שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תתקדמי: איך מתגברים על סקס עם האקס?

  מי מאיתנו לא עמדה בפיתוי לחזור לאקס ולו רק לערב אחד? חלקנו עושות את זה בגלל החשש להישאר לבד ואחרות שעדיין לא עברו הלאה, מפתחות תקוות שווא שאולי המפגש יחזיר את הגלגל אחורה

  הפרידה מבן זוג אליו פיתחנו רגשות אינה קלה. הזיכרונות עולים ומכאיבים ואנו נזכרות כמה טוב היה לנו. פתאום אנחנו לא מבינות למה לעזאזל נפרדנו ממנו. משפטים כמו "הוא דווקא היה בסדר", "איזה מגע היה לו" או "איך היינו נהנים יחד", עולים ומזכירים לנו עד כמה אנו בודדות. באותם רגעים הפנטזיה משתלטת ואנו לא מצליחות לזכור מדוע הקשר לא היה טוב מספיק עבורנו.

   

  עוד בנושא:

  סקס עם האקס? עדיף שלא  

  אין לך אקס מיתולוגי? יש לך סיכוי לאושר

  יש לי הרבה אקסים. האקסים של אשתי

  מחשבות על האקס יכולות דווקא לעזור לזוגיות

   

  אין ספק שבדרכנו למצוא זוגיות חדשה אנו נתקלים לא אחת במכשולים שמנסים להחזיר אותנו אחורה בחיינו במקום קדימה. כדי לעבור את המשוכות עלינו להיות מוכנות להתמודדות עם האתגר הקשה ביותר – הגעגועים למוכר ולאהוב, כמו גם הפחד מהלא נודע והחשש מפני התחלה חדשה. ישנם הרבה מכשולים בדרך אבל העיקרי שבהם והקשה ביותר להתמודדות, הוא מה שידוע בכינויו: "סקס עם האקס".

   

   

  לא עומדות בפיתוי

  מי מאיתנו לא עמדה בפיתוי לחזור לאקס ולו רק לערב אחד, רק על מנת שלא לחוות את הכאב ואת הבדידות שמלווה אותנו בתהליך ליצירת זוגיות חדשה? חלקנו עושות את זה בגלל החשש להישאר לבד ואחרות שעדיין לא עברו הלאה, מפתחות תקוות שווא שאולי המפגש יחזיר את הגלגל אחורה.

   

  בד"כ מדובר על פנטזיה בלתי אפשרית, כי לרוב הגבר כבר עבר הלאה ואנחנו עדיין נאחזות בחלום. זה כואב, אין ספק, אך תחושות קשות אלו הן שלב הכרחי בתהליך ההחלמה שלנו, ודווקא סקס חד פעמי עם האקס יכול להחזיר אותנו כמה צעדים אחורה.

   

  בניגוד לגברים, נשים לא ילכו לשכב עם האקס בגלל דחף מיני. זה בד"כ יקרה בגלל שהן עדיין אוהבות אותו, גם אם הן מודעות לכך שהקשר לא בריא להן. הרגשות החזקים שעדיין קיימים, יחד עם חוסר האמונה שניתן ליצור זוגיות טובה יותר עבורן – עלולים לגרום לנשים להישאר תקועות בלימבו שבין מערכות היחסים.

   

  למעשה, אני פוגשת מידי יום נשים ש"תקועות" תקופות ארוכות ללא זוגיות, בגלל שלא הצליחו להתגבר על השלב הזה. האקס המשיך הלאה מזמן והן עדיין מקוות שמשהו ישתנה, ולכן ממשיכות לשמור על קשר.

   

  איילה היא רווקה בת 28 שהגיעה אלי על מנת ללמוד כיצד ליצור זוגיות חדשה. היא טענה שנמאס לה מעצמה לאחר שבמשך חודשים היא קפצה ל"ביקורים" אצל האקס, והגיעה לסדנה שלי עם החלטה להיגמל ולהמשיך בחייה. "אני כבר לא אוהבת אותו", היא אמרה לי. "מצד שני, הסקס היה טוב ואני כל הזמן נזכרת בזה.

   

  למעשה, זה היה הדבר היחיד שהיה טוב בו. הוא מכיר אותי ויודע בדיוק מה אני אוהבת. אני יודעת שלא תהינה לי הפתעות. זה לא מסובך. אין לי אליו הרבה רגשות. זה פתוח והאינטימיות כבר בנויה, ואפשר להגיד לו ללכת מיד אחר כך. הוא גם לא יספר".

   

  אם את באמת רוצה להתקדם הלאה, הגיע הזמן להפסיק לשכב עם האקס (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  אם את באמת רוצה להתקדם הלאה, הגיע הזמן להפסיק לשכב עם האקס(צילום: shutterstock)

   

  למה אנחנו הולכות לשם?

  התשובה היחידה היא: זה פשוט יותר. כשאנו יוצאות לדרך חדשה עם בני זוג חדשים, אנחנו חשופות להפתעות ולאכזבות. בדייט אנחנו צריכות להיות נפלאות, מעניינות, מרתקות ומושכות. לאחר מכן אנו צריכות לקיים יחסי מין עם אדם חדש ולא מוכר - אחד שיש לו יתרונות וחסרונות ואחד שהוא שונה מהמוכר לנו. הוא מריח אחרת, אנו לא יודעות איך הוא במיטה, איך הוא אוהב את הקפה שלו ומה הוא קורא לפני השינה.

   

  זה המקום שלאקס שלנו יש יתרון אדיר. יתכן שאנחנו עדין כועסות עליו או אפילו שונאות אותו, אבל הסקס איתו הרבה יותר פשוט. לא אכפת לנו להיכשל (כבר נכשלנו איתו), לא אכפת לנו שהקשר לא יימשך (כבר נפרדנו), כביכול, אין לנו מה להפסיד.

   

  סקס עם האקס דומה מאוד לסם. ההשפעה שלו היא רק לטווח הקצר, וכשאנו מסיימות לצרוך אותו אנו מצטערות. חשוב להכיר בעובדה שמאוד קשה ליצור קשר חדש כשאנו ממשיכות להיות בקשר עם האקס. בנוסף לפגיעה בהערכה העצמית, גם ה"דרייב" למצוא פרטנר טוב יותר נחלש.

   

  הרי למה שתתאמצו לצאת עם בחורים ולהתעניין בהם כשממילא יש לכן מישהו זמין ונגיש לסקס? יותר מכך, ברמה לא מודעת, אתן אף שולחות לגברים אחרים את המסר שאתן תפוסות. לרוב, מי שמסופקת מינית לא משדרות מיניות וגם לא מפלרטטות יותר מדי עם בחורים.

   

  איך לעזאזל יוצאים מזה?

  על מנת להמשיך הלאה בחייך, את צריכה לשחרר את העבר ולהבין שתהליך ההחלמה כולל בתוכו כאב ובדידות. הדבר הראשון שעליך לעשות הוא להתחיל להאמין שהגבר שלך מחכה לך ושזה רק עניין של זמן. הפגיני רצינות כלפי הנושא וערכי שיחת סיום רשמית לאקס. הודיעי לו שזה נגמר ושאת מבקשת ממנו שלא יצור איתך קשר יותר.

   

  בנוסף, לא מומלץ שתישארי חברה שלו בפייסבוק ואם את יכולה – מחקי אותו גם מרשימת אנשי בקשר בסלולר. את ממש לא רוצה לראות סטטוסים שלו ותמונות שלו בפיד שלך. בשלב זה שתפי את החברות שלך ובקשי את תמיכתן. זה לא בושה, הרי כל אחת מאיתנו חווה רגעי משבר ובדידות, אך בעזרת ידידים וידידות אנו יכולות להתמיד בדרך למרות הקושי.

   

  כמו כן, עצרי וחשבי – האם יש ימים שמועדים יותר לתחושת בדידות? אצל חלק מהאנשים זה אמצע השבוע לאחר שהם חוזרים לבית ריק, ואצל אחרים זה דווקא ימי שישי בערב או מוצ"ש שמעלים להם את התחושות הללו. אחרי שזיהית את הימים המועדים לסכנה - דאגי מראש לתאם בילוי עם חברים וחברות באותם שעות. זה הרבה יותר חכם שתצאי לבלות ותכירי אנשים חדשים במקום לשבת בבית עם הנייד ביד, תוך כדי תהייה מה הוא עושה היום ועם איזו בחורה הוא נפגש.

   

  חשוב גם לציין שהאמונה שלך שמגיעה לך זוגיות טובה יותר ושהיא מחכה לך שם בחוץ, היא קריטית עבורך. אם את תספרי לעצמך ש"אין גברים איכותיים בחוץ" או ש"כולם תפוסים" – את רק תשדרי ייאוש וגם לא תמשכי גבר איכותי יותר. למעשה, אם לא תשני את הגישה שלך – את עשויה לשעתק את מערכת היחסים הקודמת רק עם גבר אחר.

   

   

  והדבר הכי חשוב: אם את באמת רוצה לשחרר את העבר, את צריכה לפתוח את עצמך להזדמנויות חדשות שמתרחשות בהווה. ההזדמנויות נמצאות סביבך כל הזמן, ואם לא תאפשרי להן לקרות – את תפסידי.

   

  אז בפעם הבאה שתשבי בדייט ותעשי השוואות בין הגבר שעומד מולך לבין האקס – זכרי שאת עושה טעות. שאלי את עצמך במה את בוחרת – במה שקיים במציאות ועומד מולך או בזיכרון מהעבר שכבר לא רלוונטי לחייך?

   

   

  בהצלחה.

   

  לכל הכתבות והעדכונים - כנסו לעמוד הפייסבוק של ערוץ יחסים  

   

  קריסטינה בר סלע - מובילה נשים למציאת זוגיות מוצלחת בשיטת ה-HUNA

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  הוא התקדם כבר, מתי יגיע תורך?
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים