שתף קטע נבחר

שופרסל: עוגיות ללא גלוטן עולות 9 שקלים יותר

שלומית קנתה עוגיות ללא גלוטן וסוכר בחנות פרטית בהוד השרון ב-19.90 שקל ובשופרסל - ב-28.99 שקל. שופרסל: "החנות העמידה את המוצר למכירה באופן נקודתי". החנות: "זה המחיר הקבוע, בו אנחנו מוכרים כל השנה"

האם מחירי מוצר ללא גלוטן בשופרסל גבוהים מדי? לדעת שלומית לפיד, צרכנית ערנית התשובה היא כן, לעומת חנויות פרטיות. תחת הכותרת "חזירות קמעונאית. אין הסבר אחר" העלתה שלומית סטטוס בפייסבוק שכלל תמונה מפלילה: "שתי האריזות שבתמונה, עוגיות ללא גלוטן וללא סוכר מתוצרת א.א.ק אורנים, נקנו בהפרש של יומיים", כתבה.

 

 

"זאת שמשמאל נרכשה ב-25 באפריל בסניף שופרסל שלי בקניון מרגליות בהוד השרון ועלתה 28.99 שקל. זאת שמימין נרכשה היום ב-27 באפריל במכולת פרטית בהוד השרון ועלתה 19.90 שקל. ההפרש במחיר: 45.6%".

 

ממש כמו תמונות ה"פסק זמן", התצלום של שלומית הופץ עד מהרה ברשת החברתית וקיבל מאות לייקים ותגובות. שלומית, שמצאה שגם בעדן טבע מרקט המוצר לא זול - עולה כ-26 שקל, סיכמה את הסטטוס שלה כך: "בהנחה הסבירה שהמכולת לא מוכרת במחיר הפסד, שופרסל מרוויחה 9.09 שקלים יותר על המוצר הזה, שמיוחד בעיקר לחולי צליאק וחולי סוכרת. כבוד לשופרסל שזיהו פלח אוכלוסיה שאפשר לחגוג על חשבונו".

התמונה ששלומית העלתה לפייסבוק. שופרסל מול גולדפארם (צילום: שלומית לפיד) (צילום: שלומית לפיד)
התמונה ששלומית העלתה לפייסבוק. שופרסל מול גולדפארם(צילום: שלומית לפיד)

 

שופרסל: מדובר במחיר מבצע על מלאי שנצבר לפני הפסח

מנהלת הפעילות של שופרסל בפייסבוק מור אבנעים, כתבה בתגובה: "שלומית היי, אני מנהלת את הפעילות של עמוד שופרסל בפייסבוק, ראינו את פנייתך וברצוננו לתת מענה בשם שופרסל, המענה גם הועלה להודעתך בעמוד שלנו: תודה על פנייתך. בעקבות המידע והתמונות שהעלתה בדקנו את העניין. העוגיות האורגניות 'עוגיות ללא גלוטן וללא סוכר מתוצרת א.א.ק אורנים' נמכרו ברשת שופרסל דיל במבצע במחיר של 21.99 במהלך כחודשיים החל מ-28 בפברואר עד 5 באפריל. 

 

"קמעונאים שונים עורכים מבצעים שונים בזמנים שונים, ומבדיקה שערכנו מול הספק, בכדי לוודא כי אנחנו מספקים את המוצר במחיר הטוב ביותר, עולה כי המחיר המדובר הוא מחיר מבצע על מלאי שנצבר לפני הפסח ולא ניתן לשחזרו לאורך זמן. אנחנו מקווים שענינו לפנייתך, ואנא הביאי נושאים כאלו לתשומת ליבנו בעתיד שוב ונשמח לענות. שוב תודה".

 

בשופרסל מסרו ל-ynet בתגובה: "שופרסל מוכרת את המוצרים המדוברים לאורך השנה במחירי שוק תחרותיים ואף העמידה מוצרים אלו במבצעים אטרקטיביים בעת האחרונה. אין מקום להשוואת מחירי המוצר למכולת פרטית אשר העמידה באופן נקודתי את המוצר למכירה במחירים הנטענים".

 

החנות: מוכרים כך כל השנה

האם, כפי שטוענים בשופרסל, החנות נתקעה עם סטוק ומדובר במחיר מבצע מקומי? שלומית טוענת שלא מבצע, ולא מוצר נקודתי. "אני קונה את המוצר באופן קבוע בגולדפארם, חנות טואלטיקה וקוסמטיקה בדרך מגדיאל 54 בהוד השרון. זו חנות פארם, והוא מוכר גם חטיפי אנרגיה ומוצרים ללא גלוטן. אני באה לשם במיוחד עבור מוצרים ללא גלוטן. המוצרים האלה במילא יקרים ושופרסל לקחה את היקר קצת רחוק מדי. שופרסל לא לבד בחזירות הזאת, בדקתי ובעדן טבע מרקט המוצר עולה 26 שקלים".

 

פנינו לגולדפארם בהוד השרון. הבעלים, אוראל יצחקי, אמר ל-ynet: "זה המחיר: 19.90 שקל. זה לא מבצע, ככה אני מוכר כל השנה. למעט פסח אז אנחנו לא מוכרים את העוגיות".

 

איך אתה מסביר את ההפרש בין המחיר שאתה מציע למחר של שופרסל?

 

"הם עובדים על אחוז רווח מאוד מאוד גבוה, לא סתם יש מחאה צרכנית". 

 

במאפייה שאופה את העוגיות בחולון נאמר לנו שמחיר המוצר אצלם עומד על 23 שקלים, "במקומות מסוימים זה זול יותר", אמרה לנו המוכרת, "אצלנו זו מאפייה".

    

האם שופרסל חשבו שמדובר ב"מכולת ששון"?

מהיכן, אם כך, הגיעה הטענה של שופרסל על מבצע שהבעלים מכחיש בתוקף? לפי התגובות לסטטוס בפייסבוק, נראה שבשופרסל חשבו ששלומית קנתה את המוצר ב"מכולת ששון", נקודת מכירה נוספת בהוד השרון, שמוכרת את המוצר במחיר נמוך יותר.

 

אנו מסיקים זאת משום שאדם בשם ליאור שוורץ, שלכאורה קשור לסניף שופרסל בהוד השרון, כתב לשלומית בפייסבוק: "..מבירור שעשינו , מכולת 'ששון' בהוד השרון בה רכשת את המוצר, מתחרה בסניפנו באופן לא הוגן ומוזיל דווקא את המוצרים עליהם אנו מפיקים את הריווחיות של הסניף וזאת באופן מגמתי ופוגעני. אנו ממליצים לך לרכוש את העוגיות במכולת 'ששון' ואת כל סל הקניות החודשי שלך רק בסניף שופרסל שלי סניף מרגליות".

 

אולם כאמור, שלומית לא רכשה את המוצר ב"מכולת ששון". בינתיים, שלומית ממשיכה להצטער על המחירים הגבוהים של מוצרים ללא גלוטן. "כמה עולה חמישיית פיתות ללא גלוטן? 20 שקלים", היא טוענת,

 

"וזה מוצר שילדים עם צליאק לוקחים כל יום לבית הספר. כלומר, כריך של ילד עם צליאק עולה מינימום 5 שקלים. אותו מותג בירדן, כך אמרה לי קופאית בשופרסל שקרובי משפחה שלה מביאים לה פיתות משם, עולים 4 שקלים. פשוט מרגיז".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: שלומית לפיד
שופרסל שלי לעומת גולדפארם
צילום: שלומית לפיד
מוצרים ללא גלוטן. במילא יקרים
צילום: ניב קלדרון
מומלצים