שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  33 שנות מאסר לרופא שסייע ללכוד את בן לאדן
  בימ"ש בפקיסטן הרשיע את ד"ר שאקיל אפרידי בבגידה לאחר שסייע ל-CIA לאתר את מקום מסתורו של מנהיג אל-קאעידה. הרופא חויב לשלם קנס בסך 3,500 דולר. ואם לא ישלם?
  עשה טובה לאמריקנים ויירקב בכלא בפקיסטן : הרופא הפקיסטני שסייע לארצות הברית לאתר את מנהיג אל-קאעידה אוסמה בן לאדן הורשע היום (יום ד') בבגידה ונידון ל-33 שנות מאסר. כך מסר גורם בממשלת פקיסטן.

   

  חדשות נוספות מהעולם הגדול :

   

  נאשיר חאן ממשלת פקיסטן אמר כי ד"ר שאקיל אפרידי גם חויב לשלם קנס בסכום של כ-3,500 דולר. אם סכום זה לא ישולם, ייגזרו על הרופא שלוש שנים וחצי נוספות בכלא. חאן הוא גורם ממשלה בכיר באזור השבטי, שם נערך משפטו של הרופא שסייע ללכוד את בן לאדן.

   

  אפרידי ניהל עבור סוכנות הביון האמריקנית (CIA) תוכנית חיסון שמטרתה לאסוף דגימות דנ"א מבני משפחתו של בן לאדן באחוזת המסתור שלו בעיר אבוטבאד כדי לוודא שהארכי-טרוריסט אכן נמצא במקום.

   

  ד"ר אפרידי הגיע לאבוטבאד במרס 2010, וטען שגייס כספים לחיסון לצהבת נגיפית B. הוא עקף את שירותי הבריאות המקומיים באמצעות תשלום לפקידים זוטרים במערך הבריאות, שהשתתפו במבצע החיסונים בלי לדעת דבר על הקשר לבן לאדן.

   

  אחת האחיות בתוכנית החיסונים של ד"ר אפרידי הצליחה לחדור לאחוזת בן לאדן כדי להזריק את החיסונים. לפי כמה מקורות, הרופא שהמתין בחוץ ביקש ממנה להכניס למקום תיק יד שאליו הוכנסו מכשירים אלקטרוניים. לא ברור אם בסופו של דבר הצליח ה-CIA להשיג DNA של משפחת בן לאדן, למרות שלפי מקור אחד - המבצע לא נחל הצלחה.

   

  פקיסטן גילתה על תוכנית החיסון בעקבות חקירה על הפעילות האמריקנית שקדמה לחיסול בן לאדן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים