שתף קטע נבחר

יגאל ממן: "זה היה ברגל שמאל ואני בכלל ימני"

חשיפה: עדויותיהם של אנשי מכבי פ"ת במשטרה לאחר אירועי המושבה שהסעירו את הכדורגל הישראלי. גרסת עמי גניש לנגיחה: "לא התכוונתי לתת מכה, כנראה נדחפתי". פרקליטי השניים: "המשפט הזה צריך להתנהל בין כותלי בית המשפט"

"זאת ממש לא הייתה בעיטה חזקה. קודם כל זה היה ברגל שמאל, ואני ימני". תאמינו או לא, אבל כך הסביר יגאל ממן לחוקרי המשטרה את הבעיטה בראשו של עלי חטיב מהפועל חיפה, בסיום המשחק מול מכבי פ"ת לפני כשלושה שבועות באצטדיון המושבה.

 

הבלגן במושבה, השתלשלות האירועים:

 

לידי "ידיעות אחרונות" הגיעו עדויותיהם של המעורבים בפרשה האלימה שהסעירה את הכדורגל הישראלי. מאמן השוערים של מכבי פ"ת, עמי גניש, שנגח בחטיב בפניו, נחקר גם הוא. שופט המשחק אסף קינן, שבדו"ח השופט כתב אומנם כי ראה מישהו מאנשי מכבי פ"ת פוגע בחטיב, מסר גם הוא עדות, בה טען כי לא ראה את חטיב נפגע, אלא ראה זאת בתקשורת מאוחר יותר.

 

ראשון הנחקרים היה גניש, שסיפר לחוקרי תחנת משטרת פ"ת: "ניגשתי להפריד בתוך פקעת שחקנים והתנגשתי בבחור הזה, קוראים לו עלי חטיב. נגמר המשחק,

 הייתה שמחה, פתאום אני מסתכל הצידה ורואה התקהלות של שחקנים משתי הקבוצות. ניגשתי להפריד, גם לאחר שעלי חטיב קיבל מכה בראש, או לא יודע איך בדיוק להגדיר את זה, כי לא התכוונתי לתת לו שום מכה או לפגוע בו. כנראה נדחפתי.

 

אחרי זה התברר שבעטו לו בראש והוא הגיע לבית החולים". החוקר מראה לגניש את סרטון הנגיחה ומבקש את תגובתו. גניש: "קודם כל ניתן לראות שאני מפריד מהתחלה, ואז כאשר עלי חטיב נותן אגרוף לשחקן מכבי דני פרדה, אני עושה תנועה של נגיחה לעברו של עלי חטיב".

 

חוקר: ראית מה קרה לעלי חטיב אחרי שהוא נפל?

 

גניש: "לא. הייתי עסוק עם רן קדוש (שוער הפועל חיפה, א.ס), אחר כך שמעתי שהוא נפגע בראש מבעיטה".

 

עו"ד אבי חימי, אחד מפרקליטם של ממן וגניש (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
עו"ד אבי חימי, אחד מפרקליטם של ממן וגניש(צילום: בן קלמר)

 

עו"ד אלי כהן. גם כן פרקליטם של ממן וגניש (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
עו"ד אלי כהן. גם כן פרקליטם של ממן וגניש(צילום: ירון ברנר)

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

"ראיתי בטלוויזיה שמישהו נגח בו"

אחרי גניש נחקר יגאל ממן, שסיפר כי הוא מתנדב באגודת מכבי פ"ת בתור סדרן. "הבחנתי באחד השחקנים, לא יודע איך קוראים לו, נותן אגרוף לשחקן מכבי פ"ת דני פרדה. ואז התחילה המהומה, מצאתי את עצמי עומד מעל הבחור ששוכב על הרצפה, ואז הרגשתי בעיטה חזקה ברגל. ראיתי שאותו שחקן שהיה על הרצפה בעט בי, ואני באופן אינסטנקטיבי החזרתי לו בעיטה".

 

חוקר: ראית איך קרה שאותו שחקן של הפועל נפל על הרצפה?

 

ממן: "ראיתי בטלוויזיה שמישהו נגח בו".

 

חוקר: "אתה בעטת בו בחוזקה בראש ואז הוא איבד את ההכרה".

 

ניסה בהתחלה להפריד. עמי גניש (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
ניסה בהתחלה להפריד. עמי גניש(צילום: ראובן שוורץ)

 

ממן: "זאת ממש לא הייתה בעיטה חזקה. קודם כל זה היה ברגל שמאל שלי, ואני ימני. לא לקחתי מרחק ולא באתי בטירוף. בן־אדם שלא לוקח תנופה לא יכול לתת בעיטה חזקה".

 

חוקר: אבל עובדתית הוא איבד את ההכרה מהבעיטה.

 

ממן: "ואם הוא איבד את ההכרה שלו מהנגיחה?"

 

חוקר: אם הוא איבד את ההכרה מהנגיחה אז איך הוא בעט בך?

 

ממן: "אני קיבלתי ממנו בעיטה והחזרתי לו".

 

עלי חטיב, שזומן גם הוא לחקירה, טען בעדותו כי אינו זוכר כלום מהאירוע. עורכי הדין אלי כהן, אבי חימי ורויטל סבג המייצגים את ממן וגניש, מסרו בתגובה: "הגיעה העת לנהל את המשפט הזה בין כותלי בית המשפט ולא במסגרת השיח הציבורי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
האירועים האלימים במושבה
צילום: אורן אהרוני
מומלצים