שתף קטע נבחר

במקום חרדים: חילונים קידמו פרויקט נדל"ן בי-ם

התנועה החברתית-חילונית "רוח חדשה" חברה לקבלנים ירושלמים ורכשה 30 דירות בעיר בהנחה של כ-15%. המטרה: לאפשר לזוגות צעירים לרכוש דירה ולתת טון אנטי-חרדי

המריבה על זהותה של ירושלים: תנועת "רוח חדשה" החילונית, קיבצה 30 רוכשים לרכישה מוקדמת ומוזלת של דירות בפרויקט "תלפיות החדשה" בבירה. 

 

קבוצת הרוכשים היא פרויקט של תנועת "רוח חדשה", שהוקמה לפני כ-8 שנים על ידי צעירים מירושלים, ומטרתה לחזק אוכלוסיה צעירה שאינה חרדית בעיר.

 

 

במקרה של פרויקט "תלפיות החדשה" המטרה היתה לתת מענה ולייצר פתרונות בשטח למצוקת הדיור בירושלים לאוכלוסיה זו. הדרישה לכניסה לקבוצת הרוכשים היתה עמידה במספר קריטריונים, שביניהם גילו של אחד מבני הזוג הוא עד 41, בני הזוג יחד עובדים ב-125% משרה ואחד מבני הזוג אקדמאים. לדברי התנועה, ישנה התגמשות בקריטריונים וכל מקרה נבחן לגופו.

 

הדמיית פרויקט "תלפיות החדשה" (הדמיה: סטודיו viewpoint) (הדמיה: סטודיו viewpoint)
הדמיית פרויקט "תלפיות החדשה"(הדמיה: סטודיו viewpoint)

 

מחירי הדירות משקפים הנחה של 10%-15%. דירת 3 חדרים בגודל 92 מ"ר נטו נמכרה במחיר התחלתי של 1.275 מיליון שקל; דירת 4 חדרים, בת 105 מ"ר נטו, שילמו במסגרת המבצע מחיר התחלתי של 1.475 מיליון שקל ודירת 5 חדרים, בגודל 121 מ"ר נטו, נמכרה החל מ-1.685 מיליון שקל.

 

לטענת הקבלנים, מדובר בהנחה משמעותית שבאה מתוך ראיה חברתית. מצד שני, מדובר במהלך שיווקי מוצלח שבסופו של דבר הביא למכירת 30 דירות לאוכלוסיה איכותית במכירה מוקדמת, דבר המעניק להם נקודת פתיחה לא מבוטלת להמשך הפרויקט.

 

פרויקט "תלפיות החדשה" ממוקם ברחוב דרך בית לחם בירושלים. מדובר בשכונה שנהנית מנגישות גבוהה לצירי תנועה מרכזיים, והיא סמוכה למוסדות החינוך של שכונת ארנונה ולאזורי בילוי וקניות במתחם תלפיות ובקעה.

 

"עלינו פה על משהו" 

הפרויקט יכלול 8 בניינים בני 12 קומות ובסך הכל 352 דירות בנות 5,4,3 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים. בצמוד לבנייני המגורים, לאורך רחוב החרושת, יוקם מתחם מסחרי של 5,000 מ"ר. בפרויקט שותפות החברות היזמיות "קבוצת בליליוס", חברת מ. אביב והמשפחות רוזנצוויג וברוך הירושלמיות. שיווקן הרשמי של יתר הדירות, שלא נרכשו במסגרת קבוצת "רוח חדשה", יחל בסוף חודש מאי.  

  

"עלינו פה על משהו. בנינו בשיתוף עם היזמים מודל המאפשר לעוד זוגות צעירים לקנות דירה בירושלים ולהתחיל את החיים בעיר", אומרת בר פלד, דוברת תנועה "רוח חדשה". "דיור בר השגה זה בעיה ברמה הארצית, אבל בירושלים אני חושבת שהוא קריטי. זה אחד הדגלים המרכזיים שהתנועה מניפה ואנו מחפשים לייצר פתרונות. גם ברמה הכללית לשינוי מדיניות, אבל גם ברמה של פעולות, שהם אומנם במספרים מצומצמים, אך הן יוצרות שינוי משמעותי בשטח".  לדברי פלד, התקווה הגדולה של התנועה היא כי הרשויות יאמצו את דרך פעולתה, מכיוון שלעתים מדיניות מתחילה מפעולות בשטח.

  

שוכרים דירות בשכונות ומנסים לתת את הטון

"תלפיות החדשה" אינו הפרויקט הראשון בתחום הנדל"ן אותו מקדמת התנועה. בקיץ האחרון פתחו חבריה קומפלקס מסובסד לשכירות לסטודנטים בשכונת קרית מנחם בירושלים. בנוסף, חלק מחברי התנועה שוכרים דירות ברחבי שכונות בעיר במתכונת של "קיבוץ עירוני". אלו חיים סוג של חיי שיתוף במטרה ליצור קבוצות כוח בתוך השכונה, לתת את הטון ולהזרים בה דם חדש באמצעות פעילות חברתית. אחת מהפעילויות החברתיות שערך הארגון לפני כחודש, היתה מסיבת רחוב, במתכונת תל-אביבית קייצית, ברחוב הלל - בשבת בצהריים.

 

"זוהי קבוצת הרוכשים השלישית ש'רוח חדשה' מקימה ובכל פעם זה מרגש לראות כיצד אנו פותחים בפני זוגות צעירים את האפשרות לקנות דירה בירושלים בהנחה משמעותית ולבנות את חייהם בעיר", אומרת אלישבע מזי"א, מנכ"ל התנועה. "דיור בר השגה הוא בין מוקדי העשייה המרכזיים של התנועה ואנו ממשיכים כל העת בפיתוח מודלים חדשניים בתחום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: סטודיו viewpoint
הדמיית "תלפיות החדשה"
הדמיה: סטודיו viewpoint
מומלצים