שתף קטע נבחר

חיילים גילו: ברכבת יום שני הוא בעצם יום ראשון

הנהלת הרכבת הפעילה "נוהל יום א'" ברכבות, ודרשה תשלום מחיילים בשעות הבוקר. מכונות רכישת הכרטיסים שפעלו דווקא הנפיקו אותם בחינם. בצה"ל פרסמו הנחיות אבל חיילים זועמים: "למה לא הודיעו?". הרכבת: ההחלטה פורסמה

גם אתם שכחתם איזה יום היום? סוף השבוע הארוך שבמהלכו נחוג חג השבועות הצליח לבלבל את היוצרות, וברכבת ישראל לקחו את ההיפוך צעד אחד קדימה. חיילים רבים דיווחו ל-ynet כי ברכבת הודיעו שמפעילים היום (ב') נוהל יום א', שבמסגרתו חיילים לא מורשים לנסוע חינם עד השעה 09:00. בצה"ל פרסמו הנחיות לכלל היחידות ותדרכו בשבוע שעבר, אבל נראה שלא כל החיילים עודכנו בשינוי.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

עדויות חדשות: משפחת אסד ופקודות הטבח

אין פנייה למילואימניקים: תמרור חדש ליד בסיס

שלום ללוחם חופש הביטוי: השופט ריבלין פורש

 

החייל נ' סיפר ל-ynet: "אני משרת במרכז, וכשהגעתי לתחנה בנהריה הקופאית אמרה שמבחינת הרכבת זה יום ראשון ושלא נותנים כרטיסים עד תשע. גם מנהל התחנה אמר, והודיע שאין לו מה לעשות בשבילי. הוא הציע לי לצאת בהסעה אבל אף אחד לא יידע אותנו". לבסוף החליט לעשות דין לעצמו: "התפלחתי לרכבת", אמר החייל.

 

מה עושים? משלמים? (ארכיון) (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מה עושים? משלמים? (ארכיון)(צילום: ירון ברנר)

 

ד' התריע בדואר האדום: "רכבת ישראל עושה קופה על חשבון הגב של חיילי צה"ל ביום שני בבוקר! גבו מאיתנו כסף על נסיעה וטענו שמבחינתם זה כמו יום ראשון למרות העובדה שהנושא לא פורסם ואין הסעות". עוד סיפר החייל כי בכמה תחנות כמו למשל בנתניה, חיילים לא נאלצו לשלם כסף על הנסיעה. "בתחנה שבה אני עליתי (קריית מוצקין) כיבו את המכונות למכירת כרטיסים והיה ניתן לקנות רק דרך הקופאיות. הן טענו שמשרד הביטחון אחראי על כך. זו פשוט חוצפה. מילא לבטל את הנסיעות בחינם, אבל המינימום הוא להודיע".

 

עוד חייל הביע זעם: "בצעד לא סביר ובלתי מתקבל, החליטו רכבת ישראל / צה"ל שגם היום, כיוון שמדובר ביום שלאחר חג, ישמישו את 'קונספט ההפרדה' ולא נתנו לחיילים לעלות לרכבות עד השעה 9 בבוקר". לדבריו כשניסה לקנות כרטיס, אמרו גם לו ש"זה כמו יום ראשון היום". כשטען בפני הקופאית שהיום דווקא יום ב', הוא הודיעה: "אין מה לעשות, או שתחכה עד תשע, או שתשלם".

 

הוא סיפר על חייל נוסף, סמל א': "שמחתי בחופשת החג לא בגלל החופש, אלא מפני שבימי שני יש רכבות, וכך לא אצטרך לפתוח את השבוע בסיוט הרגיל של כל שבוע". עוד טען, ש"מרבית החיילים שילמו מכספם ומכספי הוריהם על מנת להגיע לבסיס בשעה הייעודה, שהייתה מוקדמת, כי הפרסום על הפעלת 'שיטת יום ראשון' לא עבד".

 

לדבריו, "עדות נוספת לכך שמדובר במהלך שרירותי, היא שבצורה מפתיעה מכונות הכרטיסים איפשרו לחיילים שהצליחו לחמוק מעין הקופאית לרכוש כרטיסים כרגיל, להבדיל מימי ראשון. לבסוף נותרו מחוץ לתחנת הרכבת כחמישה אוטובוסים, מתוכם רק באחד יושבים חיילים שלא ניסו להתגנב ולהפר חוק, ולא הסכימו לשלם עבור הנסיעה לבסיס. האוטובוסים מוכנים לצאת ולהתחרות ברכבת בפקקי ישראל בכביש החוף דרומה. מה שבטוח, לא משנה כמה עיכובים ואיחורים יהיו, הפעם הרכבת תנצח".

 

מרכבת ישראל נמסר, כי היא פועלת "כפי שהיא פועלת בחודשים האחרונים מול צה"ל והועמדו הסעות לרשות החיילים. הדבר פורסם באתר האינטרנט של הרכבת. ניתן לראות שרוב החיילים כן הבינו את העניין, כי ההסעות היו מלאות". באתר האינטרנט של הרכבת אכן צוין כי הסעות חינם יועמדו לרשות החיילים מהתחנות השונות, אך העובדה שלא ניתן לנסוע חינם עד השעה 09:00 - לא מופיעה בהודעה.

 

פרטים ראשוניים לידיעה התקבלו באמצעות האימייל האדום .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רכבת ישראל. איזה יום היום?
צילום: עידו ארז
האם יידעו את החיילים? (ארכיון)
צילום: עידו ארז
בקופה - אין כרטיסים חינם לחיילים
צילום: מוטי קמחי
מומלצים