שתף קטע נבחר

מהי ההגבלה בחבילות "ללא הגבלה" של סלקום?

בתקנון נאמר כי בחשש לשימוש "לא סביר" הלקוח יחוייב בתעריפי חריגה של 75 אג' לדקה או ל-SMS. מהו הרף לשימוש לא סביר? בסלקום משיבים בחידתיות: "פי 3 מהכמות הממוצעת של לקוח מסוגו". עוד טוענים בחברה: "שינינו את הסעיף בתקנון וכעת לקוח שיחרוג יקבל התרעה ב-SMS"

בסלקום מגבילים את החבילות "ללא הגבלה" של שיחות והודעות SMS. מהי המגבלה? אין לדעת, שכן בסלקום לא מפרטים בתקנון מתי לקוח במסלולים "ללא הגבלה" החדשים שלהם "יעבור את הגבול". בסלקום  טוענים שחידדו את התקנון והוסיפו לסעיף ההגבלה משפט לפיו מי שיעבור את הגבול יקבל התרעה ב-SMS על כך שסלקום החלה לגבות ממנו תעריף גבוה בעקבות שימוש לא סביר במסלול. אולם רף ה"ללא הגבלה" נותר חידה.

 

  •  פלאפון בתשובה להלו: שיחות ו-SMS ללא הגבלה

 

בתקנון נאמר כי חריגה משימוש סביר והוגן תחשב למקרה בו "לקוח עושה שימוש העולה פי 3 מהכמות הממוצעת של לקוח מסוגו של הלקוח ברשת סלקום". תשלום על חריגה בזמן אוויר או בהודעת SMS עומד על 75 אג' ליחידה - סכום גבוה למדי. הכל מפורט אם כך, למעט רף החריגה.

 

כיוון שבסלקום שומרים את המידע לעצמם, אפשר להעלות ניחוש מושכל לפי דו"חותיה הכספיים. בדו"חות סלקום דיווחה כי ממוצע הדקות ברשת עמד על 346 דקות ב-2011, ועל 351 דקות בממוצע ברבעון הרביעי של 2012, אולם בתקנון  התוכניות "ללא הגבלה" של סלקום מדגישים: "לקוח מסוגו", כלומר, ככל הנראה לקוח כבד שמדבר מעל הממוצע. כמה מדבר בסלקום לקוח כבד? ואיך ידע הלקוח באיזו קטגוריה הוא מקוטלג: כבד, כבד מאוד, כבד למדי? תעלומה. ניתן לשער שאם פי 3 מלקוח ממוצע = 351 דקות כפול 3, אז יתכן שפי 3 מלקוח כבד משמעו בקירוב בין 3,000 ל-2,000 דקות.

 

פלאפון לעומת זאת, מגבילה את תוכניות ה"ללא הגבלה" שלה לעד 2,000 שיחות (לא דקות שיחה, שיחות) וכן לעד 15 אלף הודעות SMS בחודש. התשלום על חריגה שם עומד על 29 אג' לדקה או ל-SMS.

 

תעריף לחריגת גלישה: 19.90 שקל

בסלקום מסבירים כי "סעיף שימוש לא הוגן בחוזה, מתייחס למקרים בהם לקוח מבצע שימוש שאינו לצרכיו האישיים או שמבצע שימוש מסחרי (כגון שימוש בקו הטלפון כמרכזייה/ טלמרקטינג/ מועדוני לקוחות).

 

"כמו כן הסעיף בהסכמי החברה חודד למען הסר ספק ולהלן הסעיף החדש - במקרה בו קיים חשש כי הלקוח עושה שימוש שאינו שימוש הוגן, תהיה סלקום רשאית לחייבו בתעריפי חריגה וזאת לאחר שתשלח אליו הודעת SMS המודיעה לו על תחילת חיוב בחריגה כאמור. הלקוח יהיה רשאי לתת הסבר סביר לקיום שימוש סביר והוגן בהתאם להסכם זה".

 

תעריף לחריגת גלישה לא מוזכר בתקנון, אך זה עומד על 19.9 שקל כולל מע"מ ל-250 מגה, עם חיוב מקסימי של 200 שקל. או אז מואטת מהירות הגלישה. גם כאן: הלקוח יקבל התרעה על חריגה מחבילת הגלישה. הגלישה במסלולים אינה "ללא הגבלה" אל עומדת על חצי ג'יגה עד 2 ג'יגה (בתוספת תשלום).


פורסם לראשונה 08/05/2012 19:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: shutterstock
אופס, יש הגבלה
צילום: shutterstock
מומלצים