שתף קטע נבחר

נייצ'ר ואלי: בייבוא מקביל יש יותר חטיפים במארז

צרכן של חטיף הדגנים שרגיל לקנות 12 חטיפים במארז, התפלא לגלות מארזי 10 חטיפים עם הכיתוב: "נותנים לך יותר". מסתבר שהייבואן הרשמי מוכר בארץ מארזים מופחתי חטיפים, והופסק הייבוא המקביל של המארז הנפוץ בחו"ל, שמכיל תריסר חטיפים. היבואן: "המשקל הותאם למתחרים בישראל"

למה מוכרים לנו פחות חטיפי דגנים במארז של נייצ'ר ואלי ובמחיר גבוה יותר? בישראל, כך מסתבר נמכרו עד לאחרונה שני סוגי מארזים של נייצ'ר ואלי קראנצ'י  (Nature Valley Crunchy), חטיף הדגנים הפריך, אחד של היבואן הרשמי עם 10 חטיפים (חמש אריזות שכל אחת מאכלסת שני חטיפים) והשני בייבוא מקביל עם 12 חטיפים. משום מה, היבואן הרשמי החליט למכור לנו פחות חטיפים במחיר דומה. הייבוא המקביל הופסק בגלל בעיות מלאי.

 

  • שופרסל: עוגיות ללא גלוטן עולות 9 שקלים יותר

 

צרכן התלונן ל-ynet: "לפני חודש-חודשיים שמתי לב שהחלו לשווק בעדן טבע מרקט את חטיפי האנרגיה של נייצ'ר ואלי קראנצ'י גם במארז עם כיתוב בעברית. גודל המארז לא השתנה, אך הופחת מספר האריזות במארז וכעת יש שם 5 אריזות במקום 6, כלומר 10 חטיפים במקום 12 – 210 גרם במקום 252 גרם. גם מחיר החטיפים עלה. מה שעצבן אותי, זה שכעת היבואן אף הגדיל לעשות והדביק על כל קופסת חטיפים מדבקה עם הכיתוב 'נותנים לך יותר'. נותנים יותר? נותנים פחות"!

 

הצרכן אמנם חשב שמספר החטיפים באריזה הופחת, אך מסתבר שהייבואן הרשמי, ג'נרל מילס ישראל שמיוצג על-ידי ליימן שליסל, מוכר כאן "מאז ומעולם" פורמט מארזים של 10 חטיפים. במקביל, פעל בארץ עד לאחרונה יבואן מקביל, חברה בשם בראל אלון, שמכרה את המארז הסטנדרטי בחו"ל עם 12 חטיפים. למה לישראלים מגיע לקנות פחות חטיפים במחיר דומה למחיר המארז הגדול יותר?

 

המארז הסטנדרטי בחו"ל גדול וזול יותר

הצרכן הסקרן הפנה אותנו לאתר הרשמי של נייצ'ר ואלי. מסתבר ששם מופיעות כל אריזות נייצ'ר ואלי קראנצ'י עם המספר "12" מתנוסס על גביהן. בדקנו, וגם בחיפוש התמונות של גוגל מצאנו כמעט אך ורק אריזות בנות 12 חטיפים (של תת המותג קראנצ'י). למעט תמונה אחת מאתר בניו זילנד, שם ככל הנראה מוכרים גם אריזות של 10 חטיפים. כלומר בעולם, מוכרים בעיקר מארז 12 חטיפים.

 

המחירים בחו"ל, כמובן, נמוכים יותר. בבריטניה, לשם הדגמה, מארז של 12 חטיפי נייצ'ר ואלי ברשתות טסקו ואסדה עולה 14.67 שקל - 1.22 שקלים לחטיף, בעוד שבישראל, המחיר הסטנדרטי של אריזת 10 חטיפים בשופרסל ומגה נע בין 22.49-19.39 שקל - 2.24-1.9 שקלים לחטיף. אצל רמי לוי יש מבצע: 10.7 שקלים למארז של עשירייה, 1.07 שקלים לחטיף, אבל גם ברשת סיינ

סברי יש מבצע: 10.56 שקלים לאריזת 12 יחידות: 88 אג' לחטיף.

 

בבראל אלון מסרו ל-ynet: "המארז שאנחנו יבאנו, עם 12 חטיפים, הוא המארז הסטנדרטי בחו"ל והוא נמכר במחירים פחות או יותר דומים למארז עם 10 חטיפים שמיוצר במיוחד עבור ישראל.

 

"אנחנו כבר לא משווקים את המארזים מעל לשנה, בגלל בעיה בסטוקים. ליימן שליסל נציגת ג'נרל מילס ישראל, היא חברת בת של היצרן בחו"ל ג'נרל מילס ואין סיכוי שיציעו לנו מחיר טוב על המוצר. עקב כך, אנחנו צריכים להגיע למלאים של המוצר ואין כרגע כאלה, לכן הפסקנו לייבא אותו, בינתיים.  אנחנו לא פוסלים לחזור ולייבא אותו ארצה הכל תלוי בהזדמנות שתיקרה בדרכנו".

 

"המשקלים האלה לא נהוגים בארץ"

מעדן טבע מרקט מסרו כי לא קנו את המוצר מהייבואן המקביל כבר למעלה מ-9 חודשים בגלל שהיבואן הפרללי הפסיק ליבאו, אולם יתכן שיש עדיין אריזות בודדות כאלה על המדפים. ל-ynet נמסר כי את המוצר שיווקו דרך שני יבואנים מטעמי נוחות, והוא היה מעט יותר יקר מהמארז של היבואן הרשמי, אך לעיתים היה זול יותר, תלוי במבצעים. לפי בראל אלון ועדן טבע מרקט, למוצר היו אישורים של משרד הבריאות.

  

מג'נרל מילס ישראל נמסר בתגובה: "אריזות נייצ'ר ואלי נמכרות בישראל כשמשקלן ומחירן מותאם לשוק המקומי. מרבית חטיפי הדגנים בקטגוריה בישראל, נמכרים באריזות של כ-140-150 גרם ולעומתם - קיבלו נייצ'ר ואלי החלטה למכור 210 גרם באריזה (כ40% יותר מהשאר).

  

"יש אפשרות להגדיל את כמות החטיפים בחבילה כמו במדינות אחרות בעולם, אך המשקלים הללו אינם נהוגים בשוק בישראל ולכן לא רלוונטיים לשיווק פה.

 

"החבילה הנוספת המצולמת בתמונה ששלח הפונה, אינה חבילה המשווקת על-ידי ג'נרל מילס, היבואנית הרשמית של המותג בישראל. יש סבירות גדולה לכך שהחבילה הזו היא יבוא מקביל שפוגע בלקוחות הוותיקים של המותג, כמו במקרה זה, אך החוק מתיר זאת ואין באפשרותנו לעשות דבר.

   

"קמפיין הפרסום עם הסלוגן, 'נותנים לך יותר', נוצר כדי להדגיש נקודות עובדתיות: מחירו הסופי של גרם מוצר, משתלם יותר בחטיפי נייצ'ר ואלי לעומת המתחרים בארץ".


פורסם לראשונה 08/05/2012 17:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
בחו"ל מוכרים 12 חטיפים ויותר בזול
מומלצים