שתף קטע נבחר

אחרי בן לאדן: גם קלינטון גויס לקמפיין של אובמה

נשיא ארה"ב לשעבר התייצב לראשונה לצד הנשיא באירוע התרמה וסייע לו לגייס 2 מיליון דולר. על אובמה: "הוא לא הודיני, אבל אני חושב שהוא עשה עבודה טובה". על הרפובליקנים: "רוצים לשוב למדיניות שדרדרה אותנו למשבר הכלכלי"

אחרי שגייס את מנהיג אל-קאעידה אוסמה בן לאדן לקמפיין הבחירות שלו, נשיא ארצות הברית מצרף לצוותו שחקן חיזוק במשקל כבד: נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון, התייצב הלילה (יום ב') לראשונה באירוע לצדו של הנשיא המכהן ברק אובמה כדי לגייס כספים לקמפיין הנוכחי. "אובמה ראוי להיבחר. אני חושב שהוא עשה עבודה טובה", אמר קלינטון על אובמה, שגבר על אשתו הילרי במרוץ הדמוקרטי ב-2008 ומינה אותה למזכירת המדינה שלו.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

באירוע ההתרמה בווירג'יניה, שהוסיף שני מיליון דולר לקופת המפלגה הדמוקרטית, אמר קלינטון בן ה-65: "אנחנו דוחפים את המדינה הזו קדימה, אנחנו מתקדמים בכיוון הנכון תחת הנהגתו של הנשיא אובמה".

 

הכלכלה בראש סדר היום. אובמה וקלינטון על מסלול הגולף ב-2010 (צילום: AP) (צילום: AP)
הכלכלה בראש סדר היום. אובמה וקלינטון על מסלול הגולף ב-2010(צילום: AP)

 

תמיכתו של קלינטון יכולה להיות מכריעה במסגרת מאמציו של אובמה בן ה-50 לגייס כספים ולשווק לבוחרים את מדיניותו הכלכלית, אותה הגדירו הרפובליקנים כחסרת זהירות ונגועה בפופוליזם במקום בחוש עסקי טוב.

 

קלינטון עמד בראש הממשל האמריקני באחת התקופות הכי משגשגות בהיסטוריה המודרנית של ארה"ב והצליח להביא לאיזון בתקציב הפדרלי, דבר שהדמוקרטים מבקשים להזכיר לבוחרים לפני הבחירות לנשיאות שייערכו ב-6 בנובמבר.

 

אובמה: "אני רץ לנשיאות כי איבדנו את דרכנו"

כאשר עלה אובמה לפודיום, לאחר שקלינטון סיים את דבריו, הוא שיבח את הרקורד הכלכלי ה"מדהים" שלו במהלך שתי כהונותיו בבית הלבן. "אני לא רץ לנשיאות רק בשביל לחזור למקום שבו היינו ב-2007. אני לא רץ לנשיאות רק בשביל להשיב את הסטוס קוו שהיה לפני המשבר הכלכלי. אני רץ לנשיאות משום שאיבדנו את דרכנו מאז שביל קלינטון סיים את כהונתו כנשיא", אמר אובמה.

 

מצבה הכלכלי של ארה"ב צפוי לעמוד בראש סדר היום בבחירות לנשיאות ובקרב בין אובמה לבין יריבו הרפובליקני מיט רומני. על רקע שיעור האבטלה הגבוה יחסית והאטה בצמיחה, מופעל על אובמה לחץ להגן על הגרעון הגדול בתקציב ולהוכיח את חוסנן ויעילותן של הצעותיו להמשיך להוציא כסף על אנרגיה ירוקה, תשתיות וחינוך ולהעלות מסים לעשירים ביותר.

 

אף מילה על הנשיא הקודם. בוש נפרד מהבית הלבן ב-2008 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אף מילה על הנשיא הקודם. בוש נפרד מהבית הלבן ב-2008(צילום: רויטרס)

 

במהלך אירוע ההתרמה בווירג'יניה, לא אובמה ולא קלינטון הזכירו ולו במילה אחת את הנשיא הקודם, ג'ורג' בוש הבן הרפובליקני שכיהן שתי כהונות בבית הלבן, ולא את יריבו הנוכחי של אובמה רומני. קלינטון אמר רק שיריבו של אובמה במרוץ לנשיאות רוצה להחזיר את המדיניות שדרדרה את ארה"ב למשבר הכלכלי, אבל "על סטרואידים, שיביאו אותנו לאותן תוצאות כמו קודם, על סטרואידים".

 

קלינטון, הנשיא ה-42 של ארה"ב, החמיא לאובמה על מאמציו בתוכנית הבריאות, בקידום אנרגיה הירוקה וברפורמה בהלוואות סטודנטים, ואמר שרמות האבטלה מתאוששות במהירות מהמשבר הכלכלי ומשבר המשכנתאות שפרצו בטרם נכנס אובמה לתפקידו.

 

"הביטו, האיש איננו הודיני. כל מה שהוא יכול לעשות זה לנצח את השעון. הוא מנצח את השעון", אמר קלינטון על אובמה. "הדבר האחרון שאנחנו רוצים לעשות זה להסתובב לאחור ולאמץ את המדיניות שמלכתחילה הכניסה אותנו לבעיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מתקדמים בכיוון הנכון בהנהגת אובמה". קלינטון והנשיא הנוכחי
צילום: AP
"מדיניות על סטרואידים". רומני
צילום: AFP
מומלצים