שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  במשרד המבקר: ניקוב צמיגים ועבודה מהצד
  מבוכה במשרד מבקר המדינה: מ"מ מנכ"ל המשרד שימש מרצה באוניברסיטה ללא אישור, וסגן מנהל אגף יזומן לשימוע לפני פיטורים אחרי שנחקר במשטרה בחשד שניקב צמיגים של בכיר אחר

  ביום שבו נבחר מבקר מדינה חדש, מתברר כי המבקר היוצא מיכה לינדנשטראוס עשוי לנקוט צעדים משמעתיים נגד שניים מנושאי המשרות הבכירים שלו: האחד - שהחזיק במשרה נוספת ללא אישור, והשני - החשוד בניקוב צמיגים של בכיר אחר במשרד.

   

  עוד חדשות ב-ynet:

   

  המקרה הראשון הוא זה של ממלא מקום מנכ"ל משרד מבקר המדינה, בועז ענר, המשמש מרצה באוניברסיטת בר-אילן. ענר שימש בתפקיד אחרי שקיבל בעבר אישור לכך, אולם האישור לא חודש במשך תקופה ארוכה יחסית - והוא הודה בכך. ענר טען כי מדובר בטעות טכנית בלבד. בתגובה לסוגיה זו נמסר ממשרד מבקר המדינה כי המבקר החליט להעביר את דו"ח מבקר הפנים בנושא לבדיקת גורם חיצוני מוסמך, כדי לבחון כיצד לטפל בו תוך שמיעת השגותיו של ענר.

   

  בועז ענר מסר בתגובה כי עסק בהוראת מקצוע הביקורת בלבד, מעולם לא עמד בחשש לניגוד עניינים, שעות ההוראה היו על חשבון זמנו הפרטי וממילא לא הייתה כל פגיעה בעבודתו השוטפת במשרד מבקר המדינה או חריגה כלשהי מכללי התקשי"ר בנוגע לגובה השתכרותו מהוראה.

   

  עוד ענר אמר כי בתקופה הרלוונטית ובכלל הקדיש את כל מרצו לקידום עבודת המשרד, ועבד בכל שנה מאות שעות

  נוספות, מעל ומעבר למשרה מלאה, וחלק משמעותי מהן היה ללא כל תשלום או תמורה. לדבריו העיסוק בהוראת הביקורת תרם תרומה רבה מאוד למשרד המבקר ולשירות הציבורי בכלל.

   

  במקרה האחר נחקר במשטרה סגן מנהל אגף במשרד, בחשד שניקב צמיגי מכוניתו של בכיר אחר במשרד, בבניין המרכזי של משרד המבקר בגבעת שאול בירושלים. לאחר שצמיגי הרכב נוקבו פעמיים פנה משרד המבקר למשטרה ואף הציב בחניון מצלמות, ובהן הוא תועד עומד ליד המכונית. עם זאת, הוא לא נראה מנקב צמיגים. העובד החשוד הכחיש את

  החשדות, אולם הוצא לחופשה ועתיד להיות מזומן לשימוע לקראת פיטורים.

   

  משרד מבקר המדינה הדגיש כי בשני המקרים פעל בנחרצות ועל פי כל הנורמות הקפדניות המאפיינות אותו.

   

  לינדנשטראוס יסיים את תפקידו בְּארבעה ביולי, אז יתמנה מחליפו - יוסף שפירא. שפירא נבחר הערב בכנסת בתום שלושה סיבובי הצבעה של הח"כים. הוא זכה ב-68 קולות, וגבר על שופט בית המשפט העליון אליעזר ריבלין שקיבל 40 קולות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים