שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משרד החינוך נגד ה"רונדו": אסור בתכלית האיסור
  לקראת סוף שנת הלימודים חידדו במשרד החינוך את הנהלים נגד המנהג של שמיניסטים לצאת בשיירת מכוניות ולהפריע לתנועה. "אין מקום לחסום את העיר ולסכן חיי אדם", אמר מנהל תיכון. יו"ר מועצת התלמידים: "לא להיכנע ללחץ חברתי"

  לקראת סוף שנת הלימודים בתיכונים חידד השבוע משרד החינוך את ההנחיות האסורות על תלמידים לקיים מסעות "רונדו" מחשש לתאונות דרכים ופגיעה בחיי אדם. בחוזר מנכ"ל חדש שיצא בנושא נאמר כי "בעקבות מקרים שקרו בעבר הוחלט לאסור בתכלית האיסור את קיומם של 'מסעות הרונדו', על ידי תלמידי כיתות י"ב בסיום שנת הלימודים".

   

  עוד בחדשות ynet:

   

  במסגרת החוזר התבקשו מנהלי בתי הספר לדווח למשטרה ולמפקחים על בית-ספרם על כל מקרה שייוודע להם על התארגנות לקראת "רונדו", שבמסגרתו נוהגים נערים לנסוע ברחבי העיר בשיירה ארוכה של כלי רכב, לצפור, לשיר ולעיתים להתפרע ברחובות העיר.

   

  "אין מקום לחסום עיר שלמה ולסכן חיי אדם" (צילום: גיל לרנר) (צילום: גיל לרנר)
  "אין מקום לחסום עיר שלמה ולסכן חיי אדם"(צילום: גיל לרנר)

   

  בחוזר נדרשים מנהלי בתי הספר לשלוח מכתבים אל הורי התלמידים המאפשרים לילדיהם לנהוג ברכב המשפחתי ולהבהיר להם את אחריותם לנושא. "המסר הוא ברור וחד-משמעי, ועיקרו הוא שטוב ויפה לשמוח ולחגוג עם סיום הלימודים, אך בשום פנים ואופן אין לקיים את החגיגות בתוך כלי הרכב", נאמר בחוזר.

   

  פז כהן, יו"ר ועד ההורים בירושלים, אמר כי הכביש הוא לא מקום לחגיגות. "חגיגות הרונדו מסוכנות ומסכנות את הציבור וטוב עושה משרד החינוך שהוא משתף את ההורים ואת צוות בית הספר באחריות לאירועים שמחוץ לשעות הלימודים".

   

  גם ד"ר רמי אמיתי, מנהל תיכון גלילי בכפר סבא, סבור כי הרונדו הוא מקור לצרות. "הילדים שנוסעים ברכבים נוטים להשתולל ולנהוג בפראות, וכשמדובר בשיירות של 50 רכבים אז אין שום דרך לשלוט ולפקח על הנהגים, ועם כל הכבוד לחגיגות, אין מקום לחסום עיר שלמה בשיירת ענק של עשרות מכוניות ולסכן חיי אדם".

    

  מנהל תיכון בעד התלמידים: "לשחרר לחץ"

  יו"ר מועצת התלמידים הארצית, אופק הרניק, אמרה מנגד: "מסעות הרונדו הם אחד הדרכים של בני הנוער לחגוג, ואין בזה פסול כל עוד זה נעשה בצורה בטיחותית ובגבול הטעם הטוב. אנחנו קוראים לכל התלמידים לנהוג בזהירות ולא להשתולל ולהיכנע ללחצים חברתיים".

  התלמידים זכו לתמיכה גם ממשה גרדוס, מנהל תיכון "אנקורי" בראשון לציון. "מטרת הרונדו היא בסך הכול לאפשר לתלמידים לשחרר את הלחץ,

  לחגוג את הסיום ולהיפרד מסוג של ספק ילדות, ספק נעורים".

   

  לדבריו, הנערים בסך הכול צופרים ושרים במכוניות. הוא הציע לקיים חשיבה משותפת להורים ולתלמידים כדי להפוך את הרונדו לבטיחותי יותר. "ברור לי שהכי קל זה להגיד לא ודי, אבל כמו שאנחנו מצפים מהתלמידים שלא ללכת בדרך הקלה, כך גם עבורנו המורים. דווקא הדרך הקשה והמורכבת יותר תאפשר לתלמידים לבטא את עצמם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טוב לשמוח, אך לא בתוך הרכב"
  צילום: אודי אמסלם
  מומלצים