שתף קטע נבחר

גולדסטאר וקרלסברג מהחבית התייקרו ב-5%

החברה המרכזית למשקאות תייקר את טובורג וקרלסברג ב-1 ביוני, בעוד שטמפו כבר יקרה את גולדסטאר ומכבי מהחבית בחודש שעבר. מסעדן ירושלמי: "חבית עולה לנו 450 שקל בממוצע, ותתייקר ב-22.5 שקל". יחד שתי החברות מחזיקות כמעט 100% מהשוק

שנה למחאה? לא בבירה מחבית: החברה המרכזית למשקאות הודיעה למסעדנים שהחל מ-1 ביוני תייקר את הבירות שהיא משווקת בחבית ב-3%-5%. מדובר בטובורג, קרלסברג, סטלה, לף והוגרדן בין היתר. טמפו שמשווקת את הייניקן, גולדסטאר ומכבי בין היתר, כבר ייקרה את הבירות המקומיות מהחבית בחודש שעבר.

 

 

מדובר בעליית מחיר של 4.9% בקרלסברג, טובורג וסטלה המיוצרות בארץ, ועלייה של 3% בבירות המיובאות הוגרדן, גינס, לף, ווינשטפן וקילקני.

 

"חבית עולה לנו 450 שקל בממוצע, ועכשיו נצטרך להוסיף לזה עוד 5% - 22.5 שקל לחבית", אמר ל-ynet שחר לוי, מסעדן ירושלמי ממסעדת רסטאובר. "קוקה קולה וטמפו הם דואופול, לא מעניין אותם המחאה החברתית, בעלי הברים והמסעדות יצטרכו להעלות את המחירים לצרכן או לספוג.

 

"אף אחד מהספקים האחרים לא מעז להעלות מחירים. אבל החברה המרכזית, שמשווקת את קוקה קולה, היא חברה פרטית שלא צריכה לתת דין וחשבון לאף אחד. נכון שיש עלייה בשכר המינימום, בחשמל, אבל יש לנו בוס והוא הצרכן ואנחנו לא יכולים להעלות מחירים כי הוא לא יקנה. יחד עם זאת, אין לי דרך להעניש את קוקה קולה, שמחזיקה 48% משוק הבירות, או את טמפו שמחזיקה כ-50% מהשוק".

 

"אל תגלגלו את ההתייקרות על הצרכנים"

לוי כתב מכתב לנציג החברה המרכזית למשקאות: "בשבוע שעבר הגעת לרסטובר ובידך מחירון חדש שהוציאה חברתכם. לאחר עיון דקדקני התברר, כי המוצרים אותם אנו קונים מכם עתידים להתייקר בשיעור של בין 3% ל ל 5%", כתב.

 

"כידוע לך היטב, התמורות שחלו לאחרונה במשק הישראלי והעולמי לא היטיבו עם רוב העסקים בישראל ולא רק אתכם- גם עבורנו התייקרו התקורות לרבות : חשמל, פנסיות חובה לעובדים, שכר מינימום , שכירות ועוד הוצאות שמכבידות על הניהול השוטף ופוגע ברווחיות.

 

"חרף האמור, כולנו חיים במציאות לא פשוטה של תחרות עזה והן תחת עינו הבוחנת של הצרכן הסופי בהשפעת המחאה החברתית ולכן אין באפשרותנו להעלות מחירים לצרכן הסופי.

 

"כשם שאנו סופגים את עליית התקורות השונות ואין אנו 'מגלגלים' את העלויות החדשות על הצרכן אנו מצפים כי הספקים איתם אנו עובדים יחרקו שיניים, כמונו, וינהגו באותה דרך.

 

"לאור כך, הריני להודיעך כי לא נוכל לקבל את העלאת המחירים כלפינו וכי נאלץ לצמצם משמעותית את הקניות אצלכם באם תעלו את מחירי המוצרים אותם אנו קונים מכם בהסכם". 

 

מהחברה המרכזית למשקאות נמסר בתגובה: "עדכון המחיר המזערי בבירה בחבית (כ-20 אגורות לכוס בירה) נבע מעלייה בתשומות הכרוכות בייצור מוצר זה".

 

מטמפו נמסר בתגובה: "ערכנו תיקון מחיר של 4% בממוצע רק במוצרי החבית המיוצרים מקומית כאשר המס בלבד עלה ב-2.5% בינואר 2012".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
החברה המרכזית: ייקור של 20 אג' לכוס
צילום: shutterstock
מומלצים