שתף קטע נבחר

שמחון על דיסקין: בגללו שליט נרקב שנים בשבי

בעקבות דבריו החריפים של ראש השב"כ לשעבר נגד ראש הממשלה ושר הביטחון, אמר השר המקורב לברק כי "אם דיסקין כל כך מודאג ממנהיגותם של נתניהו וברק, מדוע לא התפטר מראשות השב"כ?". הוא הוסיף: "בגללו ישראל שילמה מחיר יקר על שחרור שליט"

הביקורת על דבריו של יובל דיסקין , שהביע אי-אמון ביכולתם של נתניהו וברק להוביל את ישראל בנושא האיראני, נמשכת - והפעם מבכיר במפלגתו של שר הביטחון, אהוד ברק: השר שלום שמחון ממפלגת "עצמאות" תקף בצהריים (שבת) את ראש השב"כ לשעבר: "דיסקין כשל בשיקול דעת לקוי אשר בעטיו גלעד שליט נרקב שנים בכלא וישראל שילמה מחיר יקר".

 

בדבריו בכנס בשרון, אמר דיסקין כי המנהיגים מציגים בפני הציבור מצג שווא בנושא האיראני. "יוצרים כביכול תחושה שאם מדינת ישראל לא תפעל, אז לאיראן תהיה פצצה גרעינית... בחלק הזה של המשפט יש כנראה גרעין מבוסס של אמת. אבל החלק השני של המשפט, שם פונים - סליחה על הביטוי - לציבור ה'מטומטם' או ההדיוט ואומרים לו שאם מדינת ישראל תפעל לא תהיה פצצה גרעינית... זה בדיוק החלק הלא נכון במשפט, או מצג השווא".

 

צפו בדיסקין תוקף:

 

דיסקין תקף את נתניהו וברק באופן אישי, ואמר לנוכחים כי הבעיה העיקרית שלו בנושא הזה היא שאין לו אמון בהנהגה הנוכחית של ישראל.

 הוא ציטט תיאור של ביאת המשיח מספר זכריה פרק ב', ושאל: "ככה אתם רואים באמת את שני המשיחים שלנו? זה ממגדלי אקירוב או מפרויקט אסותא והשני מקיסריה, הם באמת משיחים נראים לכם?"

 

השר שלום שמחון, הנחשב מקורב לברק, דחה את הביקורת. "דבריו הבוטים והמופקרים של דיסקין מעידים בעיקר על האיש עצמו. אם דיסקין כל כך מודאג ממנהיגותם של נתניהו וברק, מדוע לא התפטר מראשות השב"כ?", הוא שאל. לדבריו, "שר הביטחון, אהוד ברק, החייל המעוטר ביותר בצה"ל, רמטכ"ל ושר ביטחון עטור הישגים, אינו זקוק לציונים של דיסקין, שבתסכולו ובמר לבו משמיץ ומנבל את פיו".

 

שר התמ"ת המשיך במתקפת הנגד. "היום ברור יותר מתמיד שחוק הצינון חשוב ביותר, כדי לבחון את אנשי הביטחון לפני כניסתם למערכת הפוליטית", אמר שמחון. "דיסקין כשל בשיקול דעת לקוי אשר בעטיו שליט נרקב שנים בכלא וישראל שילמה מחיר יקר. מי שלא ידע לייעץ לממשלה בנושא שבויים, אל יתהדר ביכולתו לייעץ לעם ישראל בנושא קיומי כמו הגרעין האיראני".

 

במערכת המדינית הוסיפו כי לא מן הנמנע שדיסקין עדיין זועם על שמועמדו לרשת אותו בראש השב"כ לא נבחר. "חילוקי הדעות בעניין איראן מוכרים ולא חדשים, וההתקפה הזו ממש לא מובנת. כל ראשי המודיעין התנגדו לתקיפה בעירק, אך אף אחד לא אמר שבגין לא ראוי", הם הדגישו.

 

גם מקורבים לראש הממשלה הסירו את הכפפות ותקפו את ראש השב"כ לשעבר. "מעבר לתוכן, זה בלתי ראוי לחלוטין מה שדיסקין עשה.

 מאיפה הסגנון הזה? הוא ממשיך מסורת מפוארת של ראשי שב"כ מטומטמים. אדם הולך לפרלמנט מוזר ומדבר ושופך הכול", אמר אחד המקורבים.

 

לדבריו, "דגן היה הרבה יותר מורכב ממנו כשדיבר. הוא שופך את כל התחמושת במכה. זו ההכנה שלו, לבוא לפרלמנט ולהיגרר לסגנון אישי לחלוטין? על פניו זה לא חכם ולא רציני. איפה היית כל השנים? רצית לקבל מינוי קבוע לראש מוסד, ואז התרעת. זו הוכחה שחוק הצינון הוא חוק טוב. החוק הזה נותן זמן לבחון את האנשים האלה. כשהם בתחומים ביטחוניים, אי אפשר לשפוט אותם באמת. הדברים של דיסקין מוזרים, לכל הפחות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר שלום שמחון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים