שתף קטע נבחר

ש"ס לא מחכה לדרעי: 'הוא לא משיח של מנדטים'

מקורביו של אריה דרעי אמרו ל-ynet כי הוא רוצה להקים תנועה חדשה שתתמודד ישירות מול ש"ס בבחירות הקרובות, אבל במפלגה שבה כיהן כיו"ר סבורים כי הוא עוד עשוי לבצע פניית פרסה. "החלטה ללכת נגד הרב עובדיה היא דרמטית"

אריה דרעי מאותת כי הוא מתכוון לפנות לדרך חדשה ולהתמודד מול ש"ס, אולם במפלגה החרדית עדיין לא משוכנעים כי המגעים שנועדו להחזיר את דרעי למפלגת האֵם הסתיימו - ובמקביל גם לא מחכים למנהיגם לשעבר בכיליון עיניים. גורמים בש"ס אמרו הלילה (יום ג') כי עדיין לא אזל הסיכוי שדרעי יהיה בש"ס, ואחרים הוסיפו: "כולם מתייחסים אליו כמשיח, אבל לא מן הנמנע כי זה ייגמר במעט מאוד מנדטים".

 

בחירות באוויר, כותרות אחרונות:

יחימוביץ': בחירות ומהר. מופז: ערוכים בכל עת

ישי: ערוכים לבחירות, יש קמפיין על גב החרדים

ועדת הכספים: הבחירות יעלו לנו 400 מיליון שקל

 

"מוקדם עוד להתייחס לדברים כאילו הם סופיים", אמרו הגורמים בש"ס, בעקבות דברי מקורביו של דרעי ל-ynet, לפיהם הוא אינו רוצה לשוב למפלגה בה כיהן כיו"ר. "הדברים ייקבעו בימים הקרובים, אך הסיכוי שדרעי יהיה בסופו של דבר בש"ס עדיין קיים", הוסיפו.

 

עם זאת, יש בש"ס מי שמאמין כי על רקע סקר "ידיעות אחרונות", שהעניק למפלגה בראשות דרעי רק שלושה מנדטים - אין צורך להתרגש מן האיום הפוליטי ששמו דרעי. "יש לא מעט אנשים שחושבים שצריך לתת לדרעי להתמודד כדי לפוצץ את הבלון הזה", הסביר גורם הבקיא בפוליטיקה הפנימית בצמרת ש"ס, והמקורב הן לדרעי והן לאלי ישי ולרב עובדיה יוסף. "כולם מתייחסים אליו כאילו שהוא איזה משיח, אבל לא מן הנמנע כי בסוף זה ייגמר במעט מאוד מנדטים".

 

מאותו סקר, שפורסם אתמול, עולה גם כי ש"ס תקבל שבעה מנדטים בלבד בבחירות הקרובות. על פי הסקר, אם דרעי יעמוד בראש ש"ס, היא תשמור על כוחה ותזכה ב-11 מנדטים.

 

7 מנדטים לש"ס, 3 לדרעי ()
7 מנדטים לש"ס, 3 לדרעי

 

ש"ס בראשות דרעי זוכה ב-11 מנדטים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ש"ס בראשות דרעי זוכה ב-11 מנדטים(צילום: גיל יוחנן)

 

בימים האחרונים פורסמו דיווחים שונים לגבי כוונותיו של יו"ר ש"ס לשעבר, ולגבי המגעים שמתנהלים בינו ובין אנשי ש"ס - במטרה להשיבו הביתה. דרעי, כך נראה, סירב לקבל את ההצעה להיות בשלישייה הפותחת של הרשימה לכנסת, אולם גורמים במפלגה ציינו כי "למרות מה שאריה משדר, החלטה ללכת נגד הרב עובדיה יוסף היא דרמטית בחברה החרדית. זו החלטה קשה ביותר, ולא מן הנמנע כי הדיבורים סביב דרעי נועדו כעת להפעיל לחץ על הרב ועל הבכירים בש"ס - להציב את דרעי במקום שהוא חושב שהוא ראוי לו".

 

מאידך, ההערכה היא כי הרב עובדיה לא יסכים לפגוע ביו"ר המפלגה ישי כדי להשיב לדרעי את כבודו הפוליטי האבוד. לפני כשלושה שבועות התייחס ישי לחזרתו האפשרית של דרעי לחיים הפוליטיים והעריך כי הרב עובדיה יאסור על דרעי להקים מפלגה חדשה. "לי ברור דבר אחד - הוא לא יעשה דבר וחצי דבר בניגוד לדעתו של מרן", אמר אז ישי.

 

אמש אמרו ל-ynet מקורביו של דרעי כי אין בכוונתו לשוב לש"ס: "הוא מעדיף להקים תנועה חדשה ולא רוצה לחזור לש"ס. במיוחד בעת הזו, כשהפילוג בעם מגיע לשיא ולקראת מערכת בחירות שתתמקד בדיוק בזה, הוא מרגיש מחויב להקמת מפלגת גשר שתשלב בתוכה חרדים, מסורתיים וחילונים, אשכנזים ומזרחיים, ותוכיח שאפשר לחיות כאן גם אחרת. ההחלטה הסופית עוד לא נפלה, אבל הוא מבין שזה צריך לקרות בימים הקרובים - וזה הכיוון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דרעי והרב עובדיה. ראש בראש מול הרב?
צילום: בועז בן ארי, כיכר השבת
אלי ישי. "הרב עובדיה לא יסכים לפגיעה בו"
באדיבות כנס רמלה
מומלצים