שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גם מחוץ לת"א: לגור בדירת פאר, להרגיש מיליונר
  שוק דירות החלומות במגדלים מייצא עצמו גם מחוץ לתל אביב, אבל זה לא אומר שזה הופך להיות בהישג יד. מחירי פנטהאוסים בבת ים בחולון, בנתניה וחיפה חוצים את רף 5 מיליון השקלים. צפו בהדמיות מהמיזמים השונים

  לגור בדירת חלומות מחוץ לתל אביב, זה כבר מזמן לא כסף קטן. השבוע בישר מכון המחקר הבריטי "מרסר", כי תל אביב היא העיר היקרה ביותר במזרח התיכון ונמצאת במקום ה-31 מבין הערים היקרות בעולם - גבוה יותר אפילו מפריז ומניו יורק. אך מתברר כי מדינת תל אביב מתפרסת לה קצת מעבר לגבולות המוניציפאליים של העיר ושתופעת המגדלים, דירות הבוטיק עם הנוף עוצר הנשימה ומגדלי היוקרה - נדדה גם לערים שעוטפות אותה.

   

  עוד על דירות יוקרה בערוץ הנדל"ן:

   

  עד לפני מספר שנים, חיזרו אותן ערים אחר הרוכשים הפוטנציאליים, בעיקר באמצעות הצעות לדירות רגילות במחירים זולים יחסית, ובבתים עם גינה פרטית במחיר של דירה במרכז. אך היום יש מחוץ לעיר הגדולה גם לא מעט פרויקטים עם מגדלים בני 30 קומות ויותר, שמקשטים את עצמם בדירת חלומות בסטנדרטים כמעט כמו של כוכבי הוליווד. ומה לגבי המחיר? מסתבר שגם הוא לא כל כך רחוק מתל אביב.

   

  דירות פרימיום ופנטהאוזים בת"א =מוצר נדיר

  מהשוואת מחירים שהעבירה לשכת השמאים ל-ynet בין מחירו של מטר אחד רבוע בדירות 4 חדרים ובדירת פנטהאוס בערים שונות - לבין מחירם בתל אביב, עלו פערים משמעותיים. 

   

  פרויקט חבצלת השרון בהוד-השרון ()
  פרויקט חבצלת השרון בהוד-השרון

   

  "קיים פער משמעותי, פי 2 ויותר, במחיר 4 חדרים בתל אביב לעומת מחירה בערי לווין", הסביר יו"ר הלשכה, אוהד דנוס. "פער זה מצביע, על היותה של תל אביב "מיוחדת במינה" וכי למרות עליות המחירים המשמעותיות של השנים עברו, עדיין ניתן למצוא הזדמנויות נדל"ניות סבירות במרחק 20-30 דקות נסיעה ממרכז תל אביב".

   

  הפער בין דירות פרימיום דוגמת פנטהאוזים, גדול אף יותר לדבריוומגיע לכדי פי 2.5. הסיבה לכך, אומר דנוס, איננה רק הביקוש הרב בתל אביב, אלא גם העובדה שמוצר זה נדיר בתל אביב, ובמיוחד במרכז ובצפון הישן של העיר.

   

  הוא מוסיף כי בשכונות הצפוניות שמעבר לירקון, קיים אמנם מספר סביר של פנטהאוזים, אולם עדיין יש "פרמיה" על מחיריהם למ"ר לעומת דירה רגילה. "בערים הממוקמות בעוטף תל אביב לעומת זאת, יש בכל בניין בפרויקט חדש פנטהאוזים ולכן ההיצע הוא סביר לעומת הביקוש והמחיר למ"ר אינו מזנק כפי שהוא מזנק בתל אביב", הוא מספר.

   

  "לא ניתן לראות את כל הערים בעוטף תל אביב וגוש דן כמקשה אחת", מוסיף דנוס. "הטבלה מצביעה על פערים לא מבוטלים עד כדי עשרות אחוזים הבדל בין עיר לעיר. פער זה מוסבר גם על ידי המרחק מתל אביב. יחד עם זאת, ברור כי בכל עיר ישנם ערכים מוספים, דוגמת: "עיר ירוקה", חינוך משובח ועוד המבדלים שתי ערים סמוכות זו מזו, לדוגמת הוד השרון וכפר סבא".

   

  מגדלי סוקולוב בב"ש ()
  מגדלי סוקולוב בב"ש

   

  דירה ותיקה בת"א או פנטהאוס במרחק 20 דקות?

  לחיות את החלום בתל אביב זה לוקסוס ששמור לאלפיון העליון, אך אפשר למצוא פתרונות במרחק של חצי שעה. "כל ק"מ מרחק מהפריים לוקיישן של תל-אביב והרצליה פיתוח, יוריד את המחיר למ"ר באופן דרמטי", אומרת ליאת דנינו ישראלי, מנכ"ל "אמבסדור" המשווקת דירות ברחבי הארץ.

   

  "עקב עליית המחירים המסחררת בתל אביב וערים נוספת בגוש דן, נוצר מצב שמשפר דיור, יכול בנקל למכור דירה יד שנייה ממוצעת במרכז תל אביב, נניח, בשלושה מיליון שקלים, ולשדרג לפנטהאוז או לדירת פרימיום ברמת גן, פתח תקווה, נתניה, חולון, רחובות ואף בהוד-השרון", היא מוסיפה. לדברי דנוס, "מחירה של פנטהאוס פרימיום עשוי להרקיע למחיר של 20 מיליון שקל בתל אביב, ובערי הלווין המחיר יעמוד עד כשליש, כלומר 5-8 מיליון שקל".

   

  להרגיש מיליון דולר בבת ים

  חברת בוני התיכון לדוגמה, בונה את פרויקט SEA PARK בבת ים הכולל 3 מגדלים בני 24 קומות. דירת "פנט-דופלקס" בקומות העליונות, בת 6 חדרים ובשטח של 215 מ"ר ועוד שתי מרפסות לכיוון הים בגדול זהה לגודל הדירה ובמפלסים שונים - מוצעת למכירה בלא פחות מ-8 מיליון שקל.

   

   

   

   

  לא רחוק משום בונה החברה גם את מגדל TOP SPORT בן ה 23 קומות במתחם 501 בחולון, שם הסתפקו בדירות צנועות יותר. פנטהאוסים בני 5 חדרים בשטח של 160 מ"ר ו-90 מ"ר מרפסת נמכרים החל ממחיר של 3.6 מיליון שקל. 

   

   

   

  במרכז העיר רחובות, חברת י.זילברמינץ ובנו בונה את פרויקט "אייזנברג-גורדון". הפרויקט כולל 2 מגדלים: אחד בן 25 קומות שאכלוסו החל, והשני בן 18 קומות. מי שיכול להיפטר מ-5.5 מיליון שקל - יוכל לקבל בתמורה פנטהאוז בקומה ה-24, בשטח 175 מ"ר ועם שתי מרפסות בגודל 115 מ"ר הצופות לפרדסים של השפלה.

   

  פרויקט "אייזנברג-גורדון" ברחובות ()
  פרויקט "אייזנברג-גורדון" ברחובות

   

  בשכונת עיר ימים בנתניה בונה חברת ב.יאיר בשיתוף אפריקה ישראל את פרויקט "SKY", שכולל 2 מגדלים בני 34 קומות. מדובר בפרויקט יוקרתי במיוחד על חוף ימה הצפוני של העיר והדיירים שם אף זוכים לטיילת בין המגדלים המגיעה ישירות לחוף הים. קירות הבניין עשויים בחלקם הגדול מזכוכית ואפשרים יותר נקודות תצפית אל הים. בבנין הראשון בפרויקט נמכר פנטהאוז עם 6 חדרים בקומה ה-30, בשטח של 216 מ"ר ומרפסות בשטח 66 מ"ר הפונות לכיוון הים, במחיר של 6 מיליון שקל.

   

  פרויקט "SKY" בנתניה ()
  פרויקט "SKY" בנתניה

   

  מגדלי יוקרה גם בבירות הצפון והדרום

  קצת דרומה ומעט מזרחה משם, בצפון-מזרח הוד השרון ובסמוך לכפר מלל, במתחם הנקרא 1200, נבנה פרויקט מגדל "חבצלת השרון" על ידי חברת "אדירים". בפרויקט בן 14 הקומות מוצעות למכירה דירות פנטהאוזים בני 6-5 חדרים בשטח של 200 מ"ר, עם מרפסת של כ 100 מ"ר בלא פחות מ-5 מיליון שקל.

   

  הדמייה של דירה בפרויקט "חבצלת השרון" ()
  הדמייה של דירה בפרויקט "חבצלת השרון"

   

  בנס ציונה בונה חברת ס.י אבן, בבעלות עו"ד יעקב אטרקצ'י, את פרויקט "ONE PIECE" שהוא בניין בוטיק בן 7 קומות ו-12 יחידות דיור. דירת גן בת 5 חדרים, בשטח 200 מ"ר+ 150 מ"ר גינה, מוצעת למכירה ב- 3 מיליון שקל. מיני פנטהאוז עם 6 חדרים בקומה 4, בשטח 150 מ"ר + 100 מ"ר מרפסת, מוצע למכירה ב-3.15 מיליון שקל.

   

   

   

  גם אם נתרחק במעט מהערים תלויות תל אביב, לעבר בירות הצפון והדרום, נמצא את אותה תופעה של מגדלי יוקרה. בחיפה בונות חברות אשדר מקבוצת אשטרום וזאבי גרופ את פרויקט TRIO הממוקם על רכס הכרמל בצמוד לאוניברסיטת חיפה. בפרויקט יהיו שלושה בניינים בני 20-24 קומות עם 270 יחידות דיור, שייהנו מבריכה, חדר כושר ולובי. פנטהאוז בן 5 חדרים, 243 מ"ר+93 מ"ר מרפסת בקומה 20 מוצע למכירה ב 6.84 מיליון שקל.

   

   

   

  בבאר שבע בונה חברת י.ח דמרי בונה את פרויקט "מגדלי סוקולוב" הממוקם בשכונה א' במרכז העיר וכולל 202 יחידות דיור ב-2 מגדלים בני 28 קומות

  כל אחד, הנחשבים למגדלים הגבוהים ביותר בעיר. בבאר שבע המחירים צנועים הרבה יותר ופנטהאוז מפואר בן 6 חדרים בקומה ה-25 עם 216 מ"ר+60 מ"ר מרפסות מוצע למכירה ב-2.3 מיליון שקל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פרויקט SKY בנתניה
  הדמיה לילית של פרויקט חבצלת השרון בהוד-השרון
  בריכה בפרויקט היוקרה טריו בחיפה
  מומלצים