שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  FDA: פרופסיה פוגמת בפוריות גם אחרי שהפסקת

  התרופה הזו חוללה מהפיכה של ממש בטיפול בהקרחה, אולם עתה מוסיף ה-FDA אזהרה כי פרופסיה עלולה לפגום בשפיכה, באורגזמה, בחשק המיני ובזרעונים – גם אחרי הפסקת הטיפול

  אזהרה למשתמשים בפרופסיה: מינהל המזון והתרופות האמריקני החליט בימים האחרונים להוסיף אזהרה לפיה התרופה עלולה לפגום בחיי המין ובפוריות, גם אחרי הפסקת הטיפול בה.

   

  תווית האזהרה תכריז כי התרופה עלולה לגרום לפגיעה בחשק המיני, הפרעות בשפיכה בזיקפה ובאורגזמה גם אחרי הפסקת הטיפול. אזהרות דומות ניתנו גם לתרופה פרוסקאר, המיועדת לטיפול בהגדלת הערמונית ומכילה את אותו חומר פרמקולוגי – פינסטריד, במינון גבוה פי 5.

   

  התרופה פינסטריד אושרה לשימוש לראשונה בשנת 1992 לטיפול בהגדלה שפירה של הערמונית תחת התרופה "פרוסקאר". בשנת 1997 אושרה התרופה פרופסיה לטיפול בנשירת שיער, כשהיא מכילה אף היא את המרכיב פינסטריד במינון 1 מ"ג. באחרונה החל בארה"ב שימוש בתרופה פרופסיה גם לטיפול בשיעור יתר בפנים אצל נשים באופן נסיוני.

   

  באחרונה החלו להגיע ל-FDA דיווחים על הפרעות בתפקוד המיני בקרב מטופלים. לגבי התרופה פרופסיה, נתקבלו 421 דיווחים על הפרעות בתפקוד המיני בין השנים 1998 ל- 2011. מתוכם, 59 מקרים דיווחו על הפרעה בתפקוד המיני שנמשכו לפחות שלושה חודשים לאחר הפסקת השימוש בתרופה, וכללו בעיות זיקפה, פגיעה בחשק המיני, הפרעות בשפיכה והפרעות באורגזמה.

   

  באשר לתרופה פרוסקאר לטיפול בסרטן הערמונית, נתקבלו ב-FDA דיווחים על 131 מקרים של פגיעה בתפקוד המיני ו-68 מקרים של פגיעה בחשד המיני בקרב המשתמשים בתרופה בין 1992 עד 2010. תופעות הלוואי נמשכו מספר שבועות לאחר הפסקת התרופה.

   

  "על אף העובדה שלא נמצא קשר ישיר בין פינסטריד (פרופסיה ופרוסקאר) לבין ההפרעות המיניות, המקרים מעידים על כך שקיימות תופעות לוואי רחבות מכפי שחשבנו בקרב המטופלים בתרופות הללו" אמר ה-FDA בהצהרה, "אלה שמטופלים בתרופות צריכים להיות מודעות לתופעות הלוואי ולדון עליהם עם הרופא".
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים