שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גורש מהקריה האקדמית אונו בגלל מכנסיים קצרים
  כדי שלא לעורר פרובוקציות בזמן שהותו בקמפוס החרדי המופרד, חבש צעיר תושב המרכז כיפה ולבש חולצה ארוכה שתכסה את הקעקוע על ידו. אך מכנסיו הקצרים הובילו לכך שהוצא מהספרייה. הקריה האקדמית: בקמפוס זה יש להתלבש בצניעות

  זלמן יש לו מכנסיים ארוכים, כי אחרת הוא לא היה יכול ללמוד במקומות מסוימים. אהרון, תושב המרכז בן 19, טוען כי נדרש לעזוב את ספריית הקמפוס החרדי של הקריה האקדמית "אונו", שבשירותיה ביקש להשתמש, זאת משום שלבש מכנסיים קצרים, בניגוד למקובל בקרב הסטודנטים החרדים במקום.

   

   

  עוד בערוץ היהדות  - קראו:

   

  הצעיר, חרדי לשעבר שכיום אינו דתי, הצטרף לאדם אחר שלומד במוסד, כדי לעיין בחומר אקדמי שבספריה. הוא סיפר כי מתוך התחשבות ברגשות התלמידים, בחר מרצונו לחבוש כיפה ולכסות בשרוול ארוך את זרועו המקועקעת – וזאת, לדבריו, על אף שהשומר בכניסה אמר לו כי אינו מחויב בכך.

   

  לאחר זמן מה יצא אהרון מהספריה, וכשחזר אליה החלו סביבו "התלחששויות", כהגדרתו. כעבור כמה שניות נצמדו אליו שני עובדי חברת אבטחה שבמקום (בהם גם אותו שומר מהכניסה) ודרשו ממנו לעזוב את המקום. "כששאלתי אותם מדוע, הם השיבו שהסיבה היא המכנס הקצר שלי", סיפר אהרון, "לא הועילו לי תחנונים ולא שום דבר אחר".

   

   

  בקטע שפרסם בערוץ ה-youtube שלו, העיר אהרון בציניות: "מסכנים הסטודנטים החרדים שבאים ללמוד משפטים, ורגלי נער בן 19, שעירות קמעה, מפריעה להם ללמוד תורה". ביתר רצינות הזכיר כי "אנחנו נמצאים בימי ספירת העומר, שעל-פי האמונה החרדית מתו בה תלמידי רבי עקיבא, משום שלא נהגו כבוד זה בזה".

   

  בשיחה עם ynet טען: "מדובר במוסד שמוכר על ידי המל"ג. בכל האוניברסיטאות שבהן הייתי, אף אחד לא אמר לחרדים שבאו לספרייה שהפיאות והזקן שלהם לא מקובלים שם. לא עוררתי שום פרובוקציה, ישבתי עם מכנסיים לא קצרצרים, אלא כאלה שכמעט מגיעים עד לברכיים".

   

  עוד סיפר הצעיר כי הופתע מהיחס העוין כלפיו, שכן בקריה האקדמית מדובר בציבור חרדי "פתוח" יחסית - כאלה שבחרו בהשכלה גבוהה, ושלא בהכרח מתלבשים בעצמם ב"שחור ולבן", על-פי קוד הלבוש הרווח בזרמים השמרניים יותר מגזר.

   

  תגובה: בקמפוס יש להתלבש בצניעות

  מהקריה האקדמית אונו נמסר כי "הקמפוס החרדי הוקם לפני יותר מעשור במטרה לשלב את הציבור החרדי בשוק התעסוקה, הישראלי באמצעות לימודים אקדמיים. כדי לאפשר לאוכלוסייה החרדית סביבת לימודים שאליה יוכלו להגיע ולרכוש השכלה גבוהה, יש להתאים את הסביבה לאורח החיים של

  ציבור זה. לפיכך, בכניסה לקמפוס החרדי ישנם שלטים המבקשים מהבאים לשמור על לבוש צנוע, מתוך התחשבות בכלל הסטודנטים החרדים.

   

  "במקרה המדובר הגיע הצעיר לבוש בצורה שאינה תואמת את המקובל ופוגעת בכלל ציבור הסטודנטים במקום, ועל כן התבקש בצורה מכובדת לצאת מתחומי הקמפוס".

   

  עוד נמסר מהקריה האקדמית "אונו" כי בפני כל סטודנט עומדת האפשרות המלאה לבחור את מסלול הלימודים המתאים לו ואת הקמפוס אשר בו הוא רוצה ללמוד – חרדי או חילוני. "הקריה האקדמית אונו מכבדת כל אדם באשר הוא, ומצרה על כך שהמתלונן חש פגוע. הקריה האדמית מזמינה את הצעיר, כמו כל אדם אחר, להשתמש בשירותי הספרייה בקמפוס שאינו מותאם לאוכלוסייה החרדית, במכנס קצר או בכל לבוש אחר שנראה לו הולם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  רגליים. לא צנוע
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  הוצא מהספרייה
  מומלצים