שתף קטע נבחר

הדרת נשים משלטי אגד: בג"ץ מחכה להסבר

"אגד" סירבה לפרסם נשים על גבי אוטובוסים בירושלים - ובית המשפט העליון מחייב את המדינה לנמק בתוך שלושים יום מדוע אינם מתנים רישיון להפעלת תחבורה ציבורית בהימנעות מאפליה מגדרית, ומדוע לא מוטלות סנקציות על "אגד"

שלושה וחצי חודשים לאחר שהגישו עתירה לבג"ץ נגד משרד התחבורה, המשטרה, חברת "אגד" וחברת הפרסום "כנען מדיה" - הוציא היום (א') בית המשפט צו על תנאי, המורה למדינה לנמק תוך שלושים יום מדוע אינם מתנים את הענקת הרישיון להפעלת תחבורה ציבורית בהימנעות מפעילות שיש בה אפליה מגדרית כשלהי. כן דורש בית המשפט הסברים מדוע המדינה אינה מפעילה סנקציות אמיתיות כלפי "אגד", כאשר היא פוגעת בעקרונות יסוד חוקתיים .

 

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

את העתירה הגישו מספר תושבי ירושלים ותנועת "ירושלמים", באמצעות עו"ד אביעד הכהן, דיקאן מכללת "שערי משפט", וד"ר מיכל טמיר, לאחר שקמפיין חברתי שהשיקו לא פורסם על גבי אוטובוסים של "אגד". בעתירה נטען כי חברת הפרסום סירבה להציג את הקמפיין, בשל חשש להשחתת רכוש מצד גורמים חרדים קיצוניים. לטענת העותרים מדובר באפליה פסולה הפוגעת בכבוד האדם, בערך השוויון ובחופש הביטוי.

 

בראשית הדיון רמזה השופטת נאור (שאליה הצטרפו השופטים עמית ופוגלמן) כי לא די בהצהרותיה של

המדינה שלפיהן אפליית הנשים והדרתן משטחי הפרסום פסולה, אלא יש לנקוט צעדים ממשיים שיכריחו את החברות המפרסמות להפסיקה.

 

העותרים דרשו כי שר התחבורה יתנה הענקת רישיון להפעלת תחבורה ציבורית, בהתחייבות המפעיל להימנע מכל פעולה שיש בה אפליה מגדרית כזו או אחרת. עוד ביקשו כי המשטרה תפעיל יד חזקה לאכיפת החוק בכלל, ובשכונות החרדיות בירושלים בפרט, ובכלל זה להעמיד לדין את אותם בריונים פורעי חוק ומשחיתי מודעות באוטובוסים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים