שתף קטע נבחר

המתלוננת נגד ארז אפרתי מסכימה להתפשר

אפרתי והמתלוננת לא יידרשו עוד להגיע לבית המשפט, ויקבלו את פסיקתו בנוגע לגובה הפיצוי. י', המתלוננת: המעמד בבית המשפט קשה מנשוא עבורי, לפחות עם זה לא אצטרך להתמודד

המתלוננת בפרשת ארז אפרתי שהגישה נגדו תביעה אזרחית ודרישה לפיצויים מעל 2.5 מיליון שקלים, הודיעה הבוקר (ג') לבית המשפט המחוזי בתל אביב כי היא מסכימה להצעת השופטת להגיע לפשרה בתיק. 

 

י', המתלוננת, אמרה: "החלטתי לסיים את ההליך האזרחי במטרה לנסות ולשקם את עצמי. המעמד בבית המשפט קשה מנשוא עבורי ואני שמחה שלפחות עם זה לא אצטרך להתמודד יותר". על פי הנוהל, לא יידרשו עוד הצדדים להתדיין בבית הדין, שיפסוק את סכום הפיצויים שישלם הנתבע לאור מצבה של המתלוננת.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

פ"ת: שתי ילדות נפצעו בתאונה בדרך לבית הספר

שנה לבן-לאדן: אל-קאעידה החביא מזימות בפורנו

המחליף של לבני: בן הזוג של כוכבת "מעושרות" 

 

אפרתי, מאבטח הרמטכ"ל לשעבר, הורשע במסגרת הסדר טיעון בניסיון למעשה סדום ובתקיפה ונידון לשמונה שנות מאסר. בנובמבר 2009 יצא ממסיבת הרווקים שלו כשהוא שתוי, ותפס את המתלוננת - שנכנסה למכוניתה סמוך לנמל תל אביב. הוא הוציא אותה מהמכונית, גרר אותה לשיחים ושם היכה אותה, קרע את בגדיה וניסה לבצע בה מעשה סדום.  

 

בתחילה הכחיש אפרתי שתקף את הצעירה, וטען כי רק רצה להטיל את מימיו. מאוחר יותר, במהלך המשפט, טען כי אינו אחראי לתקיפה משום שהורעל באלכוהול מזויף - אולם זנח בהמשך גם טענה זו, ובסופו של דבר הודה בביצוע המעשה, אך ערער על העונש שלטענתו היה חמור מדי.

  

לפני מספר חודשים הגישה י', הקורבן, תביעת נזיקין בסכום של יותר מ-2.5 מיליון שקלים בגין הנזקים שנגרמו לה באותו אירוע. לטענתה, היא סובלת מסיוטים ומתקשה לתפקד. בבית המשפט העידה: "מאז שזה קרה, אני מרגישה שאני כבר לא אותו אדם. זה פשוט הרס לי את החיים". היא סיפרה כי חייה השתנו ללא היכר. היא שיתפה בגילוי לב את בית המשפט על הטראומה שעברה ושממנה היא לא מצליחה להתאושש. "יש לי הרבה התקפים של חרדה, אני מפחדת ללכת בחושך לבד". מדי פעם עצרה את דבריה ופרצה בבכי.

 

היא אמרה שהיא לא רוצה לומר לאפרתי דבר: "אני לא רוצה לבקש שום דבר מבית המשפט. אני בת 24. אני מרגישה שאני כל הזמן בוכה, בדיכאון ואני לא מצליחה להיות שמחה אף פעם. כבר לא מרגישה נורמלית". היא המשיכה לספר על חייה החדשים, על החרדות ועל הקושי להירדם: "אני פשוט ישנה עם טלוויזיה חזקה". את זמנה הפנוי מנסה א' למלא בלימודים. עוד סיפרה על הקשיים שחווים גם הוריה.

  

לפני עדותה זו הצהיר אפרתי בבית המשפט: "אני רוצה לומר שאני אשם, אני אשם ואני אחראי לנזק שגרמתי לקורבן ולבני משפחתה". בווידוי מפתיע הסביר: "אני מודיע ברגע זה, וסליחה אם אני מפתיע את עורך דיני, אין מחלוקת בהליך המשפטי, מבחינתי אין מחלוקת. אני לא מתכוון לסתור או להמעיט בחומרת הנזק. אני אקבל כל החלטה של בית המשפט, וכל סכום שינקוב, אינני יודע אם יש סכום שיכול לכסות את הנזק הנפשי שגרמתי".

 

על ההסכמה להצעת הפשרה בתיק, הודיעה עורכת דינה של י', דיקלה טוטיאן, יו"ר מרכז נגה מהקריה האקדמית אונו. לדבריה, "ההחלטה התקבלה בלב כבד ולאחר לבטים קשים מתוך רצון להביא לסיום ההליך המשפטי ורצון לאפשר למתלוננת לשקם את חייה".

 

עו"ד טוטיאן הסבירה עוד: "מלכתחילה הגישה התובעת את תביעתה נוכח נזקים איומים שגרם לה התובע ולאור העובדה כי תיאלץ משך כל חייה לממן טיפולים נפשיים בעלויות גבוהות, אשר אין בידה לממן. התובעת סומכת על שיקול דעת בית המשפט שישים את הדגש על העיקר בתביעה זו, והוא הנזק הבלתי הפיך שנגרם לה". התובעת הדגישה, כי את גובה הפיצוי בגין הנזקים שגרם לה אפרתי יש לקבוע הנתבע מבלי שמצבו הכלכלי של הנתבע יהווה שיקול בהחלטת בית המשפט.

 

עו"ד אהוד גולן מטעם הגף לסיוע משפטי במשרד המשפטים, שמייצג את אפרתי אמר כי מדובר בהחלטה נכונה. "בית המשפט יעשה את השיקול הנכון וייתן את פסק הדין. ארז יקבל כל פסיקה בלב שלם לאור הבעת החרטה שלו. אני שמח שהוחלט לקצר את ההליך המשפטי כדי למנוע סבל מכולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארז אפרתי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים