שתף קטע נבחר

פרשת "בחדרי חרדים": "ארצח את הילדים שלו"

המשטרה הציגה מסרון שלפיו מאיים מנכ"ל האתר על אחד הנסחטים שהתלוננו. הוא פטר זאת כהלצה, ושוחרר למעצר בית. במשטרה טענו כי זוהו ניסיונות לשיבוש חקירה גם לאחר המעצרים הראשוניים. "חשפנו לפחות עשר פרשות"

מנכ"ל אתר "בחדרי חרדים" שוחרר היום (ב') למעצר בית בתנאים מגבילים, כשבמשטרה ממשיכים לחקור את הפרשה, וטוענים כי החקירה חשפה עד כה לפחות עשרה מקרי סחיטה באיומים, חלקם מחוץ לגבולות הארץ. בנוסף, טענה המשטרה כי זיהתה מספר ניסיונות לשיבוש חקירה בנושא - גם אחרי ביצוע המעצרים הראשוניים בפרשה. שמו של המנכ"ל עדיין אסור לפרסום.

 

במהלך הדיון בבית משפט השלום בירושלים, הקריא החוקר המשטרתי רונן מזרחי מסרונים שנשלחו מטעם החשוד לאחד הנסחטים שהתלוננו. "עוד פעם אחת אני שומע את השם שלו", נכתב לפי המשטרה, "אני שולח אנשים לרצוח את כל הילדים שלו". בהודעה אחרת, שנשלחה לפני חצי שנה, נאמר: "עוד פעם אני שומע את השם שלו, אני שולח אנשים לרצוח את כל הילדים שלו". החשוד וסנגוריו ניסו להסביר כי זו הלצה שהוצאה מהקשרה, וכי אם ייחשפו כל עשרות הודעות הטקסט לאותו איש קשר, הדבר יובן.

 

החשוד המרכזי בפרשה, היום בבית המשפט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
החשוד המרכזי בפרשה, היום בבית המשפט(צילום: גיל יוחנן)

 

"בחדרי חרדים" - עדכונים אחרונים בפרשה ב-ynet:

אטיאס העיד בפרשת בחדרי חרדים: "לא נסחט"

עוד מתלוננים, מנכ"ל בחדרי חרדים נשאר במעצר

צפו בסחיטה ב"חדרי חרדים": "אני דואג שהלקוחות יהיו מבסוטים"

 

"נתקלנו במהלך הימים האחרונים, מעבר לשיבושים שכבר הוצגו בבית המשפט, בשיבושים שכוללים שיחות טלפון למתלונן בחו"ל ואיומים עליו שלא יגיש תלונה, ואני בטוח שהוא אוים בגלל הנושא ובגלל שהוגשה תלונה במשטרה. חשוד באתר ששוחרר בתנאים לא ליצור קשר - יוצר קשר. מתלונן אחד שמקבל איומים על כך שהגיש תלונה. שני מתלוננים שמקבלים כתבות שליליות בחלק מהפורומים אחרי שהגישו תלונה במשטרה", תיאר נציג המשטרה.

 

הפרשה שמסעירה את המגזר החרדי נחשפה לפני כשבועיים, אחרי חקירה סמויה שנמשכה חודשים. במסגרת החקירה נעצרו בכירים באתר הפופולרי, בהם המנכ"ל שנשלח בתחילה למעצר בית. החשד העיקרי הוא שבאתר סחטו אנשי עסקים חרדים ורבנים בתמורה לכך שלא יפרסמו בו דברים מביכים אודותיהם. לפי החשד, בשנתיים האחרונות גבו בכירי האתר כספים מאישי ציבור ומאנשי עסקים במגזר החרדי גם עבור הסרת ידיעות וטוקבקים שליליים או עבור פרסום דברי שבח. במשטרה, שמבקשת לסגור את האתר, טוענים כי הם לא זוכרים פרשה בהיקף כזה של נסחטים ומתלוננים.

 

באי כוחו של החשוד הסבירו כי דרישת המשטרה לסגור את הפורומים באתר תוביל, למעשה, לסגירתו. השופטת, תמר בר אשר צבן, אמרה כי אין בכוונתה לסגור חלק זה או אחר באתר, וכי ראוי שהחלטה מסוג זה תעשה על ידי המשטרה בהליך מתאים ולא על ידי התניית שחרורו של המשיב.

 

החשוד עצמו אמר במהלך הדיון כי "גדלתי וחונכתי כאיש חוק ואיני אויבה של המשטרה. אני משוכנע כי בסופו של יום, כאשר תושלם החקירה והמשטרה תנסה לאתר את כל אותם מאות נסחטים ומיליוני שקלים שאינם קיימים, אין בליבי ספק שהמשטרה והפרקליטות יחליטו שלא להגיש כתב אישום". 

 

על פי פרקליטי החשוד, עורכי הדין רחל תורן ויהושע רזניק, "ההחלטה היא חד משמעית. בית המשפט אמר למשטרה כי אם לא תהיה תפנית דרמטית בחקירה המשיב ישוחרר למעצר בית וכך אכן קרה. המשטרה לא הצליחה להביא ולו בדל ראייה ששינתה את מצב הדברים. אנחנו דבקים בעמדתנו שאין בתיק הזה מעבר לשמועות ולא כלום".

 

בדיון הקודם בהארכת מעצרו כבר הזהירה השופטת את גורמי המשטרה, כי בלי חומר חקירה חדש שיצדיק את המשך המעצר, יהא עליהם לשחרר את החשוד. בדיון בבית המשפט פירטו החוקרים כמה פעולות חקירה שבכוונתם לנקוט בחו"ל, והסבירו: "החשוד מפזר ערפל בשאלות הנוגעות לחשדות ועונה ב'לא זוכר' וב'יכול להיות'". 

 

עוד טענו, כי נעשים ניסיונות לשבש את החקירה אף שהחשוד במעצר. "החשוד הוא אדם מרכזי שאם הוא ייצא יש חשש גדול שהוא ישבש את החקירה", הסבירו במשטרה. "אנשים שואלים אותנו אם הוא ישהה במעצר, רואים את הפחד שלהם משחרור שלו". עוד טענו, כי בנוסף לעבירות הסחיטה, חושדים כי המנכ"ל עסק בהלבנת הון.

 

צוות ההגנה של החשוד טען, כי מעצרו הוא מעשה נקמה של המשטרה על פרסום תמונותיו של מפקד מחוז ירושלים, ניצב ניסו שחם, כשהוא לבוש כביכול במדי אס.אס באתר.

  

בתגובה לכך נמסר ממשטרת ירושלים כי "מדובר בניסיון נואל של ספין תקשורתי אל מול החשדות הכבדים התלויים ועומדים נגד החשוד. ניסיון זה יוכח בבוא העת כעורבא פרח". 

 

בהכנת הידיעה השתתף יאיר אלטמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המנכ"ל. למעצר בית
צילום: גיל יוחנן
מומלצים