שתף קטע נבחר

אריה מליניאק

When you have to shoot, shoot. Don't talk

בלאט מקטר בבוקר על הנסיעות המתישות ליוגוסלביה, ובערב הוא מאיים שימשיך לנסוע לשם בעונה הבאה. מה אתם מאיימים שתמשיכו באדריאטית, אחרי שהיו"ר שלה הודיע כבר שלא תמשיכו? אריה מליניאק על טרוניות מכבי ת"א

לא הייתי בגמר האדריאטית, ולא ראיתי דקה כל העונה. מבחינתי הליגה הזאת לא קיימת, בערך כמו הליגות הבלקנית והבלטית. בגלל שמישהו במכבי ת"א החליט לטייל בערבות יוגוסלביה, אני אבזבז את זמני בצפייה במשחקים, שספק אם מישהו זוכר את שמות הקבוצות? אלופת ישראל, שמתחזה לקבוצה של המדינה, שיחקה בליגה היוגוסלבית כי לא נתנו לה לשתף אינספור זרים על חשבון ישראלים! אתם קולטים?

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

יסלחו לי גם אנשי גלבוע והפועל ת"א. הליגות המזרח אירופיות לא עניינו אותי לפני שהם השתתפו בהן, כמו שבודוצ'נוסט מרגשת אותי בערך כמו ויסלה קרקוב וסלטיק גלזגו, למרות שבירם כיאל ומאור מליקסון משחקים שם.

 

מכבי חוגגת עם גביע הליגה היוגוסלבית, סליחה האדריאטית (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
מכבי חוגגת עם גביע הליגה היוגוסלבית, סליחה האדריאטית(צילום: ראובן שוורץ)

 

בשלוש העונות האחרונות שיחקו במכבי ת"א: מרכוס בראון, די בראון, אלטון בראון, מוישה בראון, ג'ף פוט, ג'ון שאייר, אנדרו וישנייבסקי, צ'אק אידסון, דורון פרקינס, ג'רמי פרגו, ג'ורדן פרמאר, סופוקליס שחורציאניטיס, ריצ'רד הנדריקס, דמונד מאלט, קית' לנגפורד, מילאן מצ'באן, תיאו פאפאלוקאס, דווין סמית, שון ג'יימס, לזמה, למפה. בטוח ששכחתי מישהו. מ-77' עד 81' מכבי לקחה שני גביעי אירופה כמעט עם אותו הרכב.

 

אז נכון שהזמנים השתנו, אבל הביטו ברשימת עוברי האורח ותגידו: מי המדינה שזו הקבוצה שלה? מדינה מטומטמת שמעניקה פטור ממס לזרים ומקפחת את המקומיים. משוגע בעל קבוצה שמחתים ישראלי ומשלם מס מלא. לאוהד לא איכפת שישחקו 30 זרים, רק שילבשו גופיות צהובות וינצחו.

 

דייויד בלאט. תיכף מכבי תרצה להחתים 30 זרים (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
דייויד בלאט. תיכף מכבי תרצה להחתים 30 זרים(צילום: ראובן שוורץ)

 

אבל איפה המדינה? איפה חברי הכנסת רונית תירוש, שי חרמש, מוץ מטלון וחיים כ"ץ, שדאגו להמשך הפטור המעוות ממס? איפה משרד האוצר שמקצץ בקצבאות לקשישים, ונותן צ'ק פתוח לסבסוד שחקני כדורסל או כדורגל זרים? לא למתכנתים, לא למהנדסים, לא לפועלי חקלאות ובניין, לא לאזרחים שחיים תחת הפגזות. פטור לשחקנים שמרוויחים מיליונים, בדרך כלל לא מחזירים תמורה, וממשיכים לארץ אחרת.

 

תקצירים ב-ynet ספורט:

 

בעונה הבאה ישתנו פני הקבוצה, כשיצטרפו כנראה ישראלים חדשים: סילבן לנדסברג ואלכס טיוס.ובלאט שוב מאיים: אם לא יאפשרו לנו לרשום זרים במספר בלתי מוגבל, מכבי תשחק בשתי ליגות. תנחשו באיזה ליגות...בשביל מה נתניה, אשקלון וגלבוע, צריכות עוד זרים? אין להן צורך, אין להן כסף, וכאשר הן מתנגדות הן מואשמות שהן עושות רק לדפוק את מכבי ת"א. מחר מכבי תחתים 30 זרים, ותתלונן שלא נותנים להם לשתף 26 מהם בליגה.

 

סילבן לנדסברג. "הישראלי" החדש של מכבי ת"א  (צילום: ערן יופי כהן) (צילום: ערן יופי כהן)
סילבן לנדסברג. "הישראלי" החדש של מכבי ת"א (צילום: ערן יופי כהן)

 

מיותר לשחק בשלוש ליגות, אין צורך להחתים 9 זרים, ומוטב לא לאיים. כי אני במקום מנהלת הליגה, הייתי מוריד את מספר הזרים לשלושה, ומי שלא מתאים לו שישחק איפה שהוא רוצה. מי שמתלונן שהפיינל פור היא שיטה לא ספורטיבית שנועדה רק לפגוע בו, ואחרי עונה עם הפסד בודד מארח בעצמו את הפיינל פור ולא מתלונן על חוסר הספורטיביות, הוא נמר של נייר.

 

עוד טורים של מליניאק:

 

איך רוצים שנתייחס ברצינות לליגה, שההודעה על ביטול קרב הצמרת בין מכבי ת"א לבודוצ'נוסט (בעונה הרגילה), נשלחה לאוהדים ב־SMS שעתיים לפני המועד שנקבע לתחילתו?

 

דייויד פדרמן. בלעדיו, לא הייתה מכבי ת"א  (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
דייויד פדרמן. בלעדיו, לא הייתה מכבי ת"א (צילום: נועם מושקוביץ)

 

פדרמן צודק

בהתכתשות בין דייויד פדרמן לדייויד בלאט, אני חד משמעית בצד של פדרמן. אם פדרמן לא היה היום במכבי ת"א, לא הייתה מכבי ת"א. מאז שפדרמן ואודי רקאנטי קנו את השליטה במועדון, שמעון מזרחי הפך לדקורציה. אבל העברת הניהול לדור הצעיר ולצוות חדש, הייתה הכרזה על מותו של המכביזם הפרנואידי והפנאטי.

 

מי היה מאמין שבעל מכבי ת"א יגיד, שהדרך בה מכבי הפסידה לפאו היא הכי מכובדת להפסיד. ששיתוף של שחקן כפאפאלוקאס, חשוב לא פחות מניצחון. איפה נשמע שקפטן מכבי ת"א (טל בורשטיין) ימשוך את השטיח מתחת לרגלי המאמן שלו, ויודה שלא בוצעה עליו עבירה בסיום משחק 5 באתונה?

 

בלאט ממשיך ליפול לאותם בורות בהם מעד פיני גרשון (צילום: מור שאולי) (צילום: מור שאולי)
בלאט ממשיך ליפול לאותם בורות בהם מעד פיני גרשון(צילום: מור שאולי)

 

פדרמן ורקנאטי מכבדים ומעריכים את מזרחי ולא יפגעו במעמדו, כי יש לו עדיין ערך סנטימנטלי וייצוגי, אבל המכביזם סטייל שמעון, נגמר. הבעיה של בלאט שהוא כנראה עדיין לא הפנים את זה, ומתעקש ליפול לאותם בורות בהם מעד פיני גרשון.

 

פיני האמין שבמלחמה שלו בשופטים ובמנהלת הליגה, הוא עושה את העבודה המלוכלכת עבור הבעלים. לתדהמתו הוא גילה (מאוחר מדי), שפדרמן ורקאנטי לא מוכנים שאף אחד ייגע בשמם בזבל הזה, וידו של שמעון קצרה מלהושיע. במקום להשאיר לבוסים שלו לנהל את המלחמות על מספר הזרים והליגה האדריאטית, בלאט ממשיך להוביל את המאבק למען השחקן הזר, ולמען השתתפות בליגה זרה. זכותו, רק שיפסיק לשחק אותה פטריוט.

 

פדרמן התנצל אולי בפני בלאט על הביקורת שהעביר עליו בפומבי, אבל לא שינה את דעתו: ספסול של שחקן שעשה 6 פיינל פור ביורוליג, מדליית זהב באליפות אירופה וכסף באליפות עולם, הוא מביש. הקרקוע של שאראס, כשהוריו באו לישראל לראות אותו, ביזיון. ההשתוללות של פיני במדיסון סקוור גארדן, חרפה.

 

שמעון מזרחי עם בלאט. המאמן יצא הזוי (צילום: מור שאולי) (צילום: מור שאולי)
שמעון מזרחי עם בלאט. המאמן יצא הזוי(צילום: מור שאולי)

 

דווקא בגלל שבלאט הוא מאמן פנטסטי, זה מעצבן. שמעתם את גווארדיולה מדבר מילה על שיטת המשחקים בצ'מפיונס ליג, או על הניהול של בארסה? בלאט מקטר בבוקר על הנסיעות המתישות ליוגוסלביה, ובערב מאיים שהוא ימשיך לנסוע לשם בעונה הבאה. הניסיון שלו להצדיק החתמת זרים והספסול של פאפאלוקאס בכך שלמכבי היו העונה עשרות משחקים חשובים, רק מוציאה אותו הזוי.

 

הטענה שמכבי אילצה את היורוליג להוסיף משחקים החל מהעונה הבאה, ולכן נאלצת לעזוב את האדריאטית, היא קשקוש. האמת שמכבי ת"א צריכים להגיד תודה ליורוליג, שנותנת להם סולם לרדת מהעץ הגבוה שהם טיפסו עליו. מה אתם מאיימים שתמשיכו באדריאטית, אחרי שהיו"ר שלה כבר הודיע שלא תמשיכו? איזה שחקן רציני יחתום במכבי ת"א, אם הם יעבירו עוד עונה בשדות תעופה נידחים? כולם מטומטמים?

 

"When you have to shoot, shoot. Don't talk"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
דייויד בלאט
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים