שתף קטע נבחר

בעלי הקרקע מברך את נתניהו על פינוי האולפנה

"אני שמח מאוד על ההחלטה של נתניהו", אמר חרבי חסן על החלטת רה"מ לפנות את שכונת גבעת האולפנה בהתאם להחלטת בג"ץ, "הרגשנו שניסו לחמוק בכל צורה חוקית מפינוי"

חרבי חסן, אחד מבעלי הקרקע הפלסטינים שעליה נבנתה שכונת גבעת האולפנה, בירך הערב (שבת) בשיחה עם ynet על החלטת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפנות את השכונה בהתאם להחלטת בג"ץ. "זה גם מוכיח את מידת הדמוקרטיות של מדינת ישראל", אמר.

 

גבעת האולפנה - עוד כתבות ב-ynet:

תוכנית: מפוני האולפנה ישוכנו על שטח צבאי

כ"ץ הסיר את חוק ההסדרה ותקף: "נתניהו נכנע"

פינוי האולפנה: נתניהו לוחץ לא לדון בחוק ההסדרה

 

"הופתעתי מאוד מההחלטה של נתניהו וברק משום שאחרי שהתקבלה ההחלטה בבית המשפט הרגשנו שהם ניסו לחמוק בכל צורה חוקית מהחלטה של פינוי", סיפר חסן, שעתר לבג"ץ בסיוע ארגון "יש דין". הוא ציפה שלמרות הכול, בסופו של דבר תיאלץ ישראל לפנות את השכונה. "זה מה שציפינו שיקרה אחרי ההחלטה של בג"ץ משום שהבנייה שם נעשתה על קרקע פרטית והדבר הוכח. אני שמח מאוד על ההחלטה של נתניהו".

 

גבעת האולפנה. "מאבק רק על פי החוק" (צילום: באדיבות Lowshot) (צילום: באדיבות Lowshot)
גבעת האולפנה. "מאבק רק על פי החוק"(צילום: באדיבות Lowshot)

 

הוא אינו חושש מתגובות של הימין והמתנחלים בעקבות ההחלטה. "אנחנו עם חזק ואנחנו מבצעים את המאבק שלנו רק על פי החוק, בדיוק כמו שנאבקנו בין כותלי בית המשפט, מכיוון שהשטח נמצא בשטח C, אנו מצפים מהצבא ומהממשלה בישראל לשמור עלינו בכל אותם אזורים שישראל שולטת עליהם ורק לה יש את האפשרות להגן על הפלסטינים. אנחנו מצפים שהם יגנו עלינו", אמר.

 

בחודש שעבר דחה בג"ץ את בקשת המדינה לדחות את פינוים

של חמישה מבנים שנבנו על הקרקע שבבעלות חסן, וקבע כי הם ייהרסו עד 1 ביולי. מאז נעשו בימין מאמצים לחוקק חוק עוקף בג"ץ שימנע את הפינוי, אך הערב הבהיר נתניהו שהוא מתנגד למהלך שכזה ומתכוון להעתיק את המבנים לשטח צבאי סמוך. עם זאת, נתניהו אמר שבכוונתו לבנות עשרה בתים חדשים על כל בית שיפונה.

 

גם בשמאל מברכים את נתניהו על ההחלטה לפנות את השכונה, אבל מסתייגים מההחלטה לבנות עשרה בתים על כל בית שיפונה. מזכ"ל שלום עכשיו יריב אופנהיימר אמר כי "החלטת נתניהו לבצע את החלטת בג"ץ היא כלל יסוד בדמוקרטיה וצריכה להיות מובנית מאליה". עם זאת, הוא אמר כי החלטתו של נתניהו לגבות "תג מחיר" ולהרחיב התנחלויות, "תפגע בראש ובראשונה במדינת ישראל, ותעניק פרס למתנחלים שהפרו את החוק ברגל גסה".

 

בהכנת הידיעה השתתף איתמר פליישמן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לקראת פינוי. גבעת האולפנה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים