שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יתאם תקיפה באיראן? אייש - הנספח בוושינגטון
  הרמטכ"ל גנץ הודיע כי ראש אגף המבצעים יחליף את גדי שמני בתפקיד היוקרתי. המפסיד הגדול מהמהלך: אלוף אבי מזרחי

  לפני יותר משנה וחצי הוא מונה לפקד על אגף המבצעים בצה"ל וכעת הוא עשוי להיות זה שיתאם בין ישראל לארה"ב תקיפה על אדמת איראן. הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ הודיע היום (ה') על מינויו של ראש אגף המבצעים במטכ"ל, אלוף יעקב אייש (49), לתפקיד הנספח הבא של צה"ל בוושינגטון.

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

  דניאל מעוז חיפש: הורים שנרצחו בגלל בת לסבית

  פועלים פלסטינים: "המסתננים גמרו אותנו"

  משפטנים: אפשר להרשיע את הנערים במניע גזעני

   

  אייש ייכנס לתפקידו החדש בחודשים הקרובים ויחליף בתפקיד

   את אלוף גדי שמני שמכהן בתפקיד מאוקטובר 2009. בתקופת אייש כראש אגף המבצעים, בוצעו בהצלחה מבצעים מורכבים רבים ביעדים רחוקים מעבר לים, בכמות ובאיכות יוצאת דופן – יותר מאשר בתקופות קודמות.

   

  אייש נולד ב-62' בקריית טבעון ובשנת 81' התגייס לחיל השריון ושירת כלוחם, קצין ומפקד פלוגה. בשנת 90' הוא מונה לתפקיד מפקד גדוד שריון "געש" והועלה לדרגת סגן-אלוף. בשנים 91'-94' הוא מילא תפקיד סגן מפקד חטיבה ולאחר מכן כקצין אג"ם אוגדת "געש" בפיקוד הצפון. בשנים 96'-99' אייש הועלה לדרגת אלוף-משנה ופיקד על חטיבת שריון במילואים.

   

  בשנים 99'-01' פיקד אייש על עוצבת "סער מגולן" ברמת הגולן ובין השנים 02'-04' שימש כראש מחלקת מבצעים באגף המבצעים במטכ"ל. לאחר מכן הוא פיקד על אוגדת "המפץ" בפיקוד הצפון והועלה לדרגת תת-אלוף. בין השנים

   05'-08' כיהן אייש כראש מטה זרוע היבשה ועד למינויו כמפקד אגף המבצעים, הוא שימש כראש תוכנית ההתייעלות לצה"ל.

   

  הבחירה באייש סתמה את הגולל על האפשרות שאלוף אבי מזרחי שכיהן עד לאחרונה כמפקד פיקוד המרכז יזכה בתפקיד היוקרתי. בשל כך מזרחי עשוי להודיע בקרוב על פרישתו מצה"ל.

   

  למינוי של אייש היבט נוסף: אם אלוף מזרחי יפרוש מצה"ל, תתחזק מועמדותו של אלוף גדי אייזנקוט לתפקיד סגן הרמטכ"ל. בכל מקרה, אם תוכנו של דו"ח המבקר הסופי ב"פרשת הרפז" יטיל דופי באייזנקוט, ייתכן שגנץ ימנע את קידומו לתפקיד סגנו, וזאת למרות ההערכה העצומה שלה הוא זוכה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ייכנס לתפקיד בחודשים הקרובים. אייש
  צילום: באדיבות דובר צה"ל
  מומלצים