שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בכיר איראני נגד אתר ישראלי: "כלי ריגול חדש"
  מספר אתרי אינטרנט איראניים, בהם גם אתרו של מפקד משמרות המהפכה לשעבר, האשימו כי מטרתו של פרויקט שמנסה לגשר בין איראנים לישראלים היא "ריגול והשגת מודיעין בשיטה חדשה"

  אתר ישראלי חדש שמנסה לגשר בין האיראנים לישראלים מפחיד את משטר האייתוללות. אתר אינטרנט באיראן המזוהה עם בכיר המשטר מוחסן רזאי, מפקד משמרות המהפכה לשעבר, דיווח כי האתר הישראלי, TeHTel, הוא "אתר ריגול חדש של המשטר הישראלי".

   

  עוד בנושא איראן ב-ynet:

   

  עוד נכתב כי "עורכי האתר אמנם טוענים כי האתר נועד ליצירת קשרי ידידות בין שני העמים, אך נראה כי מטרתו העיקרית היא ריגול והשגת מודיעין מתוך איראן בשיטה חדשה, באמצעות שיחות ורשתות חברתיות". בדיווח באתר האיראני "תאבנק", לא צוין שמו של האתר הישראלי או כתובתו.

   

  ריגול במיטבו: קליפ של דודו אהרון מלווה בכיתוב בפרסית ()
  ריגול במיטבו: קליפ של דודו אהרון מלווה בכיתוב בפרסית

   

  מנהל האתר הישראלי, יוני שדמי, מעריך כי האזהרה מטהרן היא ככל הנראה תגובה להצלחה של האתר, שזכה כבר לעשרות אלפי צפיות מתוך איראן עצמה. באתר, שבו מופיע תוכן ישראלי המתורגם לפרסית, מתפתחים כל העת דיונים שאותם מובילים איראנים המתגוררים באיראן.

   

  רזאי הוא כיום מזכיר המועצה לקביעת האינטרס באיראן, שהיא אחד משלושת הגופים החשובים ביותר במשטר ואחראית בין היתר על ייעוץ למנהיג העליון, אייתוללה עלי חמינאי. במועצה חברים גם שרים ובכירים לשעבר במשטר, והעומד בראשה הוא הנשיא לשעבר, עלי אכבר האשמי רפסנג'אני.

   

  הפרסום מטעם גורם כה מרכזי הוביל לשורה של האשמות דומות במספר אתרים נוספים המזוהים עם הממשל האיראני, במיוחד עם הזרם השמרני, שגם הם הקפידו שלא לציין את כתובת האתר או את שמו.

  אחד האתרים אף טרח להעתיק את לוגו האתר ולעוות אותו.

   

  האתר הישראלי, שהושק בחודש שעבר, מנסה לפתוח צוהר עבור האיראנים לקולות מישראל. מדובר בפרויקט של מרכז עזרי לחקר איראן והמפרץ הפרסי באוניברסיטת חיפה, המתרגם תוכן ישראלי מכ-70 אתרי תוכן בישראל, בהם בלוגים עצמאיים מובילים. צוות מתנדבים מתרגם את התכנים מעברית לפרסית. גם תמונות מפליקר וסרטוני יוטיוב עולים לאתר, בליווי הסברים בפרסית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ריגול ישראלי. מוחסן רזאי
  צילום: AP
  מתרגמים תוכן ישראלי לפרסית
  מומלצים