שתף קטע נבחר

ראש האופוזיציה הסורית: ישראל - אויבת המהפכה

ראש המועצה הלאומית הסורית, בורהאן גליון, אמר בראיון לעיתון סעודי כי המשטר בדמשק חתם על עסקה עם ישראל. "אנחנו מאוד משוכנעים כי בן הברית החזק של המשטר הסורי הוא ישראל", הוא אמר והוסיף שאין מה לדבר על נורמליזציה

מנהיג האופוזיציה הסורית, בורהאן גליון, אמר היום (שבת) כי המשטר בסוריה חתם על עסקה עם ישראל, שהיא לדבריו "האויב המרכזי של המהפכה הסורית". הוא שלל כל אפשרות של נורמליזציה עם ישראל אם וכאשר יפול משטרו של הנשיא בשאר אסד.

 

עוד בחדשות ynet:

חשד: ניסה לגנוב מעמוד חשמל והתחשמל למוות

4 בני משפחה נפצעו כשכבאית פגעה ברכבם

 

בראיון שהתפרסם בעיתון "אל-יום" הסעודי אמר גליון כי "אנחנו מאוד משוכנעים כי בן הברית החזק של המשטר הסורי הוא ישראל". לדבריו, חלק גדול מהעמדה הבינלאומית המערבית חסרת השיניים בנושא הסורי מתבססת על החשש של ישראל. הוא הזכיר את העובדה כי באופוזיציה הסורית הדגישו בעבר כי "המשך הכיבוש הישראלי של רמת הגולן פוגע עמוקות בריבונות הלאומית של סוריה וכי סוריה לא תהיה בעלת ריבונות מלאה, ללא החזרת שטחיה הכבושים".

 

בתשובה לאמירה כי אחד מהאופוזיציונרים הצהיר לאחרונה שכאשר המשטר הסורי יפול, המשטר החדש יכונן יחסים עם ישראל, ענה גליון בשאלה משלו: "מי הטיפש שאמר זאת?".

 

כאשר נשאל האם, לפיכך, הנורמליזציה עם ישראל כשיקום המשטר החדש לא באה בחשבון, אמר גליון: "המדינות אשר חוללו את מהפכות האביב הערבי הן אלו שיזמו את שבירת מחסומי הנורמליזציה, וזה מה שראינו במצרים אחרי ביטול הסכם ייצוא הגז הטבעי לישראל. הדבר הזה מייצג את הפירות הראשונים של המהפכה במצרים. מדוע אתם רוצים שהמהפכה הסורית תיכנס לעניין הנורמליזציה?".

 

"הבהרנו לאיראן שתפסיק לתמוך במשטר הסורי"

באשר לאיראן, אמר גליון, כי "היא מנהלת מלחמה אמיתית נגד העם הסורי. חלק מהחוגים הרשמיים באיראן יצרו עמנו קשר, אולם הבהרנו להם שאם הם רוצים להבטיח את האינטרסים שלהם בסוריה בעתיד, עליהם להפסיק לתמוך במשטר הסורי,

או לכל הפחות להוציא הודעה שלפיה הם לא נגד ההכרה בעתידו של העם הסורי במשטר דמוקרטי כמו במדינות האחרות".

 

בימים האחרונים עד גליון בעין הסערה, אחרי שנבחר מחדש לכהן כראש המועצה הלאומית הסורית, הוגף הבולט באופוזיציה הסורית שפועל מהגולה. אך בעקבות ביקורות שהוטחו נגדו מצד ארגוני אופוזיציה אחרים, הוא הכריז כי בכוונתו להתפטר מתפקידו כאשר יימצא לו מחליף. חלק מארגוני האופוזיציה הסוריים טענו כי המועצה הלאומית דוחקת חברים בארגוני אופוזיציה אחרים לשוליים, וכי המועצה פועלת באופן עצמאי כדי לקבל החלטות חשובות.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הכיבוש בגולן פוגע בריבונות סוריה". בורהאן גליון
צילום: AP
מומלצים