שתף קטע נבחר

חדשה ומטופחת: ביקור בשכונת סחלבים בשהם

רק לפני שנתיים החלו לאכלס את שכונת סחלבים ביישוב הסמוך לנתב"ג, ומחירי הדיור כבר הספיקו לעלות ב-30%. חוץ מבנייה ירוקה מתוכנן בשכונה תיכון שייבנה גם הוא בסטנדרט ירוק. מי שרוצה לקנות שם דירת ארבעה חדרים ייאלץ להיפרד מכ-1.7 מיליון שקל, או מכ-2.8 מיליון שקל עבור קוטג' או דירת גן

שכונת סחלבים בשהם היא השכונה החדשה ביותר ביישוב המטופח, הסמוך לנמל התעופה בן גוריון. לפני כשנתיים החלו לאכלס את השכונה, שנבנתה בסטנדרטים ירוקים, ונותרו בה עוד כמה עשרות יחידות דיור בפרויקט האחרון המתוכנן בשכונה, שנמצאות בשלבי בנייה.

 

מחפשים דירה? היכנסו לביקור שכונה :

 

מיקום: שכונת סחלבים ממוקמת בכניסה הצפונית של שהם והיא כוללת את הרחובות הדקל, הארז, דולב שקמה, שיטה וסמטת הארז.

 

נותרו עוד כמה יחידות דיור. שכונת סחלבים (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
נותרו עוד כמה יחידות דיור. שכונת סחלבים(צילום: עופר עמרם)

 

אופי וכמות האוכלוסייה: השכונה נכללת באזור סטטיסטי אחד עם השכונות יעלים וחמניות ומונה יחד איתן כ-6,000 תושבים. היא נמצאת לקראת סיום בנייתה, ובסוף אכלוסה אמורה למנות כ-240 משקי בית. האוכלוסייה בשכונה מאופיינת כחברה צעירה עם משפחות וזוגות צעירים: יש שיעור גבוה מאד של תושבים בגילאי ה-30 וה-40 לחייהם וילדים בגילאים הגן ועד לתיכון, לעומת שיעור נמוך מאד של תושבים בגילאי ה-20 ומבוגרים בגילאי ה-60 ומעלה.

 

המעמד הסוציו אקונומי בשכונה גבוה מאד - בממוצע 8.5 מתוך 10. רבים מתושבי השכונה הם משפחות מקומיות שעברו לשכונת סחלבים משכונות אחרות ביישוב. רוב האוכלוסייה היא חילונית, אך כמו בשכונות אחרות בשהם מתגוררים בה גם תושבים דתיים.

 

מעמד סוציו-אקונומי גבוה (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
מעמד סוציו-אקונומי גבוה(צילום: עופר עמרם)

 

אופי המגורים: בשכונה מגוון נכסים רחב: בנייה רוויה – בניינים של שלוש וחמש קומות, צמודי קרקע שנבנו בבנייה עצמאית וכאלו שנבנו על ידי קבלנים.

 

מגוון נכסים רחב (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
מגוון נכסים רחב(צילום: עופר עמרם)

 

מוסדות ציבור ושירותים: שכונת סחלבים היא חדשה ועדיין בשלבי בנייה, גם של מוסדות הציבור והשירותים בה: קיימים בה גני ילדים וחטיבת ביניים חדשה. בשכונה מתוכנן בית ספר על-יסודי, שייבנה כבית הספר הירוק הראשון בשהם, כשבתכנון המבנה משולבים אלמנטים ירוקים. בעתיד ייבנה בשכונה מרכז מסחרי קטן.

 

בשהם יש שני מרכזים מסחריים, ובהם חנויות מגוונות ובתי קפה. בכניסה לעיר נבנה בימים אלו מרכז מסחרי נוסף. תושבי העיר נהנים מכל השירותים הבסיסיים ליד הבית, כולל שלוחה של משרד הפנים במבנה המועצה המקומית, קופות חולים, דואר ועוד. נוסף על שירותי הרשות המקומית, במבנה המועצה יש קומת משרדים פרטיים, שם ממוקמים משרדי עורכי דין, אדריכלים, מתווכים ומקצועות חופשיים נוספים.

 

עדיין בשלבי בנייה. גן שעשועים בשכונה (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
עדיין בשלבי בנייה. גן שעשועים בשכונה(צילום: עופר עמרם)

 

מוקדי בילוי ופנאי בקרבת מקום: המרכז המסחרי בשהם מהווה מרכז בילוי ופנאי, מתחם של מסעדות וחנויות. בנוסף, ביישוב בית תרבות שמארח מופעים והצגות. כמו כן, יש במקום מועדון ספורט ובו בריכת שחייה, מרכז טניס, חדר כושר וחוגים מגוונים. בית הגמלאי באזור אף מציע לגמלאי העיר פעילויות שונות.

 

עם זאת, חשוב לציין שמוקדי הבילוי בשהם אינם מציעים מגוון רחב של אפשרויות, ותושבי היישוב יוצאים לבלות במסעדות בקריית שדה התעופה הסמוך, בתל-אביב (כ-20 דקות נסיעה) ובראשון לציון (זמן נסיעה דומה לתל-אביב).

 

אין מגוון רחב של אפשרויות בילוי - אבל ת"א לא רחוקה (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
אין מגוון רחב של אפשרויות בילוי - אבל ת"א לא רחוקה(צילום: עופר עמרם)

 

תחבורה: היישוב שהם ממוקם במרכז הארץ ובסמיכות לכבישים ראשיים רבים, המאפשרים נסיעה מהירה ונוחה לערי המטרופולין - תל-אביב, ראשון לציון וירושלים. שהם קרובה גם לדרך חוצה ישראל, כביש 4, כביש ירושלים-תל -ביב ונתיבי נסיעה נוספים. בנמל התעופה בן גוריון, מרחק כ-10 דקות נסיעה משהם, נמצאת תחנה של רכבת ישראל. בנוסף, בשהם קו אוטובוס לנתב"ג וקו שסובב ביישוב.

 

יש גם אוטובוסים (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
יש גם אוטובוסים(צילום: עופר עמרם)

 

תעסוקה: מזרחית לכניסה לשהם ממוקם אזור התעשייה חבל מודיעין, שבו פועלות חברות מובילות כמו אסם, טבע, זוגלובק, קראט, UMI ועוד. בקריית שדה התעופה הסמוכה ליישוב יש מגוון אפשרויות תעסוקה. בנוסף, שהם ממוקמת בקרבת כבישים ראשיים ומרכזיים, כמו כביש 6, כביש 1, כביש 443 וכביש 40 - שמספקים נגישות גבוהה לכל עיר גדולה בקרבתה ובמרכז הארץ, המספקת מגוון מוקדי תעסוקה.

 

רק צריך לצאת החוצה - ויש מגוון מוקדי תעסוקה (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
רק צריך לצאת החוצה - ויש מגוון מוקדי תעסוקה(צילום: עופר עמרם)

 

צפי פיתוח: בשכונה נותרו כמה עשרות של יחידות דיור שנמצאות בשלבי בנייה, ועבודות הפיתוח שם עדיין לא הסתיימו.

 

מחירי קנייה ממוצעים: מחיר דירת ארבעה חדרים בשכונת סחלבים נע בין 1.7 ל-1.8 מיליון שקל; דירת חמישה חדרים כ-2.2 מיליון שקל; ומחיר הקוטג'ים (שישה חדרים) ודירות גן בשכונה נעים בין 2.5 ל-2.8 מיליון שקל.

 

עבודות הפיתוח טרם הסתיימו (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
עבודות הפיתוח טרם הסתיימו(צילום: עופר עמרם)

 

מחירי שכירות ממוצעים: דירת ארבעה חדרים בשכונה תעלה לכם מדי חודש כ-4,800 שקל, ודירת חמישה חדרים וקוטג'ים יעלו לכם בין 6,000 ל-7,000 שקל.

 

עליית מחירים: מאז הקמת השכונה עלו מחירי הדירות בה בכ-30%.

 

הכותבת היא מנכ"לית אנגלו-סכסון. סייעה באיסוף הנתונים: אופירה אזולאי, מנהלת סניף אנגלו-סכסון שוהם

 

כמו כן סייע באיסוף הנתונים זמיר שמר, מנכ"ל חברת פוינטס מיפוי עסקי, המתמחה בייעוץ גיאוגרפי עסקי


פורסם לראשונה 12/04/2012 14:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
שכונת סחלבים בשהם. סטנדרטים ירוקים
צילום: עופר עמרם
מומלצים