ניצב ניסו שחם, סיפר ל-ynet כי "אני לא זוכר בתור שוטר פרשה עם כמות מתלוננים וסוחטים גדולה כזו".

 

סחיטה באתר החרדי - הכותרות האחרונות:

ח"כ על "חדרי חרדים": שאלו 'מה ייצא לנו מכם?'

סחיטה ב"חדרי חרדים"? עצורים וחקירה באתר

העסקן החרדי נגד 'בחדרי': הם סחטו גם רבנים

בחדרי חרדים: "מכירת כתבות וסחיטת תגובות"

 

לדבריו, המשטרה כבר פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין בבקשה לסגור את האתר. הוא העריך שאם בקשתם תיענה, עוד קורבנות לסחיטה יבואו להתלונן. "זו פרשת עתירה מימדים", אמר. "העדה החרדית, או לפחות חלקים גדולים ממנה, הפכה שבויה בידי הפושעים האלו".

 

לפי החשד, בכירי האתר בשנתיים האחרונות גבו כספים מאישי ציבור ואנשי עסקים במגזר החרדי עבור הסרת ידיעות וטוקבקים שליליים או עבור פרסום דברי שבח. המנכ"ל ושני בכירים נוספים באתר נעצרו בתחילת השבוע, ובהמשך נחשפה ב"ידיעות אחרונות" וב-ynet קלטת שהמחישה את שיטת הסחיטה לכאורה: היא הציגה את המנכ"ל אומר לאיש עסקים חרדי: "יש לי מספר לקוחות מאוד-מאוד מצומצם, שאני דואג שיהיו מבסוטים. הם יכולים לישון בשקט. הלקוח הקטן ביותר הוא לקוח של עשרת אלפים דולר לחודש".

 

המנכ"ל החשוד בדיון להארכת מעצרו, היום      (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
המנכ"ל החשוד בדיון להארכת מעצרו, היום (צילום: נועם מושקוביץ)

 

בדיון שהתנהל היום בבית משפט השלום טענה המשטרה כי המנכ"ל החשוד, ששמו ושם יתר החשודים טרם הותר לפרסום, אחראי לסחיטה בהיקף ענק, "הן מבחינת העדויות שנלקחו, המסמכים שנאספו, הקלטות שהתקבלו וניתוח הממצאים ממחשבים שנתפסו".

 

אחד החוקרים סיפר על מקרה הסחיטה שנחשף בקלטת, בו נפל קורבן יעקב ברגר: "אני אישית גביתי עדות ממנו וביצענו הקלטות מהטלפון של ברגר לפלאפון של החשוד, עוד לפני מעצרו". לדבריו, "הנחנו את יעקב ברגר להגיד לחשוד שאין לו כסף לשלם". שלושה מכשירי הקלטה ששתל ברגר במשרד המנכ"ל לא הצליחו לתעד את השיחה עמו ובמשטרה טוענים כי החשוד נשא עמו ככל הנראה משבש קליטה.

 

נציג המשטרה סיפר בדיון כי כבר נודע להם על מקרים נוספים

של סחיטה, בהם קורבנות שמתגוררים כיום בחו"ל. "נחקרו עובדים רבים של האתר, עובדים בפועל ועובדים לשעבר, וניתן לומר היום שהחשד נגד החשוד התחזק", אמר בהתייחסו למנכ"ל. מעצרו כבר הוארך בעבר בשלושה ימים.

 

השופטת תמר בר אשר צבן כתבה בהחלטתה: "על-פי החשדות, המשיב הציע להסיר את הפרסומים הפוגעים או לפרסם ידיעות חיוביות בעניין אותם גורמים, בתמורה לתשלום בסכום משמעותי, שהגיע לעשרות אלפי שקלים ואף יותר. במקרים מסוימים, ובמיוחד במקום שהנפגע היה חברה או בעל עסק, הוצע לו לפרסם את עסקו במסגרת האתר ובתמורה לכך נאמר לו שיוסרו הפרסומים הפוגעים בעניינו ואף יהיו פרסומים חיוביים לגביו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החשוד המרכזי בבית המשפט
צילום: נועם מושקוביץ
מערכת "בחדרי חרדים"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים