שתף קטע נבחר

אחרי 15 שנה: הושלמה עסקת השוק הסיטונאי

חברת גינדי השקעות יחד עם עיריית ת"א וחברת שוק סיטונאי הודיעו הבוקר על השלמת עסקת מכירת השוק הסיטונאי בת"א תמורת 950 מיליון שקל למשפחת גינדי וחברת רבוע כחול נדל"ן

מסע של 15 שנים למכירת חלקה הראשון של אחת הקרקעות האחרונות הפנויות לבנייה במרכז תל-אביב הגיע לסיומו. חברת גינדי השקעות יחד עם עיריית תל-אביב וחברת שוק סיטונאי הודיעו הבוקר (א') על השלמת עסקת מכירת השוק הסיטונאי.

 

כתבות נוספות בנושא השוק הסיטונאי :

 

בעסקה שהושלמה רכשה קבוצתם של משפחת גינדי וחברת רבוע כחול נדל"ן את המתחם ב-950 מיליון שקל מבעליו ההיסטוריים - תנובה (60%), עיריית תל-אביב (25%), סוחרים בשוק לשעבר ומשפחותיהם (9%) ועו"ד שרגא בירן (6%) שהוביל את תהליך שינוי ייעוד הקרקע. קבוצת הרוכשים כוללת את האחים משה ויגאל גינדי, גינדי השקעות שבשליטת מנור גינדי, אייל פרידמן ואורי לוי, ורבוע כחול נדל"ן.

 

עם השלמת העסקה שילמו הרוכשים את יתרת התמורה בסך 730 מיליון שקל, שמומנה על ידי הלוואה מבנק פועלים. סך ההלוואה הוא 850 מיליון שקל.

 

 

הדמיה של השוק הסיטונאי בתל אביב (צילום הדמיה: גינדי תל אביב) (צילום הדמיה: גינדי תל אביב)
הדמיה של השוק הסיטונאי בתל אביב(צילום הדמיה: גינדי תל אביב)

 

מתחם בגודל 100 אלף מ"ר

השוק הסיטונאי מתפרש על פני מתחם שגודלו עומד על כ-100 אלף מ"ר. השטחים העיקריים כוללים כ-718 יחידות דיור, מתחם מסחרי ופארק ירוק בשטח של כ-14 דונם. בנוסף יבנו היזמים עבור העירייה ותושבי השכונה בית ספר, גני ילדים ומרכז ספורט.

 

דודי ויסמן, נשיא ויו"ר קבוצת רבוע כחול, אמר בעקבות עסקת המכירה כי "אנו עסוקים באחד הפרויקטים המאתגרים ביותר, הן מבחינה הנדסית והן מבחינת האחריות הציבורית". לדבריו, באזור המסחרי מתכננת חברת אלון החזקות, בעלת השליטה ברבוע כחול, לפתח מתחם שיכלול חנויות ובתי קפה.

 

כפי שדווח בתום הרבעון הראשון השנה, בפרויקט נמכרו כ-80% מכלל הדירות. היזמים מדווחים על התקדמות בעבודות על פי לוח הזמנים, ובחודשים הקרובים יחלו בעבודות הקמת מרתפי החניה שבפרויקט ובשיווק החלק המסחרי.

 

בהכנת הידיעה השתתפה הילה ציאון

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום הדמיה: גינדי תל אביב
הדמיה של מתחם השוק הסיטונאי
צילום הדמיה: גינדי תל אביב
נשיא ויו"ר קבוצת רבוע כחול, דודי ויסמן
מומלצים