שתף קטע נבחר

האברכים פראיירים כמו יושבי המאהל

החייל הפראייר משרת את בן הישיבה הפראייר, שלומד יום וליל כי הוא מאמין שבכך הוא מגן על החייל הפראייר. יושבי מאהל המחאה לא יותר פראיירים מכל אחד אחר במדינה הזו, כולל החרדים. אם לא נהיה פראיירים זה לזה, פשוט לא נהיה

הייתי אז נער. נשענתי על חלון המרפסת בערב הפסח, כשגופי רכון אל התריסים המקורצפים במיני תכשירי ניקוי, וכולי עסוק במלאכת הניקיון עד כלות כוחי. זיעה ניגרה ממצחי וטפטפה לה קלות אל המדרכה שמתחת הבניין. אולי זה מה שגרם לאיש הנרגן שעבר שם להרים ראשו כלפי מעלה, ולסנן מתחת לשפמו: "אתה פראייר".

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

אז הבנתי דבר חשוב: כולנו פראיירים. גם אותו עובר אורח שהתאמץ להרים את ראשו בשעת צהריים חמה, רק כדי לקרוא לי "פראייר" בטון שיגיע עדי הקומה השלישית. הבנתי שאם לא נהיה פראיירים זה לזה, לא נהיה. הרופא של בית החולים הוא הפראייר של המטופל שלו, אותו כבאי פראייר שנפצע שעה ששם נפשו בכפו, ונכנס אל האש כדי להציל שוטר פראייר, מגנבים שפרצו לביתו של... הרופא הפראייר.

 

"מאהל הפראיירים"? הצחקתם אותנו. אבל זה נשמע יותר הרואי ממחאת הקוטג' (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"מאהל הפראיירים"? הצחקתם אותנו. אבל זה נשמע יותר הרואי ממחאת הקוטג'(צילום: גיל יוחנן)

 

אם יושבי "מאהל הפראיירים" לא מבינים שהחייל הפראייר שמשרת את בן הישיבה הפראייר שלומד יום ליל, כי הוא מאמין שבכך הוא מגן על החייל הנלחם בשטח האויב בכדי להיות הפראייר וכו' – כנראה שהם לא מבינים את התנהלותו של העולם.

 

יתכן שהם דווקא מכירים את הלוגיקה הפשוטה הזאת, אבל מעדיפים לאכלס אוהלים לקראת הקיץ המשמים והריק מתוכן, בתירוץ הרואי יותר מאשר "מלחמת קוטג'". אגב, לא אתפלא אם המאהל עבר מתל אביב לירושלים, אחרי שהתברר כי בתל אביב ישנם צעירים רבים מדי, שמזמן אינם יודעים אם צה"ל זה שם של משחק מחשב, מוזיאון, או סתם בית קפה.

 

המקופחים בעם

תודו על האמת, פראיירים יקרים: אתם לא באמת מעוניינים לשלב דוסים מזוקנים בחברתכם, אלא רק מנסים להרגיש קצת מקופחים, על מנת לסחוט רחמים (ומניסיוני כחרדי, זוהי תחושה מענגת ונפלאה). זהו דחף יהודי טהור, שהרי הגן היהודי תאב מיסודו לתחושות שכאלו.

 

אבל אחרי הכל, תזכרו שעם כל הכבוד, לבד משלושה-ארבעה ראשי מפלגות, תריסר עיתונאים משועממים וחרדי מחמד - אתם לא באמת עושים רושם על מישהו, ובהחלט יש מצב שאם חלילה מישהו מכם יתעלף מחמת עומס החום - הראשון שיגיע לטפל בו יהיה איש "הצלה" חרדי (ופראייר), שבכלל לא יבחין בסיטואציה המוזרה שנקלע אליה.

 

הערה קצרה לראש הממשלה שכבר קיבל ויקבל את ה"פראיירים" התורנים לישיבת הסיעה: מתי תבין שגם אותך הם רוצים לנגח במחאות הללו? בעצם, בעיקר אותך. אם זה נראה שאתה פראייר, וזה נשמע שאתה פראייר - אז מה אתה? פראייר.

 

  • הכותב הוא אברך, תושב מודיעין עילית

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא יותר פראיירים מהחרדים. "מאהל הפראיירים"
צילום: אבי פרץ
מומלצים