שתף קטע נבחר

באר שבע: ביקש שקט מצעירים - ונדקר למוות

מחקירה ראשונית עולה כי אב לשניים שניסה להרדים את בתו ירד באמצע הלילה לגן שליד הבית. בהמשך רק ראו קרוביו ההמומים מהדירה את גופתו. "קראו למשטרה, הם באו רק אחרי הדקירה", טענו. המשטרה: "ניידת הגיעה בעקבות תלונה שעתיים לפני, ולא מצאה דבר. אחר-כך התקשרו רק בגלל הקטטה"

גדי ויכמן, אב מבאר שבע, לא הצליח להרדים הלילה (שבת) את בתו, בת שנתיים, כי הרעש שהשמיעו הצעירים בגן שלמטה בשעה מאוחרת כבר היה בלתי נסבל. לפי החשד, הוא ירד לבקש שקט - ושילם על כך בחייו כשנדקר למוות. בזמן שהפוליטיקאים מדברים גבוהה על הבחירות, ברחובות האלימות משתוללת: בתוך יממה נרצחו ארבעה בני אדם.

 

אלימות קטלנית - דיווחים אחרונים ב-ynet:

 

גופתו של ויכמן, בן 36, הייתה מוטלת הלילה באמצע הפארק הקטן שברחוב בר ניסן בבאר שבע. הוא נדקר בפלג גופו העליון. פרמדיקים ביצעו בו פעולות החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותו. המשטרה פתחה בסריקות אחר המעורבים בתקרית. בני משפחתו הסתגרו בביתם שבמרחק מטרים ספורים מהגן, ונאלצו לראות מהדירה שבקומה הרביעית את גופת יקירם.

 

חבריו של הנרצח הגיעו לביתו על מנת לנחם את אשתו והוריו ההמומים. צוות מד"א טיפל באשתו, שחשה ברע. לאחר מכן היא ביקשה לראות את פניו של בעלה,

 נכנסה במפתיע לזירת הרצח והרימה את כיסוי הגופה. השוטרים נאלצו לקחת אותה מהמקום מתייפחת. לבני הזוג שני ילדים, בת שנתיים ובן תשע.

 

חבריו של ויכמן סיפרו כי פגשו אותו רק כשעה וחצי לפני התקרית. מדבריהם של בני המשפחה וחבריהם עולה כי כחצי שעה לפני הדקירה שמעו בני הזוג רעשי ניפוץ בקבוקים, והתקשרו למשטרה שלטענתם לא הגיעה למקום. לאחר שהמנוח ניסה להרדים את הבת, הוא החליט לרדת למטה ולבקש מחבורת הנערים לשמור על השקט. כשירד התקשרה אשתו פעם נוספת למשטרה, שהגיעה לגן - לאחר שנדקר.

 

זירת הרצח. "בן אדם הולך להעיר לאנשים על הרעש ופשוט לא חוזר" (הרצל יוסף) (הרצל יוסף)
זירת הרצח. "בן אדם הולך להעיר לאנשים על הרעש ופשוט לא חוזר"(הרצל יוסף)

 

מפקד משטרת מרחב נגב, תת ניצב פרץ עמר, סיפר כי "בסביבות השעה 2:10 התקבל דיווח במוקד 100 על רעש במקום. הניידת הגיעה עם שוטר ופקח והסתבר שהייתה תקרית אלימה ואחד האנשים המתגורר במקום, אשר ירד להרגיע את הנערים, נדקר. אנחנו עוד לא יודעים את כל הפרטים ובשעות הקרובות נבדוק את קווי 100 על מנת לברר את הנושא. ככל הנראה מדובר בנערים, לפי עדויות שאספנו. טרם נעצרו חשודים". חקירת המקרה הועברה ליחידה המרכזית של המרחב.

 

בהמשך אמרו במשטרה כי למוקד הגיעו שתי שיחות - אחת ב-00:15 והשנייה כעבור שלוש דקות, בתלונות על רעש. ניידת שהגיעה למקום סרקה את האזור ולא מצאה דבר. עוד לפי הבדיקה, ב-02:15 התקבלו שתי שיחת נוספות למוקד משכנים ברחוב בר ניסן שדיווחו על קטטה ודקירות, ותוך דקות בודדות הגיעו למקום כוחות משטרה גדולים. במשטרה מדגישים כי מעבר לכך לא נתקבלו שיחות נוספות על רעש באזור.

 

שוטרים ושכנים, הלילה בבאר שבע (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
שוטרים ושכנים, הלילה בבאר שבע(צילום: הרצל יוסף)
 

גופת הנרצח בזירת האירוע, הלילה בבאר שבע (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
גופת הנרצח בזירת האירוע, הלילה בבאר שבע(צילום: הרצל יוסף)

 

פרמדיקית במד"א נגב, נטליה וולפסון, סיפרה כי "קיבלנו קריאה על דקירה. כשהגענו ראינו אדם מוטל על הדשא בפארק ללא סימני חיים. צוות אמבולנס כבר היה במקום והחל בפועולת החייאה, אך אחרי כמה דקות נאלצנו לקבוע את מותו".

 

השכנים ברחוב בר ניסן סיפרו כי הרעש שהקימו הנערים והמוזיקה ששמעו בפארק כבר הפכו לדבר שבשגרה. "הרעש הזה חוזר על עצמו כל שבוע", אמר אחד מהם. "כל הזמן אנחנו מתקשרים למוקד העירוני להתלונן. הם מפסיקים את הרעש ואז שוב חוזרים להרעיש. לפעמים בבוקר אני עובר ורואה את בקבוקי השתייה והנרגילות. הבחור הזה שילם בחייו רק כי ביקש מהם להיות בשקט. דקרו אותו וזרקו אותו ככה. זו תסמונת סוף השבוע. בן אדם הולך להעיר לאנשים על הרעש ופשוט לא חוזר".

 

רצח רביעי ביממה

בלי קשר לדקירה הקטלנית בבאר שבע, בלילה גם נרצח ביריות צעיר בן 24 ביישוב הבדואי ערוער, מזרחית לבירת הנגב, במהלך סכסוך בין משפחות. הוא פונה לבית החולים סורוקה במצב אנוש ומת שם מפצעיו. בתקרית הירי נפצע נער בן 15 באורח קשה, שנפגע בצווארו ופונה גם כן לסורוקה. ימ"ר נגב תחקור את המקרה בשיתוף משטרת העיירות.

 

אמש נדקר למוות צעיר בן 19 ברחוב בנצרת. הוא פונה לבית החולים האנגלי בעיר עם דקירות בפלג גופו העליון, שם נקבע מותו מפצעיו. טרם נעצרו חשודים. כוחות גדולים של משטרה הגיעו לשכונה בה נדקר הצעיר. ההערכה הראשונית היא הרקע לרצח הוא סכסוך משפחתי.

 

עדי ראייה סיפרו ל-ynet: "הייתה קטטה בשכונה בין הנרצח לבין אדם נוסף.

במהלך הקטטה הרוצח דקר את הנרצח ונמלט מהמקום". אדם נוסף סיפר: "המעורב בדקירה הוא ככל הנראה קרוב משפחתו של הנרצח. אנחנו לא יודעים על מה הם התווכחו".

 

בלילה שבין חמישי לשישי נרצח בבת-ים גבר הנתון במעצר בית. היורה הגיע אל דירתו של האיש בקומה הראשונה וירה בו. הוא פונה במצב אנוש לבית החולים וולפסון, אך כעבור כמה שעות נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גדי ויכמן
צילום: הרצל יוסף
הרצל יוסף
זירת הרצח
הרצל יוסף
זירת האירוע, הלילה
צילום: הרצל יוסף
שוטר בזירת האירוע, הלילה
צילום: הרצל יוסף
מומלצים