שתף קטע נבחר

סטיב ג'ובס ומלחמת העולם השנייה ב-IBM

סרטון פנימי של חברת אפל מ-1984 נחשף, ובו סטיב ג'ובס מחקה את נשיא ארצות הברית פרנקלין רוזוולט, ומוצגת מלחמת העולם השניה בגירסה אחרת - כוחות החופש של אפל מול IBM

סטיב ג'ובס המנוח היה מנכ"ל, איש מכירות מלא כריזמה, מעצב, מציאן ואיש חזון שהוביל את אפל להצלחה ואת עולם המחשבים והסמארטפונים למהפכות. כעת מתברר שהוא היה גם נשיאה ה-32 של ארצות הברית בתקופת מלחמת העולם השניה, פרנקלין רוזוולט. לפחות בסרטון פנימי של אפל מ-1984 שנחשף השבוע. הנה חלק ממנו:

 

 

 

בסופרבול - אחד ממשדרי הטלוויזיה הנצפים בארצות הברית - של 1984 אפל שידרה פרסומת למחשב החדש שלה - המקינטוש. הפרסומת, בבימויו של רידלי סקוט שאבה השראה מהרומן של ג'ורג' אורוול - 1984, ומסתיימת בסלוגן 1984 לא תהיה כמו 1984. אך פול מקנמרה חושף בבלוג באזזבלוג, כי אפל גם הפיקה סרטון בן 9 דקות, בתקציב של כ-50,000 דולר, על המקינטוש החדש. אלא שסרטון זה לא יועד לשידור והוא הוקרן בפגישה שנערכה בהוואי באותה שנה, בשביל לעודד את אנשי המכירות. עובד לשעבר באפל הוא זה ששחרר את הסרט הגנוז המלא, 28 שנים אחרי שהופק, ולאחר שעד כה שוחררו רק קטעים קטנים ממנו.

 

בואי נקנה תפוחים, במקום עוד מכונות של מלחמה

הסרטון, עתיר בהפצצות ודימויים אחרים של מלחמה וסרטי מלחמה. אפל היא הכלאה בין חברת מחשבים לבין צבא שנלחם בשנת 1944.אך הסרטון מנסה למחוק ממלחמת העולם השניה שעדיין התרחשה באותה שנה, כשהיא מוזכרת כאחד מהישגי העבר. הדגלים והמדים של החיילים נושאים את לוגו התפוח הנגוס של אפל.

 

במפת קרב השטח של אפל הוא שוב התפוח הנגוס, והאויב שאותו תוקף צבע התפוח הוא חברת IBM שהלוגו שלה מוצג בבירור בסרט, על אותה מפה. בחירה מעניינת, לאור העובדה שמייחסים קשרים בין IBM למפלגה הנאצית ולחלק שלה בשואה. הגנרל בסרט ממשיך ואומר ש"מליונים שבויים במכונות של האויב", כשהוא מצביע על תמונה של אנשים אזוקים. הנשק של אפל: תוכנה, חומרה והעכבר. שדות הקרב: הכיתה והמשרד.

 

במהלך הסרטון מופיעה מתארחת דמות האשה מהפרסומת שזורקת את הפטיש לכיוון המסך - והפעם תפקידה הוא לפתוח את ארגז הציוד של החיילים. שותפו של ג'ובס לאפל, סטיב ווזניאק, מוצג שם ככל הנראה בדמותו של חייל בשם ווזיסלוזמנסקי, שהמפקד לא מצליח להגות את שמו. ג'ובס עצמו מתארח רק לכחצי דקה (בויידאו למעלה) שבה מאחל לחיליים בהצלחה ומבטיח להם נצחון אדיר. מבלי להרוס את הסוף, אפשר לספר שהנצחון הזה מגיע בזכות הנשק הטוב בעולם, לשיטתה של אפל - רעיון.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים