שתף קטע נבחר

האסון בהר הרצל: שמונה בני אדם עוכבו לחקירה

צוות חקירה מיוחד החל לבדוק את נסיבות קריסת מערך התאורה בירושלים, שהובילה למות קצינה ולפציעת חיילים. החברה המקימה: "הקונסטרוקציה עומדת כבר למעלה מעשרה ימים, היא נבדקה וקיבלה את האישורים הנדרשים"

שמונה בני אדם עוכבו הערב (יום ד') לחקירה בנוגע למעורבותם באסון קריסת מערך התאורה בהר הרצל שבירושלים. באירוע הקשה נהרגה קצינת צה"ל בת 20 ונפצעו שבעה חיילים נוספים.

 

האסון בהר הרצל - כל הדיווחים ב-ynet:

 

במשטרת ירושלים הוקם צוות חקירה מיוחד לבדיקת נסיבות האירוע, בראשותו של רב-פקד יוסי אהרון. בצוות שותפים חוקרים ממרחב מוריה, מהנדס הבטיחות של משטרת ירושלים, גורמי רישוי של משטרת ירושלים ונציגי משרד התמ"ת ומצ"ח.

 

האזור שבו נפלו עמודי התאורה, היום (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
האזור שבו נפלו עמודי התאורה, היום(צילום: אוהד צויגנברג)

 

מחקירה ראשונית של האירוע, עולה כי הוא החל בקריעת כבל שחיבר את מערך עמודי התאורה. לאחר מכן קרסו עמודי התאורה וגררו איתם בטונדה ששוקלת מספר טונות. עשרות בני אדם, בהם חיילים רבים, שהו על הבמה במהלך החזרות לטקס. עדי ראייה סיפרו שהעמודים התנדנדו זמן קצר לפני שקרסו, וכי זמן קצר לפני האסון, עזבה את המתחם קבוצת חיילים גדולה.

 

מחברת "עיצוב במה", שהקימה את עמודי התאורה בהר הרצל, נמסר בתגובה כי החברה "היא אחת מהחברות אשר פעלו להקמת טקס הזיכרון. החברה עבדה לפי הוראות המהנדסים, המפקחים ועל פי ספר המכרז. לא הייתה סטייה, אפילו הקטנה ביותר, ממה שנדרש בהוראות הבטיחות והבנייה של הקונסטרוקציה והכול נעשה על פי הספר.

 

"הקונסטרוקציה המדוברת לא נבנתה היום והיא עומדת כבר למעלה מעשרה ימים, היא נבדקה אחרי שהיא נבנתה על ידי מהנדסי בטיחות, עברה שני מבדקים וקיבלה את האישורים הנדרשים. האחריות של חברת 'עיצוב במה' הייתה למלא את

ההוראות שניתנו על ידי המהנדסים".

 

על פי החברה, "כל האנשים שעבדו בשטח הם עובדים עם ניסיון רחב של עבודה מול מהנדסי ומפקחי בטיחות, ולא הייתה כל חריגה מההוראות שניתנו להם במלך העבודה. מדובר בחברה שרואה בבטיחות ערך עליון, זוהי חברה ללא רבב.

 

החברה הביעה צער על מותה של החיילת ועל הנפגעים, וביקשה להדגיש גם כי "אין קשר בינה לבין אסון המכבייה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אזור קריסת התאורה, היום
צילום: אוהד צויגנברג
חילוץ ופינוי, היום בהר הרצל
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים