שתף קטע נבחר

דלק נדל"ן: השופטת קראה לתשובה לחזור ארצה

שופטת המחוזי דחתה דיון בעניין דלק נדל"ן מכיוון שיצחק תשובה נמצא בחו"ל, וקראה לו לחזור לבית המשפט או לפחות להיות בארץ. במקביל, רשות המסים הטילה עיקול בסך של 51 מיליון שקל לחברה הבת דלק בלרון

שופטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב ורדה אלשיך נעתרה לבקשת כונס הנכסים הרשמי וקראה ליצחק תשובה, בעל השליטה בדלק נדל"ן, לחזור ארצה ולהיות נוכח, "אם לא בבית המשפט אז בוודאי ובוודאי בארץ. מר תשובה ידאג לחזור ארצה כך שבעת הדיון יימצא בארץ".

 

אלשיך נזפה בכונס הנכסים הרשמי כי אופי הגשת הבקשה כפי שהוגשה דרך אתר האינטרנט של הרשות השופטת - אינה מספקת. לטענתה, "כאשר הדיון קבוע להיום ומוזמנים אליו פרקליטים רבים ראוי היה לעשות הכל כדי להודיע על כך לבית המשפט באמצעות המזכירות". בכך נדחה הדיון שתוכנן להיום (יום ג') ב-13:00 למחר בשעה 8:30 בבוקר.

 

עיקול בחשבון חברת הבת

בתוך כך, רשות המסים עיקלה סכום של 51 מיליון שקל על חשבונות החברה הבת, דלק בלרון בינלאומי. החברה הבת פנתה לרשויות המס בבקשה להפסיק ביצוע תשלומים על פי הסדר מס שנערך במהלך שנת 2008.

 

אם לא די בכך, החברה הודיעה כי אתמול חל מועד פירעון של ההלוואה שיתרתה 85 מיליון שקל, שהעמיד בנק מזרחי טפחות לחברה, המובטחת בין היתר בשעבוד על החזקות דלק בלרון.

 

דלק נדל"ן הודיעה בנוסף כי הפניקס חברה לביטוח, גם היא בשליטתו של תשובה, מעמידה חוב של החברה כלפיה בסך של 70 מיליון שקל לפירעון מיידי. חברת הביטוח הודיעה כי ככל שלא ייפרע מלוא החוב בכוונתה לפעול לגבייתו באמצעים המשפטיים העומדים לרשותה, כמו מימוש שעבודים הרשומים לטובת הבטחת הפירעון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יצחק תשובה
צילום: גיל יוחנן
ורדה אלשיך
צילום: גיל יוחנן
מומלצים