שתף קטע נבחר

"סבירות גבוהה לבחירות באוגוסט-ספטמבר"

בהתייעצויות שקיים ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקש לבחון אפשרות לבחירות כלליות באוגוסט. הערכות על בחירות באוגוסט או בספטמבר נשמעו גם מפי בכירים בליכוד בעקבות מגעים בין סיעות הקואליציה. במקרה שכזה, ייקבעו הפריימריז בליכוד ליוני

האם מדינת ישראל תלך לבחירות בקיץ הקרוב? ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקש בהתייעצויות במוצאי שבת לבחון אפשרות לבחירות באוגוסט והוא נוטה לבחירות בחודש זה.

 

בכירים בליכוד אמרו כי בעקבות מגעים בין סיעות הקואליציה קיימת סבירות גבוהה שהבחירות יתקיימו בסוף אוגוסט. אחרים דיברו על אפשרות לבחירות בספטמבר. אם הבחירות הכלליות יתקיימו בסוף הקיץ, הפריימריז לרשימה בליכוד יתקיימו ביוני. התאריכים הללו עדיין אינם סופיים. יו"ר האופוזיציה, ח"כ שאול מופז, דיבר בסוף השבוע על אפשרות לבחירות באמצע אוקטובר.  

  

הבחירות מתקרבות? הכתבות האחרונות ב-ynet:

החרדים לנתניהו: מה ההבדל בין מגרון לחוק טל?

ישי: ערוכים לבחירות, יש קמפיין על גב החרדים

'נתניהו הבטיח: אם צריך, נלך לבחירות על חוק טל'

 

על רקע הדיבורים על הקדמת הבחירות, נועד בצהריים ראש הממשלה עם השרים משה כחלון וישראל כץ ועם מנכ"ל הליכוד גדי אריאלי. כחלון ביקר לאחר מכן בוועידת מרכז הליכוד בגני התערוכה בתל אביב והתייחס לאפשרות ששר החוץ אביגדור ליברמן פועל להקדמת הבחירות: "הכל יכול להיות. ליברמן אמר את מה שאמר, נחכה ל-9 בחודש. בחירות יהיו בטוח, זו רק שאלה של תאריך. לליכוד כדאי לקיים בחירות במועדם".

 

הבוקר אמר נתניהו שאינו חושש מהקדמת הבחירות ואמר כי "השבוע או בשבוע הבא נדע אם יהיו בחירות". בישיבת שרי הליכוד אמר ראש הממשלה כי "יש הערכה שמתקדמים לעבר בחירות מוקדמות, אך אין עדיין מסקנות. יש תחרות באופוזיציה, למרות שהם לא ששים לבחירות, להיראות כאילו הם ששים לזה. הממשלה הזאת השיגה הישגים גדולים בגלל הלכידות שלה. אם יהיה ניתן להמשיך - מה טוב. אך אם הלכידות תתפורר ויהיו דרישות תקציביות - אין טעם לפגוע בהישגים".

 

קודם לכן נפגש ראש הממשלה בלשכתו עם נציגי "מאהל הפראיירים

והמחנה המשותף", אשר מקדמים אלטרנטיבה ל"חוק טל" אשר תחייב את החרדים להתגייס. "חלוקת הנטל חייבת להשתנות", הבהיר נתניהו. לדברי הפעילים שנכחו בפגישה, הוא היה נחרץ והבטיח כי "אם צריך, נלך על זה לבחירות".

 

במפלגות החרדיות לא נשארו אדישים לנוכח האמירות. "אין כאן חדש אלא פופוליזם זול", אמר יו"ר יהדות התורה, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן. "אם רוצים בחירות על כך - אנחנו ערוכים בהתאם". יו"ר ש"ס, שר הפנים אלי ישי, אמר: "קמפיין הבחירות החל על גב החרדים".

 

בהכנת הידיעה השתתף בועז פיילר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו
צילום: אלכס קולמויסקי "ידיעות אחרונות"
מומלצים