שתף קטע נבחר

הרב עמאר: הרציחות - בשל המתירנות והפריצות

הרב הראשי הספרדי טוען כי גל הרציחות הוא תוצאה של חינוך מתירני מדי, איבוד הגבולות ונטישת מסורת ישראל: "כשהכל מותר ומה שאדם רוצה הוא עושה, אז מי שבא להגביל במשהו או להעיר – הורגים אותו"

הרב הראשי לישראל שלמה עמאר טוען כי גל מעשי הרצח בימים האחרונים הוא תוצאה של החינוך המתירני והפריצות המינית. "מי שמתירים לו הכל, לא יודע גבולות", אמר הרב בשיחה עם ynet, "כך הגענו למצב שנערים - שהם לא רשעים או פושעים – רוצחים אדם שמעיר להם, נשים רוצחות, ילדים הורגים את הוריהם והורים את ילדיהם. שמעתי ונחרדתי".

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

לדברי הרב עמאר, קיים "משבר נורא בחינוך של הדור", שעיקרו חוסר בגבולות: "היום חושבים שמי שרוצה לשמור על צניעות מינימלית הוא פרימיטיבי ששייך לדור אחר. דברים שבכל הדורות גינו, ושבתורה הם תועבה, הפכו ללגיטימיים. דרסו ורמסו את מידת הבושה, שהיא כחומה בעד האדם - הזיזו אותה, והוא נשאר עירום ועריה, וזה מביא אותו לדברי נוראיים.

 

"יש אנשים שמצדיקים את המתירנות כאידיאולוגיה, והנה זה הגיע ל'לא תרצח' – מעשה שאין מי שיצדיק חוץ מהטרוריסטים. כשהכל מותר ומה שאדם רוצה הוא עושה, אז מי שבא להגביל במשהו או להעיר – הורגים אותו. הדברים האלו נעשים במהירות ובהיקפים שלא הכרנו – 'כיוון שעבר אדם עבירה ושנה (=חזר) בה - נעשית לו כהיתר'".

 

הרב עמאר מדגיש כי "זו מכה של כולנו" ולא של מגזר מסוים, משום ש"שוליים יש בכל מקום, ואם אין חינוך זה קורה בכל סקטור". כדי לצמצם את האלימות צריך שהנוער יהיה יותר "בעל דרך ארץ וקשור למסורת ישראל ולתורה – שגם היא שייכת לכולנו, ולא לסקטור מסוים".

 

גם בהנהגה צריכים לקחת אחריות

בפנייה לפוליטקאים ביקש הרב הראשי "להפסיק עם ה'אצלנו ואצלכם'", ולשמש עבור העם דוגמה לאיפוק וסובלנות. "לצערי ולבושתי, אלה קמים על אלה - חרדים וחילונים – וזה

מסוכן מאוד. גם כשרוצים למסור תוכחה - לא צריך להפוך את זה לשנאה. תדברו על העניין. לא על הציבור. בדיוק בימים האלה, של ספירת העומר, מתו תלמדי רבי עקיבא בגלל שלא נהגו כבוד זה בזה, ומנהגי האבלות שאנו נוהגים הם בשביל חשבון נפש התבוננות מיוחדת במצות שבין אדם לחברו".

 

הרב התייחס גם לתקופת הבחירות שהוכרזה כעת באופן רשמי, ואמר כי יש לשמור שלא תהיה הסתה ולדבוק בסובלנות ובפייסנות, ובאהבת איש את רעהו, "גם כשיש דעות שאי-אפשר לסבול".

 

"חכמים, היזהרו בדבריכם", סיכם הרב בקריאה לאלה המתיימרים להנהיג את העם, "כשנערי השוליים יראו שהגדולים נוהגים בדרך ארץ – הם ילמדו מהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עמאר. יש סיבה
צילום: יששכר רואס
גיד ויכמן ז"ל. נרצח "סתם"
צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף
מומלצים