שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם, אוהד צויגנברג, חיים צח, עידו ארז

השרים אישרו והעבירו לכנסת את חוק הבחירות

בהצבעה טלפונית זריזה, אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה את העברת החוק להקדמת הבחירות ל-4 בספטמבר לכנסת. השר שלום שמחון התנגד. שרי ש"ס והשרה אורית נוקד נמנעו. נתניהו: "הסחטנות פוגעת בביטחון, בכלכלה ובחברה"

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה הבוקר (יום ב') בהצבעה טלפונית ובעל-פה את העברת החוק להקדמת הבחירות ל-4 בספטמבר לכנסת. השר שלום שמחון ממפלגת העצמאות הצביע נגד החוק לפיזור הכנסת. חברתו לסיעה, השרה אורית נוקד ושרי ש"ס נמנעו.

 

לאחר ההצבעה הטלפונית אמרו בש"ס כי "הייתה אי הבנה בהצבעה בשל המהירות שבה היא התבצעה. העמדה הברורה של ש"ס היא לתמוך בהקדמת הבחירות ובחוק וההימנעות נבנעה בגלל בלבול קל. בכל מקרה, אנחנו תומכים".

 

הולכים לבחירות - דיווחים אחרונים ב-ynet:

בני בגין לא עוזב: אתמודד בפריימריז בליכוד

תבוסה ביתית: "מתנחלי הליכוד בלמו את נתניהו"

מבוכה לנתניהו בליכוד: לא נבחר לראשות הוועידה  

 

הממשלה הסמיכה קודם לכן את ועדת השרים לחקיקה להגיש חוק להקדמת הבחירות ל-4 בספטמבר. בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הייתי שמח מאוד אם היינו יכולים להשלים את הקדנציה עד תומה. נראה לי שהדבר הנכון לעשות הוא ללכת למערכת בחירות קצרה".

 

ראש הממשלה הודה לשרים על ה"הישגים המעולים" של הממשלה. "יש הישגים גדולים מאוד לממשלה בזכות העבודה המשותפת שלנו, החזון שלנו והיציבות הפוליטית שהייתה מרכיב מאוד חשוב להצלחה. אני חושב שזה עשרות שנים לא הייתה ממשלה כל כך יציבה. אבל זה לא סוד שבשנה האחרונה יש חוסר יציבות מסוימת שתמיד מביאה לסחטנות ואלו פוגעים במרכיבים העיקריים של ביטחון, כלכלה וחברה". הוא אמר כי אם הבוחר ייתן לו את קולו, יכונן ממשלה רחבה יציבה ככל האפשר "על מנת לייצר יציבות אל מול האתגרים הגדולים שנעמוד מולם".

 

עוד שלב בדרך להקדמת הבחירות. נתניהו בישיבת הממשלה, היום (צילום: אמיל סלמן, הארץ) (צילום: אמיל סלמן, הארץ)
עוד שלב בדרך להקדמת הבחירות. נתניהו בישיבת הממשלה, היום(צילום: אמיל סלמן, הארץ)

 

בפתח ישיבת הממשלה התייחס נתניהו למקרי הרצח האחרונים שאירעו

בקרב בני נוער. "אנו יודעים שיש ירידה של 30% במקרי הרצח", אמר נתניהו. "אבל המקרים האלה כל כך אכזריים ומחדדים את ההכרה שאנו צריכים לפעול בכל העוצמה נגד אירועים אלו". ב-2012 אירעו 37 מעשי רצח לעומת 52 בתקופה המקבילה אשתקד.

 

ראש ממשלה אמר שביקש מהשר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', וממפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, למסור דיווח על "המקרים המזעזעים שגבו את חייהם של אזרחי ישראל. ראינו מחזות מאוד קשים ואנו יודעים שצריך לעשות הכול כדי למגר אותם. יש לי ביטחון מלא שניתן לעשות את זה. אנו נשמע את הדיווחים על הפעולות שנעשו ושייעשו".

 

אחר כך הודיע נתניהו שיביא לממשלה תוך שבועיים החלטה להגדיל את מספר השוטרים במשטרת ישראל, בדגש על אזור הצפון והמגזר הערבי. הוא אמר שבמסגרת החוק לשוויון בנטל שיחליף את חוק טל, תפעל הממשלה להגדיל את מס' מגויסי השירות האזרחי שיופנו לשירות במשטרת ישראל. בעניינים אחרים, בירך נתניהו את פרנסואה הולנד על בחירתו לנשיא צרפת. "יחסי ישראל צרפת תמיד היו ידידותיים ואני מצפה להמשיך כך".

 

Read this article in English

 

בהכנת הכתבה השתתף עומרי אפרים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הגלגל עובר לכנסת. נתניהו
צילום: אמיל סלמן, הארץ
מומלצים