שתף קטע נבחר

הרב עובדיה לפרס: "רחם על פולארד"

בעקבות ההידרדרות במצבו של פולארד, הדגיש מנהיג ש"ס בפני נשיא המדינה את החשיבות שבפעילות דחופה למען המרגל הישראלי: "אובמה מכבד את פרס כמה שאפשר ופולארד המסכן לא מרגיש טוב. מצבו קשה. רחם עליו"

אחרי גלעד שליט – גם הרב עובדיה פועל למען חירותו של יהונתן פולארד מול נשיא המדינה. בפגישה שנערכה הבוקר (א') בין השניים בביתו של מנהיג ש"ס, שמע פרס "תחנונים בשביל האסיר פולארד", המאושפז בבית החולים מאז יום שישי.

 

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

הרב עובדיה יוסף אמר לנשיא כי "יש לו ברוך השם יחסים טובים עם הנשיא האמריקאי", וכי אובמה "מכבד את פרס כמה שאפשר, ופולארד המסכן לא מרגיש טוב. מצבו קשה". עוד ביקש הרב: "רחם עליו. 27 שנים יושב בכלא, מסכן".

 

בתגובה הבטיח פרס לעשות ככל יכולתו, וסיפר כי הוא עומד להיפגש היום עם בני משפחתו של המרגל הישראלי. מדובר בפגישת דחופה שלא תוכננה מראש עם אסתר פולארד, בעקבות ההידרדרות במצבו של בעלה, לאחר שפרס היה אמור להיפגש עם ראשי השדולה למען פולארד בכנסת, ח"כ אורי אריאל ("האיחוד הלאומי") וח"כ רונית תירוש ("קדימה"), ועם פעילי מטה המאבק למען שחרורו.

 

פרס: עדיף ללכת עם האמריקאים

מאוחר יותר הבוקר ביקר פרס גם בבתיהם של הרבנים הראשיים, שלמה עמאר ויונה מצגר. הרב עמאר הביע את דאגתו מן הנושא האיראני, ופרס אמר כי הוא מאמין כי הנשיא האמריקני לא יאפשר לאיראן לשלוט בכל המזרח התיכון, והזכיר כי מאז הפיגוע במגדלי התאומים השקיעו האמריקאים מעל טריליון דולר במלחמה בטרור העולמי.

 

"עדיף ללכת עם האמריקאים מאשר בלעדיהם, זה הגיוני", כך פרס, שאף קרא למצות תחילה את התהליך שמובילה ארצות הברית. "באסטרטגיה אפשר להיכשל, אך באמונה אי אפשר", הוסיף.

 

בפגישה המסורתית בבית הרב עובדיה הנערכת בחול המועד פסח וסוכות, נכחו שרי ש"ס אלי ישי ואריאל אטיאס.

פרס אמר כי "מאז שעמד על דעתו, הוא מקפיד לבקר את הרב מדי חג, ומקפיד על כך זה כבר שני עשורים. תמיד יש שלושה נושאים שמדברים עליהם", אמר פרס. איך לאחד את העם, כיצד לצאת ממצב של מלחמה ולהגיע לשלום, וכן הדרך לשפר את המצב החברתי ולהוציא את העניים ממצבם.

 

"אני אדם מאמין", הוסיף הנשיא. "תמיד שומע דברי תורה, חוכמה ועידוד מהרב, ואני באמת מאמין שנצח ישראל לא ישקר. זו אסטרטגיה של 'אל תירא עבדי יעקב'. כבר היינו במצבים מאוד קשים ויצאנו מהם, ונצא גם הפעם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פגישה מסורתית. הנשיא פרס והרב עובדיה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים