שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דובי גל יפצה את יוצרי ההצגה "קריוס ובקטוס"

  בית המשפט קבע כי על דובי גל וחברת ההפקה "משגב עורי" לשלם פיצויים בסך 250 אלף שקלים לאבירמה גולן ומישה בלכרוביץ, יוצרי ההצגה המקורית "קריוס ובקטוס", בעקבות הפרת זכויות יוצרים

  דובי גל ישלם 250 אלף שקל בגין הפרת זכויות יוצרים: שלוש שנים לאחר הגשת תביעה נגד גל וחברת ההפקה "משגב עורי", בנושא הפרת זכויות יוצרים בהצגת הילדים המצליחה "קריוס ובקטוס", פסק השבוע בית המשפט המחוזי בתל אביב לטובת היוצרים אבירמה גולן ומישה בלכרוביץ.

   

  פסק הדין עליו חתומה השופטת דפנה אבניאלי קובע כי זכויותיהם של גולן ובלכרוביץ הופרו, וכי על כל אחד מהנתבעים לשלם להם כפיצוי 110 אלף. הנתבעים נדרשו לשלם במקביל גם את הוצאות בית המשפט ושכר טרחת עורך דין בסך 25 אלף שקלים.

   

  "נסיבות המקרה מלמדות כי הנתבעים אינם מפנימים את העובדה שפגעו בזכויותיהם של התובעים, ואלמלא התביעה וצווי המניעה שניתנו במסגרתה, היו ממשיכים להתעלם מדרישות התובעים, בכתב ובעל פה, לחדול ממעשיהם", נכתב בפסק הדין. השופטת קבעה עוד כי הנתבעים נמנעו במשך שנים מלציין ולו ברמז את "תרומתם" של התובעים למחזה וללחנים, וגם לאחר שהמעוות תוקן, עשו זאת באופן חלקי בלבד.

   

  עו"ד נחום גבריאלי, שייצג את התובעים, מדגיש: "שיעור הפיצוי שנפסק הוא מהגבוהים שנפסקו עד כה במדינת ישראל בתחום הפרת זכויות יוצרים. הפסיקה מקבלת משנה תוקף כיוון שמדבר באנשים פרטיים ולא בגוף גדול משופע במשאבים".  

   

  את העיבוד למחזה "קריוס ובקטוס", המבוסס על ספר הילדים הנורבגי מאת תורביורן אגנר, כתבה אבירמה גולן ב-1982. גולן חיברה במקביל תשעה שירים שהולחנו לטובת ההצגה המוזיקלית על ידי מישה בלכרוביץ. ההפקה בכיכובם של השחקנים דובי גל ואבי דור, שהוצגה מאות פעמים בשנים האחרונות, זכתה להצלחה מרובה.

   

  בסוף 2007 התברר לתובעים כי דובי גל מעלה את המחזה כהפקה חדשה, שכוללת עיבודים חדשים של המוזיקה והשירים. השניים הגישו תביעה לבית המשפט בטענה כי במודעות שפורסמו לא ניתן להם קרדיט כיוצרים המקוריים ולא שולמו להם תגמולים כמתבקש. בעקבות המשפט, הוציא בית המשפט צו מניעה קבוע נגד העלאת ההפקה החדשה, וקבע כי בהמשך ייקבעו פיצויים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים