שתף קטע נבחר

עימות בין דניאל מעוז לאחותו: "אמת דיברתי"

בחקירתו הנגדית העיד דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו, כי חזר לדירה לנקות אותה באקונומיקה ואף סיפר שניקה את הציפורניים של הוריו "בעקבות השפעת הטלוויזיה". בעקבות הערה שאחותו זרקה לעברו מהקהל, אמר לה דניאל: "תמר, כל מה שאני אומר זה אמת". השופט הזהיר אותו: "שמור על הכללים, הבנת?"

הרגשות העזים במשפחת מעוז הובילו לעימות בין האחים בבית המשפט: במהלך הדיון במשפטו של דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו, העירה אחותו תמר בתגובה לתשובותיו "נו באמת". דניאל, שנמצא בעדות ומנוע מלפנות לקהל, לא התאפק והשיב לה: "תמר, מילה, מילה, כל מה שאני אומר זה אמת. אני פשוט לא עומד בזה".

 

בנקודה זו התערב אב בית הדין, השופט צבי סגל, והזהיר את דניאל: "אתה מדבר לבית המשפט ולא אליה". מעוז ענה לו: "אמת דיברתי". סגל בתגובה: "אתה תשמור כאן על הכללים, הבנת?". דניאל: "אעשה כמיטב יכולתי". בנקודה זו הורה סגל לתמר לצאת מאולם הדיונים בבית המשפט המחוזי בירושלים למספר דקות. גם בהזדמנות אחרת, קודם לכן, גיחכו אחיו של מעוז על תשובותיו לשאלות התובע.

 

עוד בחדשות ynet:

  

מוקדם יותר הודה מעוז כי הגיע לדירת הוריו לנקות את הזירה באקונומיקה, ואף סיפר כי הדליק גפרור משום שזיהה כתם דם שלו על גופת אביו. השופט משה דרורי, שתמה מדוע לא ניקה חלקים אחרים בגופם, שאל אותו מדוע עשה זאת. מעוז השיב: "לא יודע, הרעיון הגיע בעקבות השפעת הטלוויזיה". 

 

"אני לא מסוגל להרוג מישהו", דניאל מעוז (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"אני לא מסוגל להרוג מישהו", דניאל מעוז(צילום: גיל יוחנן)

 

מעוז העיד כי לאחר שחזר לדירת הוריו לנקות באקונומיקה הדליק גפרור בדירה על מנת לשרוף כתם דם שהיה על אביו הדקור, ולאחר מכן כיבה אותו. "לקחתי גפרור אחד - הדלקתי אותו במטרה לנקות כתם ספציפי", אמר מעוז. בנקודה זו התערב אב בית הדין, השופט צבי סגל ושאל את מעוז: "העדפת גפרור על אקונומיקה? יש לך אקונומיקה, ואתה מעדיף להשתמש בגפרור?". לדברי מעוז, "שפכתי את האקונומיקה. ומצאתי עוד כתם שעליו לא שפכתי. את הרצפה בכלל לא קירצפתי".

 

השופט צבי סגל: היו מלא כתמים על גופת אביך. הוא היה מלא בדם, מדוע רק כתם אחד?

מעוז השיב: זיהיתי כתם שלי

סגל: אתה רואה את מלוא הדם על אביך ומתמקד בכתם שלך עליו? 

מעוז: זה באמת הזוי, אני מנסה להיזכר.

 

מעוז: "ניר יכול לגמור את התיק הזה בשתי מילים"

לאחר שאלות השופט, חזר התובע לחקור את דניאל מעוז. בחקירה הנגדית של התובע, עו"ד יובל קפלינסקי, הודה מעוז שחזר לזירת הרצח כדי לנקות אותה באקונומיקה, ואף ציין כי ניקה את הציפורניים של הוריו, נוח ונורית, באמצעות סכין.

 

התובע: לא חשבת על ניר בזמן שהדלקת גפרור? כשאתה עומד עם שני בקבוקי אקונומיקה?

מעוז: חשבתי על ההורים שלי. הגעתי לדירה כדי לעשות את הניקיון כמה שיותר מהר. לא חושב שהיה לי זמן להרהר במחשבות על ניר.

 

על אף כל מה שהוא עשה הוא עדיין אחי. פחדתי ממנו, פחדתי מהמשטרה, אבל באותו הזמן שניקיתי אני לא זוכר שהרהרתי, חשבתי מחשבות עמוקות.

 

גיא וניר מעוז בבית המשפט. גיחכו על טענותיו של אחיהם הנאשם (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
גיא וניר מעוז בבית המשפט. גיחכו על טענותיו של אחיהם הנאשם(צילום: גיל יוחנן)

 

התובע: במשטרה אתה אומר שאתה לא מסוגל לרצוח, שאתה לא אלים, אתה זוכר?

מעוז: אני זוכר פעם אחת. זה היה אמיתי. אני לא מסוגל להרוג מישהו, בניגוד לאחי שמסוגל לתת לי אגרופים לפנים.

 

הוא רצח. וכן, העזתי לשמור עליו תקופה ארוכה. הוא יכול בשתי מילים לגמור את התיק הזה. כאן באולם או בחוץ.

 

במהלך הדיון סיפר מעוז על השוד המבוים שעשה בשנת 2008 בבית הוריו. הוא אמר כי יום לאחר השוד התוודה בפני הוריו על השוד, ועקץ את אחיו, שוטר במקצועו. התובע שאל אותו מדוע לא סיפר על כך לשום גורם משטרתי.

 

מעוז: לא נכון, אחי ניר הקשיב לווידוי.

התובע: אתה מגדיר את אחיך גורם משטרתי?

מעוז: כן. גם היום, וגם בשנת 2008 

 

מעוז לתובע: "אתה שואל שאלות רטוריות, אולי תוותר?"

בעקבות העובדה שהמשטרה מצאה כפתורים בזירת הרצח, הטיח התובע במעוז כי "ניר לא לובש חולצות עם כפתורים". מעוז השיב: "לא חשבתי שאני אחייך היום בשום שלב, אבל זה מעלה גיחוך הטענה הזאת. הוא יוצא עם חולצות מכופתרות, כאשר הוא יוצא לבלות הוא לובש תמיד חולצות מכופתרות. אני מכיר את הבגדים שלו".

 

הוא הסביר כי הוא חש לא בנוח להגיע לדיונים במשפטו כפי שהוא לבוש. "אני מכבד מאד את בית המשפט ולכן חונכתי להגיע בלבוש הולם. בפיקדון בבית המעצר יש לי עניבות וחגורות. ביקשתי אותן כמה פעמים. לו היה מתאפשר הייתי מגיע עם עניבה וחגורה, אני אפילו מרגיש לא נוח שאני עומד פה עם חולצה בחוץ".

 

במהלך הדיון, אמר דניאל, עורך דין בהכשרתו, לתובע: "אתה שואל שאלות רטוריות, אולי כדאי לוותר עליהן". השופט סגל הזהיר את מעוז כי "אתה מעיד, וכדאי שתשיב על השאלות". מעוז התלונן כי "לא נותנים לי לשאול תקשורתית ולא בטלפון, והייתי שמח לפנות לבני משפחתי, ובמיוחד לניר. אני מאוד אשמח אם זה יתאפשר לי".

 

בחקירה הקודמת: השופטים לא האמינו

שלשום העיד לראשונה דניאל במשפטו והטיל את האשמה ברצח על אחיו התאום ניר. הוא הכחיש שרצח את הוריו, ואמר: "הרוצח יושב...". אז עצר והסתכל אל המקום שבו ישב ניר, ותיקן: "הוא יצא מהאולם". האח ניר עזב את אולם בית המשפט בתחילת העדות ולא חזר.

 

דניאל מעוז סיפק שלל "הסברים חדשים" לעובדות מוכרות כמו למשל שערך בגוגל חיפושים הקשורים לרצח לפני שהרצח בוצע, שטף את הסכין שבה בוצעה הדקירה, נחתך באצבע ולא הזמין אמבולנס אחרי רצח ההורים. הוא שב וטען כי שמע מהשירותים את הרצח, אך לא התערב וקפא.

 

חרף הסבריו נראה כי השופטים לא האמינו לגרסה שלו. השופט צבי סגל הקשה על דניאל ושאל אותו "מדוע השארת את הרצח בלתי מפוענח כשאחיך מסתובב חופשי?".

השופט הוסיף ושאל "אתה מחפה על אחיך ברצח הוריך כי אתה מפחד שהוא יחשוף את הנטיות המיניות שלך?". לדברי מעוז, "פחדתי שאם הוא ירגיש שהוא עם הגב אל הקיר, הוא יפגע בעוד אנשים".

 

נוח ונורית מעוז נרצחו באוגוסט 2011, ודניאל מעוז נעצר בחשד שרצח אותם בעקבות סירובם לעזור לו להתמודד עם חובות שבהם שקע בעקבות התמכרותו להימורים. למשטרה יש שורה של ראיות מפלילות נגדו, וגם העדויות שמסר לחוקרים אחרי מעצרו הפלילו אותו והביאו להגשת כתב האישום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הושפע מהמסך הקטן. דניאל מעוז
צילום: גיל יוחנן
הוצאה מהאולם למספר דקות. תמר מעוז
צילום: גיל יוחנן
אב בית הדין, השופט צבי סגל
השופט משה דרורי
באדיבות אתר בתי המשפט
מומלצים