שתף קטע נבחר

שלוש תלמידות ניצחו בחידון הארצי בפרקי אבות

עדן דוד היא כלת חידון פרקי אבות הארצי, שנערך לראשונה. שר החינוך: "אני משוכנע שאם כולנו נלמד פרקי אבות, נהיה חברה יותר מתוקנת, וברוח הימים הקשים האלה - גם פחות אלימה"

והמנצח הוא... המממ, סליחה, והמנצחות הן: שלוש תלמידות מכיתות ח' הן הזוכות במקומות הראשונים בחידון הארצי על "פרקי אבות" לבתי-הספר הממלכתיים, שנערך היום (א') בבנייני האומה בירושלים. כלת משניות פרקי אבות היא עדן דוד מבית הספר עירוני "מקיף רמות", בת-ים, וסגניותיה הן תמר ג'ינלי ממקיף ד' באשדוד וחופית פדידה מבית-הספר החקלאי "נחלת יהודה" שבראשון-לציון.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

חידון "אלוף פרקי אבות", התקיים השנה בפעם הראשונה, כחלק מלימודי מקצוע "תרבות ישראל ומורשתו". לשלב הגמר של החידון העפילו 14 תלמידים, והוא כלל ארבעה חלקים, שהאחרון שבהם הוא שאלת שר החינוך גדעון סער. 

 

השר סער עם המנצחות (צילום: מוקי שוורץ) (צילום: מוקי שוורץ)
השר סער עם המנצחות(צילום: מוקי שוורץ)

  

השר סער אמר במהלך החידון כי "מדובר באירוע שיא של המהלך לשילוב מורשת ותרבות ישראל בבתי-הספר הממלכתיים – לימוד יסודות הזהות שלנו בנושא היהודי והציוני. המטרה הגדולה של לימודי מורשת ותרבות ישראל היא לחבר את בני הנוער לשורשים שלנו ולהילחם בבורות שיש בחברה הישראלית בנושא הזה".

 

סער פנה לבני הנוער ואמר: "צללתם בים החוכמה של פרקי האבות. זה אוקיינוס של חוכמה, מידות, מוסר, דרך ארץ וערכים... אני

משוכנע שאם כולנו, ובוודאי בני הנוער, נלמד פרקי אבות נהיה חברה יותר מתוקנת, וברוח הימים הקשים האלה גם פחות אלימה". 

 

הלימודים לקראת החידון התקיימו לאורך השנה, תוך הדגשת הערכים העומדים בבסיס "פרקי אבות" - ובמיוחד עניינים הנוגעים ליחסים מתוקנים בין אדם לחברו. במשרד החינוך מציינים בנוסף כי "המשניות העשירו את המשלב הלשוני של התלמידים וחשפו אותם לביטויים המהווים נכס צאן ברזל של התרבות היהודית".

 

הזוכות קיבלו שוברים כספיים להעשרת הספרייה היהודית-ציונית בבית ספרם בערך של 3,000, 2,000, ו-1,000 שקל (בהתאמה), וכל אחת מהן קיבלה גם מחשב נישא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוקי שוורץ
במקום הראשון: עדן דוד
צילום: מוקי שוורץ
מומלצים