שתף קטע נבחר

בעדן טבע מרקט חוששים מקונים שרושמים מחירים

גם בעידן בו לכל אחד יש מצלמת סלולר וצרכנים מרבים להשוות מחירים, הרשתות ממשיכות עם הפרנויה שלהן מרישום מחירים בסניפים. סגן מנהל סניף עדן טבע מרקט בסינמה סיטי דרש מצרכנית לעזוב את המקום. הרשת: "זו פרובוקציה". צפו בסרטון

ברשתות השיווק לא אוהבים צרכנים שרושמים מחירים ובטח לא צרכנים שמצוידים במצלמות ונוטים לגרשם מחנויות בטענה הלא מוצדקת: "זה מקום פרטי" ו"אלה חוקי הסניף". זאת למרות שמדובר במקום בעל אופי דו מהותי: פרטי וציבורי, ולראייה: אסור לעשן בסופר משום היותו מרחב ציבורי וכל אדם יכול להיכנס בשעריו בשל אותה סיבה בדיוק.

 

 

הטענה הזאת שמדובר ב"מקום פרטי", שיש לו חוקים משלו שאינם חוקי מדינת ישראל, נעשית מופרכת עוד יותר, מאחר שמאז הסערה הצרכנית בקיץ, יותר ויותר צרכנים משווים מחירים ואת הפרץ הזה אי אפשר לעצור.

 

בנוסף, רבים מאוד הם האנשים בישראל שמצוידים בסלולרי הכולל מצלמה, באמצעותה ניתן לצלם באגביות כל מוצר ומחיר. האם ברשתות יאסרו על כולם להיכנס בשעריהם ולצלם כאוות נפשם? ומדוע לסופר מותר לצלם אותנו הצרכנים במצלמות אבטחה ולנו אסור לצלם את המדפים? מדוע לנו אסור לרשום מחירים בסופר ולרשתות מותר "לרשום" כל פעולה צרכנית בקופה? הרי דווקא רשת שצועדת עם הזמן ולא פוגעת בצרכנים שרושמים מחירים, היא רשת שצרכנים ישמחו לחזור אליה.

 

צפו הבלוגרית צילמה את סגן מנהל הסניף

הפרנויה הזאת צפה ועלתה לאחרונה בסרטון וידיאו שהעלתה לרשת הבלוגרית מיכל קורן. בסרטון ניתן לראות את סגן מנהל סניף ראשון לציון במתחם הסינמה סיטי, מדבר למצלמה כשהוא מגיב לתהיותיה של הצרכנית, מדוע אסור לה לרשום מחירים. סגן המנהל מבקש לגרש את הצרכנית הנבונה מהחנות בגלל "הוראות הרשת", שהוראותיה מפורשות הן: אסור לתעד מחירים בחנות. 

 

 

"זו לא פעם ראשונה שניסו להעיף אותי מסופרים, זו פעם ראשונה שהתעקשו והצליחו", אמרה קורן ל-ynet. ברשת 'יש' הסתקרנו ושאלו אותי מה אני עושה, ואמרתי שאני רושמת מחירים עבור אתר השוואות המחירים פרייסז. בסניף של רשת וויקטורי ביקשה ממני מישהי לצאת מהסניף ואמרתי לה שאני לא עושה משהו לא חוקי. רק בעדן טבע מרקט לא הפסיקו לעקוב אחרי ולבקש ממני לצאת".

 

הפסיקי או צאי מהחנות

מיכל הגיעה לסניף, לטענתה, "כדי לרכוש תוספי תזונה וכדי לרשום את מחירי הירקות האורגניים הטריים בסניף עבור השוואת מחירים".

 

עובד חרוץ  הודיע לאחד מסגני מנהלי הסניף שהיא רושמת מחירים ושולחת אותם במייל, לא לפני שנדנד לה קשות בשאלה חוזרת: "הכל בסדר? האם אפשר לעזור?". אחרי שיחה קצרה עם עובד נוסף, פתאום הופיע האדם שמופיע בסרטון. "ושאל אותי מטעם מי אני רושמת מחירים", היא מספרת.

 

"השבתי שאני בן אדם פרטי, ואני רושמת את מחירי הירקות לשם השוואת מחירים. אמרתי לו שאני לא מפריעה לאף אחד ואין פה שום דבר לא חוקי. הוא התקשר למישהו חזר אלי וביקש שאפסיק לרשום מחירים כי זו המדיניות של הרשת. ביקשתי ממנו לתת לי אינדיקציה לכך בכתב, ואצא מפה.

 

אמרתי לו: 'לא באתי לעשות בלגאנים אני רק מבקשת שהכל יהיה מתועד. ברגע שתביא לי את הבקשה בכתב, אפסיק לכתוב תלך'. הוא אמר שהוא לא יכול להביא לי את הבקשה בכתב. אז התחלתי לצלם. הוא התייעץ שוב עם מישהו בטלפון ואז חזר ודיבר למצלמה.

 

"התבקשתי להפסיק לרשום מחירים, לקנות את מה שבאתי לקנות ולצאת מהחנות. מאז הרגע שגילו שאני רושמת מחירים הם לא עזבו אותי במנוחה. אנשים הסתכלו, הכל נעשה בפומבי, אז יצאתי משם בלי לקנות. המחירים שלהם לא סודיים, אין שום סיבה שלא ארשום מחירים".

   

הרשת: "המחירים גלויים"

מעדן טבע מרקט נמסר בתגובה: "מדיניות המחירים של עדן טבע מרקט שקופה לחלוטין וכל לקוח המעוניין לדעת את מחירי הפריטים, מבלי ליצור פרובוקציה מקומית, עליו להיכנס לאתר האינטרנט ולבדוק את מחיר המוצר בו הוא מעוניין.

 

כל המוצרים נמצאים באתר ועליהם מסומנים המחירים. עדן טבע מרקט מנהלת מחירון ארצי קבוע לכל הפריטים, בכל החנויות ולמעשה הינה רשת השיווק היחידה הנוהגת בשקיפות מלאה בנושא זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מותר ורצוי להשוות מחירים
צילום: shutterstock
מומלצים