שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בקרוב: 16 אלף דירות בראש העין ובכפר קאסם
  שר הפנים חתם על צו להחלפת שטחים בין ראש העין לבין כפר קאסם, שיאפשרו בנייה של 2,000 דירות חדשות בכפר בשטח שהיה של ראש העין – אשר תוכל מצדה להקים 14 אלף דירות

  לידיעת תושבי ראש העין וכפר קאסם המחפשים דירה: שר הפנים, אלי ישי, חתם אתמול (א') על צו המורה על חילופי שטחים בין שני היישובים, שבמסגרתו יתווספו לכפר קאסם ולראש עין 16 אלף יחידות דיור.

   

  עוד על בנייה בערוץ הנדל"ן :

   

  במסגרת הצו יועבר שטח שאינו שייך כיום לשום רשות מניציפלית (שטח ללא שיפוט), הממוקם בדרום מזרח ראש העין לידי עיריית ראש העין. בשטח זה מתוכננת לקום שכונה חדשה הכוללת כ-14 אלף יחידות דיור. כ-2,000 יחידות דיור שתכנונן כבר החל יתווספו לכפר קאסם, למרות ששטח זה שייך כעת לראש העין.

   

  במסגרת ההחלטה נוסף לכפר קאסם שטח לבנייה למגורים בהיקף של 414 דונם ולראש העין נוסף שטח לבנייה למגורים בהיקף של 980 דונם - שטח הנמצא ממילא במרחב התכנון של העיר.

   

  המטרה: לאפשר את התפתחותן הטבעית של הערים

  בכך אימץ ישי את המלצות ועדת החקירה שמונתה לבחינת תחומי השיפוט של ראש העין וכפר קאסם, ובהמשך למסמך הבנות שגובש בין ראשי הרשויות לפני כשנתיים. המטרה הייתה לאפשר את המשך התפתחותן הטבעית של ראש העין וכפר קאסם.

   

  בנוסף, במסגרת חילופי השטחים יועברו לכפר קאסם שטחים בסמוך לפארק אפק, בסמוך לבית העלמין ובסמוך לכביש חוצה שומרון. לראש העין יועברו שטחים הסמוכים לכביש הגישה לכפר קאסם וכן שטחים הסמוכים למרכזים הלוגיסטיים לצורך סלילת כביש גישה לשכונת המגורים.

   

  ישי אמר היום בתגובה להחלטה כי "אני מקווה שיישום הצו יאפשר תוספת יחידות דיור משמעותית באזור המרכז שתשרת הן את תושבי ראש העין והן את תושבי כפר קאסם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ראש העין. תוספת של 14 אלף דירות
  צילום: עידו ארז
  כפר קאסם. תוספת של 2,000 דירות
  צילום: דוד הכהן
  מומלצים