שתף קטע נבחר

גבינה ארוזה מיובאת מגרמניה זולה מ"עמק"

מותג גבינה צהובה חדש התגנב בשקט למדפים בשופרסל: "סיי צ'יז" של וילי פוד, שמציעים גאודה שזולה מעמק ב-2 שקלים. הגבינות לא הוצבו במדף הצהובות כדי לא לעצבן את המתחרות. וילי פוד: "נגרום למי שמוכר גבינה צהובה ב-80 שקל לק"ג להוריד את המחירים". הרשתות: "המחירים ירדו עוד"

רגע לפני שמחאת הקוטג' חוגגת שנה, מותג חדש של גבינה צהובה ארוזה התגנב ללא כל פרסום למדפי שופרסל: "סיי צ'יז" של וילי פוד, המיובא מגרמניה ותחתיו נמכרות גבינת אמנטל וגאודה באריזת 200 גרם. תוך כחודש, המותג יימכר גם אצל רמי לוי, ויקטורי ויינות ביתן. המחיר: 12.99 שקל לגבינת גאודה, כשברשתות טוענים שירד בזכות מבצעים המחירים עומדים לרדת ביולי לשיאים שלא הכרנו. מדף הגבינות הצהובות נשלט על-ידי תנובה שמחזיקה בקרוב ל-80% מהמדף עם גבינת עמק - הגבינה הצהובה הפופולרית בישראל וגבינות אחרות.

 

 

המותג החדש לא נמצא במדף הגבינות הצהובות, אלא דווקא במדף עליו מונחים מוצרים כיוגורט מולר ובסביבתו מדפי שמנת מתוקה, משקאות יוגורט פירות וקינוחי חלב. גורם בשוק אמר ל-ynet כי מדובר בצעד זהירות שנקטה שופרסל מול השחקנית החזקה בשוק הגבינות תנובה. הגבינות לא ימכרו ברשת מגה, משום שוילי פוד משווקים לרבוע כחול את גבינות המותג הפרטי, שלאחרונה נכנסו למגוון גם כגבינות פרוסות ארוזות, שנפרסות בארץ.

 

מחירה של גבינת הגאודה החדשה בשופרסל דיל עמד אתמול (ב') על 14.99 שקל לאריזת 200 גרם 27% שומן, וירד היום (ג') ל-12.99 שקל. המחיר ל-200 גרם גבינת אמנטל 29% עומד כרגע על 19.99 שקל והמחיר ל-400 גרם גאודה: 25.99 שקל. לעומת זאת, אריזת 200 גרם גבינת עמק 28% של תנובה (המדמה גבינת אדם) עולה 14.58 שקל, עמק 400 גרם - 26.61 שקל. גאודה במשקל של תנובה עולה 103 שקל לק"ג. אריזת 200 גרם גבינת אדם של טרה 28% עולה 14.15 שקל ואילו 200 גרם גוש חלב של תנובה - 13.95 שקל.

 

"החלה מלחמת עולם בשוק הזה"

הגבינות של וילי פוד (מתוצרת היינריכשטהלר ג'י.אם.בי.אייץ'), לא זהות לגבינת עמק, משום שגבינת עמק מדמה את הגבינה המכונה "אדם". הגבינות לא ימכרו במגה, כדי שלא יתחרו בגבינות המותג הפרטי של מגה, שווילי פוד מוכרת במעדנייה. לאחרונה החלו אלה להיארז בארץ ולהימכר גם כגבינות ארוזות.

הגבינות החדשות - לא במדף הגבינות הצהובות ()
הגבינות החדשות - לא במדף הגבינות הצהובות

 

יוסי ויליגר מבעלי וילי פוד אמר ל-ynet: "המוצר נכנס בימים אלה לרשתות השיווק, יש אתגר גדול לפנינו והצרכן יצטרך לומר את דברו".

 

מנכ"ל החברה צביקה ויליגר: "נכנסנו לשופרסל לפני שבוע, במוצרים שנקראים סיי צ'יס אמנטל וגאודה. ברמה הגבוהה ביותר, מתוצרת גרמניה, הרבה יותר גבוהה מעמק. בקרוב ניכנס גם עם גבינת עיזים. כרגע אנחנו יותר זולים מעמק ב-2 שקלים באריזת 200 גרם, אך יש מלחמות עולם בשוק הזה, הם יורידו מחיר וגם אנחנו. 

 

"גבינת גאודה נמכרת במדינת ישראל על-ידי בית-יצחק ששייכת לתנובה ב-100 שקל לק"ג במעדנייה ובמחיר גבוה מזה כגבינה ארוזה. לאחרונה הורדנו גם את מחיר גבינת הפטה של המותג הפרטי מ-54 שקל לק"ג ל-39 שקל.

 

"לא נהרוס את שוק החלב בישראל כי לא נגיע ל-50% נתח שוק"

לפי ויליגר, הכנסת הגבינות לארץ קשורה קשר הדוק בהורדת המכסים על גבינות חצי קשות: "המכסים ירדו ב-20% ואני מקווה שירדו עוד", אמר. "לא תמיד הורדת מכסים באה לידי ביטוי במחיר לצרכן אך אנחנו מקפידים שהצרכן יהנה מההורדה. הבאנו את הגבינות האלה גם בחצי קילו וקילו ואנחנו מוכרים אותן פרוסות ב-45 שקל לק"ג, 4.5 שקל ל-100 גרם, לעומת רמות של 70-80 שקל לק"ג עמק.

 

אתם לא חוששים לפגוע בתעשיית החלב הישראלית, שרפתות יסגרו? אתם בעצם תומכים בתעשייה הגרמנית?

 

נתח השוק של תנובה בגבינות צהובות פרוסות נע בין 80% ל-90%. אנחנו נגרום לזה שמכר גבינה צהובה ב-80 שקל לק"ג להוריד את המחירים. לאחרונה הורדנו את מחיר גבינת הפטה שאנחנו מוכרים במגה ל-39.90 מ-54 שקל. הרי לא נעקוף את עמק, נגיע ל-50% נתח שוק ונסגור את המחלבות בארץ. בכל זאת, יש מכסות על חלב והישראלים הרי אוכלים גבינות עמק מאז שבן גוריון הכריז על מדינת ישראל, אז אם נגיע ל-3%-5% נתח שוק נשמח מאוד".

  

למה לא הבאתם גבינת אדם שדומה יותר לעמק?

 

"עמק לא ממש דומה לאדם. אנחנו רוצים לעשות את אותו מהלך שעשתה אסם לקפה נמס עלית. לקפה נמס עלית היה 70% נתח שוק - כל עם ישראל שתה אבקה. הגיעה אסם עם נסטלה והראתה לישראלי קפה מגורען מיובש בהקפאה. אנחנו רוצים שעם ישראל יאכל גבינות הרבה יותר טעימות, הרבה יותר איכותיות ממה שיש בארץ. נתחיל עם טעימות  ביולי ונציע מבצעים חזקים כדי שהצרכנים יכירו את המוצר". 

  

למה אתם לא במדף הגבינות הצהובות?

 

"תשאלי את שופרסל. זה מדף היכרות: אנחנו רק מכירים, עוד לא מתחתנים. אם נצליח - נעבור למדף הרציני. כרגע עושים דייטינג".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
סיי צ'יז וילי פוד. נכנסה לפני שבוע
סיי צ'יז וילי פוד. שני סוגי גבינות
מומלצים