שתף קטע נבחר

תקדים: המשטרה תחקור שחקנים תוך כדי משחק

בעקבות המהומות באצטדיון המושבה, הוציא מפקד מרחב השרון, תנ"צ שמעון שומרני, הנחיות שמאפשרות לחקור שחקן שספג אדום לא ספורטיבי בו במקום ולפתוח נגדו תיק פלילי, גם אם ההתמודדות לא הגיעה לסיומה: "קהל הפסיק להגיע למגרשים בגלל אלימות"

מפקד מרחב השרון במשטרה, תנ"צ שמעון שומרני, ערך היום (א') הערכת מצב מיוחדת לנוכח גל האלימות שפוקד באחרונה את מגרשי הכדורגל בארץ.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

תנ"צ שומרני הנחה את קציני המרחב לנקוט ביד קשה נגד האלימות במגרשים, במיוחד במשחקי רבע גמר גביע המדינה מחר בפתח תקווה בין מכבי המקומית ל-מ.ס. אשדוד וביום ג' במשחק בין מכבי נתניה להפועל תל אביב.

 

בהחלטה שהוציא תנ"צ שומרוני נאמר בין היתר: "על רקע הערכת מצב מיוחדת שהתקיימה במרחב השרון בעקבות אירועי הספורט שבהם נהגו קומץ של אוהדים ובעלי תפקידים לנקוט באלימות, הנחה

מפקד המרחב לנקוט ביד קשה במגרשים ולעכב לחקירה בזמן אמת כל שחקן אשר ינקוט במעשה אלימות שאינו קשור להתמודדות הספורטיבית".

 

על פי ההנחיות החדשות, ברגע ששופט המשחק יוציא כרטיס אדום נגד אחד השחקנים שפגע בשחקן אחר, ולא כחלק מההתמודדות הספורטיבית, יעוכב השחקן לחקירה בו במקום ויפתח נגדו תיק פלילי כפי שמתחייב בחוק. התוקף יעוכב לחקירה גם אם המשחק לא הגיע לסיומו, ויוצא מכר הדשא על ידי השוטרים.

 

עלי חטיב על הדשא באצטיון המושבה (אורן אהרוני) (אורן אהרוני)
עלי חטיב על הדשא באצטיון המושבה(אורן אהרוני)

 

מפקד מרחב השרון במשטרה הוסיף: "קהל הפסיק להגיע למגרשים בגלל אלימות. במקום להוות דוגמה משתמשים שחקנים באלימות, גם בעלי תפקידים - ולזה אני לא מוכן יותר".

תנ"צ שומרוני הבהיר כי אם שחקן ינקוט אלימות לא ספורטיבית בזמן משחק, יבהיר קצין המשטרה במגרש לשופט המשחק כי אותו שחקן מעוכב לחקירה והוא מורד מהדשא.

 

כמו כן, המצלמות במגרשים יתעדו גם את בעלי התפקידים השונים עד לסיומה של העונה, לצד פעילות נוספות שתבוצע בשטח על ידי כוחות מיוחדים של המשטרה. במשטרה הדגישו כי היא תגלה אפס סובלנות כלפי פורעי החוק וכנגד הקוראים בקריאות נאצה וקריאות גזעניות שיושמעו ביציעי הקבוצות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים