שתף קטע נבחר

פסח שמח בכנרת: חוף חדש בתשלום מופקע

הנופשים הרבים שהגיעו לאגם הלאומי גילו חוף רחצה וקמפינג חדש, שגובה דמי כניסה גבוהים במיוחד - 150 שקל לרכב פרטי ו-1,000 לאוטובוס. האבסורד: החוף החדש והיקר גדוש במבקרים, למרות החלופות הזולות יותר בחופים הסמוכים

כסף על ים כנרת : עם תחילת חול המועד פסח צץ פתאום חוף חדש בתשלום בכנרת, המוחזק בבעלות פרטית וגובה מחירי כניסה מופקעים - 150 שקל לכלי רכב פרטי ו-1,000 שקל לאוטובוס. את מה שהיה מטע תמרים מגודר, הפך ״כפר הנופש האון״ לרגל החג למקור הכנסה נוסף על חשבון משאב הטבע הציבורי. אתמול דווקא היה החוף מלא באנשים - שכנראה לא מודעים לחלופה הזולה שמציעים החופים שבפיקוח "איגוד ערים כנרת".  

 

כתבות נוספות אודות הכנרת

 

״חוף האון סיטי הגדול – שירותי חוף, קמפינג ועוד״, מבשר השלט החדש שנתלה בכביש השירות הפנימי, המחבר בין כביש 92 הראשי לכפר הנופש האון. לרוחב שביל הכורכר בתוך החוף נמתח חבל המשמש כמחסום מאולתר, וצעירה העומדת לידו עם פנקס קבלות ביד וגובה תשלום מהנכנסים, מרימה ומורידה אותו כשומרת סף. החוף לא של אבא שלה, אך אביה מנהל את החוף מטעמו של הבעלים.

 

שלט הכניסה לחוף החדש (צילום: מאור בוכניק) (צילום: מאור בוכניק)
שלט הכניסה לחוף החדש(צילום: מאור בוכניק)

 

שטח בבעלות קובי מימון

על שלט הכניסה לחוף נכתב מספר הטלפון של "כפר הנופש האון". אך הפלא ופלא, במשך יומיים ידעו בכפר הנופש רק לומר כי "החוף לא קשור לכפר הנופש", וכי יתכן שמספר הטלפון נכתב בטעות. "אני לא יודע של מי החוף הזה, אני רק שבועיים בתפקיד, זה לא ענייני, החוף היה בעבר של הקיבוץ", אמר ערן אסייג, מנהל תפעול כפר הנופש.

 

דבריו קצת תמוהים בהתחשב בעובדה שבאתר האינטרנט של כפר הנופש, תחת קטגוריית ה"קמפינג", מרצדת תמונת החוף בגרסתו הישנה – לפני ששופץ והפך לחוף בתשלום מופקע, עבור מבקרים שאינם אורחי כפר הנופש. 

 

מוטי קומרוב, מנהל הקהילה בקיבוץ האון טען כי "השטח לא של הקיבוץ, זה שטח של כפר הנופש, שנרכש על ידי חברת 'נצבא' שבבעלות איש העסקים קובי מימון". כפר הנופש נרכש על ידי מימון ב-2009 מבעלים קודמים אשר רכשו את הכפר ב-2005 מידי קיבוץ האון.

 

רק לאחר פניות חוזרות ונשנות נאות אסייג, מנהל התפעול של הכפר, לגלות טיפת שקיפות ולהסביר את פשר קיומו של החוף החדש. "השטח שייך לבן אדם פרטי, הוא יכול לעשות איתו מה שהוא רוצה, כל 120 הדונמים האלה הם בבעלותו", אמר אסייג.

 

יש אלטרנטיבות

למרות שהחוף החדש ממוקם בצמידות לכפר הנופש - עניין של מטרים ספורים מדרום לו - סרבו בכפר הנופש אפילו לומר מתי נפתח החוף הפרטי החדש. גורם באיגוד ערים כנרת סיפר כי במהלך החודשים האחרונים נעשו עבודות תשתית במטע התמרים על מנת להשמיש את המקום כחוף בתשלום. הגורם הוסיף כי החוף נפתח לפני כשבועיים, וכי לכל היותר יכולים פקחי האיגוד לדרוש ממנהל החוף להציג רישיון עסק להפעלת המזנון שבמקום. 

 

בתוך כך, האלטרנטיבה לחופים כדוגמת "האון סיטי" מצוייה אולי בחופי איגוד הערים כנרת, המחזיק ב-13 מקטעי חוף, כדוגמת חלוקים, כורסי ולבנון.

 

לפני כחודשיים הודיע האיגוד על מכרז חופים, בו ידרשו המפעילים החדשים לעמוד בתקנות הקובעות כי דמי החנייה - או דמי הכניסה, בעברית פחות מכובסת - יעמדו על 6 שקלים לרכב בשלוש השעות הראשונות, ו-2 שקלים מהשעה הרביעית.

 

לעמוד הפייסבוק של ynet כלכלה וצרכנות  

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוף האון (צילום ארכיון)
צילום: אפי שריר
צילום: מאור בוכניק
החוף החדש
צילום: מאור בוכניק
מומלצים