שתף קטע נבחר

מנסים להיפטר מהמלאי: קיקה במכירת חיסול

רשת הריהוט האוסטרית, שבקשתה להקפאת הליכים תידון היום בבית המשפט, תציע בהמשך השבוע את מוצריה בהנחות משמעותיות. החנות בנתניה, שסגורה מאז יום חמישי מחשש להתנפלות זועמת של לקוחות, צפויה להיפתח בימים הקרובים

מכירת חיסול בקיקה. ברשת הריהוט האוסטרית, שנקלעה לקשיים, מתכננים השבוע (כנראה ביום רביעי) מכירה גדולה בהנחות משמעותיות כדי להיפטר מהמלאי שנותר במחסני החברה בשווי 19 מיליון שקל.

 

כתבות נוספות בנושא קיקה :

 

החנות בנתניה סגורה מאז יום חמישי האחרון מחשש לביזה של נושים להם חייבת החברה כסף, ושל לקוחות שלא קיבלו את המוצרים שהזמינו. סך החובות של קיקה לספקים עומד על 30 מיליון שקל. בנוסף, קיקה חייבת סחורה בשווי ארבעה מיליון שקל ללקוחות שביצעו הזמנות, ולא ברור אם יזכו לקבל את המוצרים.

 

החנות, שצפויה להיפתח ביום רביעי, תהיה סגורה עד אז ומאובטחת בידי שומרים שנשכרו מטעם חברת אשטרום, המחזיקה ב־15% בקיקה. החדשות הטובות לעובדים הן שמשכורת אפריל תשולם להם השבוע. עם זאת, רבים מתוך 220 עובדי החברה יפוטרו השבוע על ידי הנאמנים.

 

הפגנת העובדים בקיקה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הפגנת העובדים בקיקה(צילום: עידו ארז)

 

היום: דיון בבקשה להקפאת הליכים

היום (א') נערך דיון בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה בבקשת הקפאת ההליכים של קיקה, שהוגשה על ידי באי כוחה ממשרד עוה"ד מ.פירון ושות. קיקה ביקשה הקפאה ל-90 יום כדי "למצות את הבדיקות למציאת משקיע ומימוש מלאי".

 

אם בדיון היום השופט יאשר את המשך הקפאת ההליכים, מתכננים בהמשך השבוע נאמני החברה – עו"ד רון בר-ניר והכלכלן אלון כהן – מכירת חיסול שבמסגרתה יוצע לקהל מלאי גדול מאוד במחירים אטרקטיביים, כדי להכניס כסף לקופת החברה שחובותיה, לפי כתב הבקשה, מסתכמים ב-159 מיליון שקל. כבר חודשים ארוכים שאשטרום מנסה לגייס שותף אסטרטגי לחברה, אך עד כה לא הצליחה בכך.

 

אם לא יימצא שותף בתוך פרק זמן ההקפאה, אותו יקבע היום בית המשפט המחוזי, קיקה תסיים את פעילותה בישראל לאחר שמונה חודשים בלבד והשקעה של 65 מיליון שקל. אשטרום, בעלת המבנה שבו פועלת קיקה, תיאלץ להסב אותו בהשקעה גדולה למשרדים או למסחר.

 

החנות הסגורה, בסוף השבוע (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
החנות הסגורה, בסוף השבוע(צילום: עידו ארז)

 

"לא נעים לגלות שהמשכורת לא נכנסה לבנק"

קיקה סיימה את 2011 בהפסד של 44.5 מיליון שקל, לאחר הפסד של 13.5 מיליון שקל בשנת 2010 (שנת ההיערכות וההקמה). היא סובלת מגירעון של 58 מיליון שקל בהונה העצמי.

 

ביום רביעי האחרון, לאחר שהחברה לא שילמה את משכורות אפריל, חלק מהעובדים נטשו את עמדותיהם בחנות ואיימו שלא ישובו לעבודה. אחת הקופאיות סיפרה שכל העובדים זועמים ומודאגים. "אני עובדת כדי לחסוך ללימודים אקדמיים, וזה לא נעים לגלות שהמשכורת לא נכנסה לבנק. זה לא סוד שהחנות נמצאת בקשיים ולכן כל העובדים מודאגים מאוד", אמרה.

 

מנכ"ל קיקה ישראל, צביקה גולדנברג, אמר בסוף השבוע כי "קיקה הציגה קונספט שונה וחדשני שדרש אורך נשימה שיווקי ופיננסי. הבעלים האמינו בחברה והמשיכו להזרים כספים על פי יכולתם. לצערנו, זה לא ניתן יותר".

 

הידיעה פורסמה במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת עובדי קיקה עם סגירת הרשת
צילום: נמרוד גליקמן
מומלצים