שתף קטע נבחר

מהפכת החלב בעדן טבע מרקט: האותיות הקטנות

לקוחה התאכזבה לגלות שב-9 סניפים הפועלים במתחמי מגה, לא מוכרים מוצרי חלב של תנובה, טרה, שטראוס ומחלבות גד בהנחה המובטחת, או בכלל, כדי לא לפגוע במכירות של מגה. עדן טבע מרקט: "נוסיף את המידע באתר הרשת". בנוסף, ההנחות מוגבלות ל-4 מוצרים למרות שלפי הרשת לא מדובר במבצע

עדן טבע מרקט יצאה במהלך שיווקי "מהפכת החלב", במהלכו הפחיתה באופן מרשים את מחירי מוצרי החלב הפופולריים. אולם לקוחוה התלוננה: לא כל מוצרי החלב נמצאים במלאי של הסניפים. לרשת 20 סניפים, כשב-9 סניפים שנמצאים בתוך סניפי מגה, אין בנמצא מוצרי חלב של תנובה, טרה, שטראוס ומחלבות גד. למה? כדי לא לפגוע במכירות של מגה.

 

 

בנוסף, בעדן טבע מרקט טוענים שמדובר במהלך קבע ולא מבצע, אם כך למה קניית מוצרי החלב מוגבלת לארבעה פריטים? הרשת תמחרה באטרקטיביות מוצרים כמו קוטג', חלב ומילקי. האם משק הבית הישראלי הממוצע באמת קונה רק 4 מוצרי חלב בקנייה?

  

"הגעתי לעדן טבע מרקט ברעננה, וגיליתי שאין במדפי החלב מוצרים של תנובה, שטראוס, טרה וגד: כל המחלבות הגדולות", סיפרה ל-ynet, אחרי שכתבה על כך גם בבלוג שלה

 

"בדקתי את הפרסומות של החברה ביוטיוב ורק בראשונה יש גילוי נאות על כך, באותיות קטנות. בשנייה אין לכך זכר. גם בפרסומות שלהם ברדיו הדבר לא הוזכר. כששאלתי על הנושא בדף הפייסבוק של עדן, ההודעה נמחקה ונחסמתי , אולי כי זכרו אותי - אני אותה לקוחה שאסרו עליה להשוות מחירים ברשת. בנוסף אני לא מבינה איך אפשר להגביל משפחה ל-4 מוצרי חלב".

 

"באתר מזכירים רק את 4 המחלבות הגדולות"

בדקנו את אתר האינטרנט של עדן טבע מרקט וגילינו שיש שם אזכור רק לגבי הגבלת הקנייה לארבעה מוצרי חלב, אולם לא נאמר דבר לגבי האבחנה בין הסניפים.

האותיות הקטנות באתר עדן טבע מרקט. לא מוזכר ההבדל בין הסניפים ()
האותיות הקטנות באתר עדן טבע מרקט. לא מוזכר ההבדל בין הסניפים

 

האפליה בין הסניפים צומרת דווקא כיוון שהמהלך של עדן טבע מרקט בהחלט אטרקטיבי. בין היתר, מוכרים ברשת קוטג' תנובה ב-3.99 שקלים (כשברשתות אחרות המחיר נע בין 5.90 ל-5.5 שקלים), מעדן הגולן של שטראוס ב-3.29 שקלים (לעומת 4 ומעלה ברשתות אחרות), סקי של שטראוס ב-4.99 (לעומת 6 ומעלה ברשתות אחרות), חלב תנובה בקרטון 4.99 (לעומת 5.49 שקלים ומעלה ברשתות אחרות), צפתית 250 גרם של מחלבות גד ב-12.99 שקל (לעומת 14.89 ומעלה ברשתות אחרות) ומילקי 2.29 לעומת 2.85 ברשתות אחרות). 

 

באתר של החברה, מדגישים את ארבע המחלבות שנעדרות מסניפי עדן טבע מרקט בתוך מגה, בפרסומים בולטים. בהשוואת מחירים מול רמי לוי, שערך עבורם מכון המחקר Market Watch - מופיעים מוצרים של המחלבות הללו בלבד.

 

בשירות הלקוחות אישרו: "בסניפי עדן טבע מרקט שבתוך סניפי מגה, לא מוכרים את מוצרי המחלבות הגדולות למרות שיש בהם קופות עצמאיות, כי המוצרים נמכרים במגה. אפשר למצוא שם בהנחה מוצרי חלב של הרדוף, נאות סמדר, ליב, חלב הארץ, השומרון, ערבה, מחלבות יואב, עז עברית ויעקובס".

 

עדן טבע מרקט: "במודעות בעיתונים פורסם מידע בנושא"

מעדן טבע מרקט נמסר בתגובה: "רשת עדן טבע מרקט הכריזה על מהלך אסטרטגי להוזלת כל מוצרי החלב למחירים הזולים ביותר ולא מדובר במבצע שמוגבל בזמן. לרשת עדן טבע מרקט 20 סניפים. מתוכם 11 סניפים עצמאיים ו9 סניפים במתחמי מגה.

 

"בסניפי עדן טבע מרקט העצמאיים, מקרר מוצרי החלב כולל כ-1,200 מוצרי חלב של כל המחלבות; הגדולות, הקטנות, בוטיק, אורגניות ואחרות.

  

"בסניפי עדן טבע מרקט במתחמי מגה, אין במקררים של עדן טבע מרקט מוצרי חלב של המחלבות הגדולות לאור העובדה שמוצרים אלו נמצאים במקררי החלב של רשת מגה. במודעות שהתפרסמו בעיתונים פורסם מידע בנושא. לאחרונה הופסק הקמפיין בעיתונות הכתובה. החל מהיום יופיע מידע זה גם באתר של עדן טבע מרקט". 

 

לגבי ההגבלה לארבעה מוצרים מסרו בעדן טבע מרקט: "המבצע מוגבל על מנת שהמסחר יהיה מיועד לצרכנים ועל מנת לא לאפשר לבעלי מרכולים ורשתות קטנות לקנות סחורה בכמות מסחרית".


פורסם לראשונה 03/06/2012 15:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
עדן טבע מרקט. מחירים סופר אטרקטיביים
מומלצים