שתף קטע נבחר

8 שנות מאסר לנער שהפך בת 14 ל"שפחת מין"

במשך חצי שנה ניצלו חמישה נערים את חששה של הנערה כי יספרו שקיימה איתם יחסי מין וביצעו בה מעשי סדום. השופטים כתבו בגזר הדין: "הוא הנהיג מסע ציד נגד הנערה, שהייתה טרף חסר אונים ליצריהם החייתיים". נער נוסף לא נשלח לכלא

גזר דין חמור לנער שהפך נערה ל"שפחת מין": שמונה שנות מאסר בפועל נגזרו היום (יום א') על נער בן 17 שהורשע כי יחד עם חבריו ניצל מינית וביצע מעשי סדום בנערה בת 14, שלמדה איתם בבית ספר באזור המרכז. בנוסף הורו שופטי בית המשפט המחוזי בתל-אביב לנאשם לפצות את הקורבן ב-20 אלף שקלים. לאחר שהשופטים הקריאו את גזר הדין, אמו של הנאשם פרצה בבכי באולם המשפט. 

 

עוד בחדשות:

איראן: ב-2007 סוכל ניסיון להתנקש באחמדינג'אד

חשד: לקח בת 7 מגן משחקים ותקף אותה מינית

שפירא או ריבלין? מתחמם הקרב על זהות המבקר

 

הנער שנשלח למאסר היה הנאשם המרכזי בפרשה, שבה ניצלו נערים מינית נערה, אז בת 14. בשנת 2008 הוא קבע איתה פגישה ואז ביקש לקיים איתה יחסי מין. היא סירבה והנער איים עליה כי הוא וחבריו יתפסו אותה אחרי שעות הלימודים ויכו אותה. הנערה, שחששה מהאיומים, הסכימה והנער ביצע בה מעשה סדום.

 

לאחר מכן סיפר הנאשם לארבעה מחבריו על מה שעשה עם הנערה. החמישה הגיעו לביתה של הנערה ודרשו ממנה לציית להם. היא סירבה, אך אז הם איימו עליה כי יספרו כי קיימה יחסים עם הנער. הנאשם וחבריו ניצלו במשך כחצי שנה, בהזדמנויות שונות ובמקומות שונים, בין היתר בביתה ובמקלט הסמוך לביתה של הנערה, את חששה של הנערה שהוריה ידעו כי קיימה יחסים. הנערים ניצלו זאת, והיא הסכימה לבצע מין אוראלי.

 

התובעת, עורכת דין דפנה יבין מפרקליטות מחוז תל-אביב, ביקשה לגזור על הנער עונש מאסר ממושך. היא אמרה כי מדובר בנער בעל עבר פלילי עשיר, "שסיגל לעצמו התנהגות עבריינית מהמדרגה הראשונה". מנגד, עורכת הדין קטי צווטקוב, שייצגה את הנאשם, ביקשה להתחשב בזמן שעבר מאז העבירה. בנימוקיה היא הדגישה את נסיבות חייו הלא פשוטות של הנאשם.

 

"עזות פניו לא ידעה גבולות"

השופטים נורית אחיטוב, מרים דיסקין ורענן בן יוסף כתבו בגזר הדין, כי "נסיבותיהן של העבירות מהוות עדות נוספת, מצמררת ומטרידה, לביצוע עבירות מין מן הקשות ביותר דווקא בקרב בני נוער. עבירות אלה משקפות את ההשתלטות הבוטה והמחרידה של החזק והברוטאלי על החלש, חסר ההגנה וחסר האונים. הקורבנות נותרים לא פעם חסרי כול. אין הם זועקים את סבלם וכאבם, אלא נוצרים את סודם האפל בקרבם, לרוב מתוך חשש להשלכות ההרסניות של חשיפה כאמור". השופטים כתבו עוד כי "הקורבנות משלמים מחיר נפשי יקר כפליים, פעם על הפגיעה המינית הקשה ופעם על הפחד האימתני".

 

השופטים לא חסכו במילים נגד הנאשם, שנידון בעבר למאסר על תנאי: "הוא הנהיג במשך תקופה של חצי שנה מסע ציד נגד המתלוננת, שהייתה אך

 טרף חסר אונים ליצריהם החייתיים, נעדרת כל חמלה. התנהגות זו בה חטא והחטיא מעוררת סלידה עמוקה ומיאוס רב". יתרה מכך, נכתב בגזר הדין, כי "עזות פניו של הנאשם לא ידעה גבולות כאשר בהזדמנויות רבות כפו הוא וחבריו את המעשים המטרדים על המתלוננת בביתה שלה".

 

במקביל, נמנעו השופטים להרשיע נאשם נוסף בפרשה. השופטים קיבלו את טיעוניו של סנגוריו, עו"ד בני נהרי ועו"ד שוש חיון, לפיהם הוא היה מעורב רק במקרה אחד. עם זאת, הוא ישלם לקורבן 15 אלף שקלים, ייקנס ב-5,000 שקלים ויעמוד תחת פיקוח של שירות המבחן למשך שנה. משפטם של שלושה נאשמים נוספים עדיין מתנהל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
הנערה חששה שהוריה יידעו. אילוסטרציה
צילום: חיים זיו
עו"ד בני נהרי
צילום: ירון ברנר
עו"ד קטי צווטקוב
צילום: רועי עידן
מומלצים